| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Setkali se Jaroslav Foglar a Vlasta Burian?

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 26. 3. 2011 | přečteno 4404 ]

Nad touto otázkou možná zabádají třeba někteří foglarovští nadšenci. Mají ještě několik dní čas. Protože v pátek 8. dubna 2011 se od 15 hodin v kině Ponrepo (Bartolomějská ulice, Praha 1) koná komponované odpoledne, které připomene 120. výročí narození komika Vlasty Buriana. Národní filmový archiv, Společnost přátel Vlasty Buriana a Filmexport Home Video chystají tento program: Vystavení oblíbeného Burianova motocyklu ve foyeru kina, úvodní slovo zástupů pořádajících subjektů, uvedení poštovní známky, vydané ke 120. výročí narození Krále komiků, křest poštovní známky a rozhovor s archivářem SPVB (rovněž známým foglarovcem) Ivanem Vápenkou, shlédnutí několika krátkých filmových sekvencí z Burianových filmů, vystoupení imitátora Petera Martináka a pěvecká parenteze talentované posluchačky pražské Konzervatoře.
Před vchodem do hlediště bude v době od 15:00 do 18:00 hodin v provozu poštovní přepážka s příležitostným razítkem, používaným pouze během určených hodin Slavnostního odpoledne.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .