| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Blog.idnes.cz (17.2.2015): Libor Čermák - Jsem rád, že Foglar psal tak, jak psal

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 2. 3. 2015 | přečteno 4350 ]

"Nedávno se na internetu objevil článek, o kterém nevím, zda byl psaný v nadsázce a nebo byl myšlený vážně. Je v něm popisováno osm věcí, které by prý dnes musel Jaroslav Foglar napsat jinak.
Z těchto osmi bodů můžu souhlasit pouze s jednou. A to s důležitostí nošení přilby a dalších chráničů při některých nebezpečnějších sportovních aktivitách. Zde je třeba ale podotknout, že knížky Jaroslava Foglara vznikly v jiné době než dnes a za úplně jiných dopravně bezpečnostních situací. Osobně jsem přesvědčen, že kdyby Foglar žil a tvořil dnes, jistě by i on nošení přileb a chráničů podporoval, neboť jejich nošení je bezpečnější než jejich nenošení.
Ale co další body?"


Více zde: http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/448859/Jsem-rad-ze-Foglar-psal-tak-jak-psal.html


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .