| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zemřel Jan Vyčítal (8. března 1942 – 1. března 2020)

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 2. 3. 2020 | přečteno 2577 ]

Už jsme zase na tý starý dráze
povídáme řeči z bobří hráze
na zádech usárnu nebo tele
v hlavách starý Mladý Hlasatele
Už se do kalíšků za šera
nalévá zelená příšera
už jsme zase všichni na měkko
píseň zní daleko Širokko.

Svět country, western i svět foglarovský včera zastihla zpráva o smrti Jana Vyčítala - zpěváka, textaře, kreslíře a zakladatele skupiny Greenhorns. Jan Vyčítal patřil mezi dlouholeté příznivce knih Jaroslava Foglara, což také dával veřejně při různých příležitostech najevo a foglarovské motivy se také dostaly do jeho diskografie, o čemž svědči verše z úvodu tohoto článku (Píseň z Bobří hráze), které se staly před lety i jakousi hymnou Akademie Jaroslava Foglara.
Honzu Vyčítala si pamatujeme nejen jako kapelníka Greenhornů/Zelenáčů, ale také jako známého karikaturistu z Dikobrazu. Patřil mezi nadšence a obdivovatele všeho amerického, dokonce neváhal řešit své dlouholeté zdravotní problémy mezi indiány, "kde ho stará indiánka za pomoci čarování, bylinek a tajemných procedur dala dohromady tak, že ho záda zanedlouho přestala bolet a ruka se opět začala hýbat. Vyznavač country hudby a romantických westernů věřil, že nad ním drželo ochrannou ruku jakési božstvo, které nazýval „šéfem“."


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .