| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Chrom a plameny 6/2010: Posel ze Stínadel – o stínadelskošípáckém automobilu

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 21. 1. 2011 | přečteno 4546 ]

Česká mutace časopisu o amerických autech Chrom a plameny přináší v čísle 6/2010 (prosinec 2010 – leden 2010) na šesti stranách článek Vojtěcha Dobeše Posel ze Stínadel o stínadelskošípáckém automobilu Nash z roku 1929, na jehož chladiči se díky jeho současnému majiteli vyjímá ježek v kleci a povrch karoserie dále připomíná Rychlé šípy, ale i Bratrstvo Kočičí pracky.
Automobil mohli vidět návštěvníci podzimních foglarovských akcí v Praze: výstavy v Galerii jedné věci (při vernisáži) či akce Rychlé šípy a tajemství Obecního dvora.

Stránky časopisu Chrom a plameny: http://www.chrom-plameny.cz/Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .