| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Povídky Otakara Batličky vychází jako audiokniha!

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 29. 9. 2016 | přečteno 3075 ]

Devět povídek legendárního světoběžníka, spisovatele a bojovníka proti nacismu Otakara Batličky vychází pod názvem Příběhy odvahy a dobrodružství u SUPRAHONU již 16. září!
Otakar Batlička (12. března 1895 Praha – 13. února 1942 Mauthausen) byl světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti – traduje se, že v patnácti letech – si „odskočil“ na devět let do Jižní Ameriky a několik let cestoval po světě. Pravda byla, že cestovat začal až ve svých 19 letech. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografické dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopisech Mladý hlasatel a Vpřed. Po okupaci a vzniku Protektorátu Čechy a Morava se stal členem Obrany národa – Východ, pro niž pracoval jako zdatný radiotelegrafista. Byl však zatčen, uvězněn v koncentračním táboře Mauthausen, kde zahynul.
Supraphon 16. září vydal audioknihu Příběhy odvahy a dobrodružství, kde je načtených devět povídek Otakara Batličky, které posluchače zavedou do Ameriky, na Aljašku, do Číny, Indie a Afriky. Zde všude se odehrávají příhody, v nichž jde mnohdy jejich hrdinům o život. Nahrávce vévodí Ondřej Vetchý, násobící napětí svým rozechvělým, znepokojivě dramatickým stylem. Batličkovy dobrodružné příběhy uchvacují i po desetiletí od svého vzniku nové generace nadšených posluchačů a čtenářů. Ti pak zůstávají autorovi věrni po celý život.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .