| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Mimořádný zpravodaj ČIN – k poctě Jiřímu Kafkovi - Owígovi

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 20. 5. 2009 | přečteno 3878 ]

Mimořádné číslo bývalého nezávislého zpravodaje čs. skautů a skautek ČIN respektive tématický sborník sestavila a vydala redakce tohoto bývalého zpravodaje jako poctu slovem Jiřímu Kafkovi – Owígovi, který zemřel v dubnu loňského roku.
Jiří Kafka byl neúnavným redaktorem nejen ČINu, byl zapáleným skautem, trampem, woodcrafterem, oddílovým vedoucím, rozmáchnutým psavcem, tím, kdo odkrýval bezpráví.
64 stran formátu A4 přináší rozsáhlý Owígův životopis, část reprodukcí zajímavých tiskových materiálů z pozůstalosti J. Kafky, vzpomínky dvanácti přátel,informace o rozsahu a tematickém zakotvení v novinářském a publikačním směřování J. Kafky, výběr z díla – 24 článků publikovaných v časopisech ČIN a Věrni zůstaneme a doslov Zikmundův mocný hlas, v němž se setkáte s pravdivým klukovským příběhem všedního dne, který však nevšedně, dobrodružně foglarovsky zasáhl romantický „svět“ třináctiletého Jiřího Kafky a jeho kamaráda Dana.
Sborník, bohatě vypravený fotografiemi, byl vydaný v březnu, je zdarma a je šířen při nejrůznějších akcích a příležitostech.
Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .