| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Neviditelný pes: Létající Létající kolo

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 6. 11. 2008 | přečteno 5749 ]

Většina z vás jistě zná legendu z pera Jaroslava Foglara o zámečnickém učni Janu Tleskačovi, který sestrojil jako první člověk na světě létající kolo, na kterém uskutečnil několik zkušebních letů. Později zahynul za podivných a tragických okolností na zvonici kostela sv. Jakuba ve Stínadlech.
Před svou smrtí údajně uschoval plány k tomuto kolu v hlavolamu Ježek v kleci, který byl následně ztracen při volbě Velkého Vonta, znovu nalezen, avšak bylo zjištěno že pobytem v kanalizační stoce byly plány na létající kolo zcela zničeny a zdálo se, že lidstvo jednou pro vždy přišlo o šanci létat vlastní silou. Dějiny tomu tak naštěstí nechtěly.

Více na Neviditelném psu z 28.10.2008 v článku Stanislava Fialy!


Foglarovské výroky
„... a hody hody doprovody, dejtéé vajíčkó, červený či bílý, já mám dlouhou chvíli ... Nebo tak ňák to je!!“ - Rychlonožka při vstupu do klubovny, kde právě probíhalo plánování velikonoční výpravy RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .