| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 2. 3. 2020 | přečteno 1964 ]

Už jsme zase na tý starý dráze
povídáme řeči z bobří hráze
na zádech usárnu nebo tele
v hlavách starý Mladý Hlasatele
Už se do kalíšků za šera
nalévá zelená příšera
už jsme zase všichni na měkko
píseň zní daleko Širokko.

Svět country, western i svět foglarovský včera zastihla zpráva o smrti Jana Vyčítala - zpěváka, textaře, kreslíře a zakladatele skupiny Greenhorns. Jan Vyčítal patřil mezi dlouholeté příznivce knih Jaroslava Foglara, což také dával veřejně při různých příležitostech najevo a foglarovské motivy se také dostaly do jeho diskografie, o čemž svědči verše z úvodu tohoto článku (Píseň z Bobří hráze), které se staly před lety i jakousi hymnou Akademie Jaroslava Foglara.
Honzu Vyčítala si pamatujeme nejen jako kapelníka Greenhornů/Zelenáčů, ale také jako známého karikaturistu z Dikobrazu. Patřil mezi nadšence a obdivovatele všeho amerického, dokonce neváhal řešit své dlouholeté zdravotní problémy mezi indiány, "kde ho stará indiánka za pomoci čarování, bylinek a tajemných procedur dala dohromady tak, že ho záda zanedlouho přestala bolet a ruka se opět začala hýbat. Vyznavač country hudby a romantických westernů věřil, že nad ním drželo ochrannou ruku jakési božstvo, které nazýval „šéfem“."


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .