| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Haló noviny(28.4.2011): Čtení je fajn a taky pomáhá

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 7. 5. 2011 | přečteno 5394 ]

PRAHA - Každý čtenář do 18 let, který přečte v rámci projektu Čtení pomáhá některou z doporučených knih a potvrdí to krátkým testem, dostane finanční odměnu.
Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na pomoci potřebným. Děti jsou k četbě motivovány odměnou 50 Kč, kterou nezískají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 milionů korun, a to už rozhodně stojí za to! Čtenáři se mohou registrovat na www.ctenipomaha.cz... Hlasování o nejoblíbenější dětskou knihu probíhalo ve dvou kategoriích. Knihy pro děti 3.-5. tříd ZŠ, mezi nimiž se na předních příčkách umístily Děti z Bullerbynu (Astrid Lindgrenová; zároveň absolutní vítěz napříč kategoriemi...), Rychlé šípy (Jaroslav Foglar) či Ferda Mravenec (Ondřej Sekora). Druhou kategorií byly knihy pro děti 6.-9. tříd ZŠ, kde uspěl Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry), resp. Záhada hlavolamu (opět Foglar), ale i Staré české báje a pověsti (Eduard Petiška).


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .