| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Nad prezentací skautingu v České televizi

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 26. 4. 2012 | přečteno 4241 ]

V minulých dnech si česká společnost prostřednictvím celostátních médií připomenula 100. výročí vzniku skautingu v českých zemích. Lví podíl na prezentaci měla zejména Česká televize, která na svátek sv. Jiří připravila komponovaný večer věnovaný tématu. Syrový dokument o životě na současném skautském táboře nebo vzpomínání kontroverzního výtvarníka Romana Týce možná přesvědčilo i zastydlé škarohlídy o tom, že současný skauting není už vůbec o tom mít srovnanou tornu, nažehlený kroj a zachovávat vojenský "dvoustup" na výpravě. Myšlenky skautingu jsou dnes v jiné rovině - jak se vyrovnat se stále měnícím světem a nástrahami života. Tradice skautingu byly večer také připomenuty a to reprízami vzpomínkových pořadů Historie CS a Příběhem skautského totemu.


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .