| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Vyšlo od roku 2018...
(28. 9. 2021, 3292x)
Knihy o Jaroslavu Foglarovi
(27. 9. 2021, 2835x)
Lavičky Jaroslava Foglara
(28. 9. 2021, 1890x)
Výročí žlutého kvítku
(23. 9. 2021, 412x)
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Rychlé šípy - Albatros
Bohoušek doporučuje

Setkali se Jaroslav Foglar a Vlasta Burian?

[ Autor: Krizmen | zařazeno: 26. 3. 2011 | přečteno 3570 ]

Nad touto otázkou možná zabádají třeba někteří foglarovští nadšenci. Mají ještě několik dní čas. Protože v pátek 8. dubna 2011 se od 15 hodin v kině Ponrepo (Bartolomějská ulice, Praha 1) koná komponované odpoledne, které připomene 120. výročí narození komika Vlasty Buriana. Národní filmový archiv, Společnost přátel Vlasty Buriana a Filmexport Home Video chystají tento program: Vystavení oblíbeného Burianova motocyklu ve foyeru kina, úvodní slovo zástupů pořádajících subjektů, uvedení poštovní známky, vydané ke 120. výročí narození Krále komiků, křest poštovní známky a rozhovor s archivářem SPVB (rovněž známým foglarovcem) Ivanem Vápenkou, shlédnutí několika krátkých filmových sekvencí z Burianových filmů, vystoupení imitátora Petera Martináka a pěvecká parenteze talentované posluchačky pražské Konzervatoře.
Před vchodem do hlediště bude v době od 15:00 do 18:00 hodin v provozu poštovní přepážka s příležitostným razítkem, používaným pouze během určených hodin Slavnostního odpoledne.


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Z Bohouškova archivu
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
13 otázek - kvízy
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .