| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Pivo inspiroval Foglar

[ Autor: Menhart | zařazeno: 29. 12. 2014 | přečteno 7313 ]

Pivovar Radouš si přichystal hned před Vánocemi celou sérii zvláštních piv. Inspiroval se také postavami slavné knihy Jaroslava Foglara. "Edice se jmenuje Ve stopách Rychlých šípů, i když tito čestní hoši pivo určitě nikdy nepili. Jednotlivá piva tak budou mít ve svém názvu různé osoby, které se v jejich životě objevily a vyvážily jejich neposkvrněnou morálku", píše se v novinách a na webu pivovaru. Názvy piv jsou Maxmilián Dráp, Tajemný Em, Haha-Bimbi nebo Černí jezdci. Jde o světlý ležák a jednotlivá piva se chmelí vždy jednou vybranou odrůdou žateckých chmelů.
Pokusím se do Prahy nějaká piva dovézt. Zájemci, zapište se zde do 5. ledna 2015: http://goo.gl/forms/wXQDLQplW0
Etikety převzaty z http://pivovar.stahlavy.com/ Zde jsou i další podrobnosti. Otázka řešení (c) na názvy je autorovi tohoto textu neznámá, ale etikety neuráží - spíše propagují, ale Jestřáb by z toho asi radost neměl. :-) I když i on pivo pil (alespoň při hospitalizaci v Thomayerce) - spíše jen skleničku denně a dělalo mu dobře na žaludek...
Inspirace k sepsání tohoto textu je z novin 5plus2 z 19.12.2014, (díky Rusalkovi za upozornění).


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .