| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Vltava.rozhlas.cz (22. 4. 2020): Klub o jednom členu. Martin T. Pecina mluví o knihách, designu, Rychlých šípech a Foglarově sbírce cukříků

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 26. 4. 2020 | přečteno 909 ]

Martin T. Pecina je celoživotním fanouškem knih Jaroslava Foglara. Jak ve Vizitce zaznělo, foglarovky čte od devíti let a pravidelně každý rok se k nim vrací. Nosí na sobě vytetované iniciály RŠ, jakožto grafický designér dlouhodobě spolupracuje se Skautskou nadací Jaroslava Foglara - upravil například devatenácté vydání Hochů od Bobří řeky, které je unikátní v tom, že přetiskuje úplně první verzi textu, která vycházela v roce 1934 v příloze Českého slova Slovíčko –, komiksové plakáty anebo šípácký merchandising. Ve Vizitce mluvil také o chystaném projektu pro foglarovské „utras” – jako dárek k publikaci dostanou jeden z cukříků, které si Foglar vozil z cest a které po něm zůstaly v jeho bytě.

Celý text i podcast najdete na adrese: https://vltava.rozhlas.cz/klub-o-jednom-clenu-martin-t-pecina-mluvi-o-knihach-designu-rychlych-sipech-a-8187549


Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Historický přehled foglarovských organizací
31. 05. 2023
Počet komentářů: 10

Vyjde 11. Foglarovský sborník
20. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Oživlé tváře představí i Jaroslava Foglara
02. 04. 2023
Počet komentářů: 4

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
31. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Připravuje se limitovaná knižní edice foglarovských filmových proužků. Jako první bude Záhada hlavolamu
01. 04. 2023
Počet komentářů: 3

Vyšla Ročenka foglarovce 2022
20. 04. 2023
Počet komentářů: 3

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .