| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Za Rychlými šípy do Stínadel

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 9. 2. 2021 | přečteno 2151 ]

RŠ 80 let - hra - 6. 2. 2021"Hledej pětiboký kámen, musí to být někde tady v téhle uličce. Pod ním má být ukrytá vontská kronika." - "Mami, podívej, tady ve výloze je psací stroj." * "Tož, víte jak se hrály Vracenky?" - "Počkej, najdu to na mobilu." * "Tati, já se chci stát Vontem!"

***


RŠ 80 let - hra - 6. 2. 2021Už několik týdnů ožívají pražské uličky zásluhou příznivců Skautské nadace Jaroslava Foglara a Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kteří připravili rodinnou hru k 80. výročí prvního vydání knihy Záhada hlavolamu. V křivolakých uličkách je třeba najít 25 předmětů souvisejících s knihami o Stínadlech, vyluštit tajenku a následně se těšit na možnou knižní odměnu. Přitom o ceny vlastně nejde.

***


RŠ 80 let - hra - 6. 2. 2021To Město, město s velkým M zde cítíš na každém kroku. V každé stopě, v každé kaluži, do které šlápneš. Bručoun se mračí, Kočičí hlavy pobízejí k běhu. Tam, v tom průchodu! Objevíš tajemství?

***


RŠ 80 let - hra - 6. 2. 2021Je to paradox, ulice dříve plné rozjásaných turistů, otevřených krámků s prapodivnými turistickými předměty, otevřených kavárniček a restaurací jsou najednou díky epidemii koronaviru prázdné. Slyšíš srdce Města? Tlukot svého srdce?

***


RŠ 80 let - hra - 6. 2. 2021Jen vítr tiše šumí do střech, nad kterými se vznáší sněhobílé vločky. Pradávná vrata ve Zlaté skřípají svoji píseň, jinak ticho se do mě zarylo hluboko, tam kdesi, kdesi za oknem je vidět... Ne, neprozradím, slíbil jsem to.

***


Hledejte bonusovou kapitolu knihy Ztracený na NevděkuDesítky hráčů, pátračů, lidí rozličného věku putují každý den uličkami, aby rozluštily tajemství Rychlých šípů, Ježka v kleci a nahlédly pod roušku dávných příběhů. Hra je prodloužena do 14. března 2021. Více informací a pravidla hry na https://www.rychlesipy.org/.


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Foglarovský svět a sametová revoluce
Bohoušek vzpomíná
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
05. 11. 2023
Počet komentářů: 24

Knihy o Jaroslavu Foglarovi
16. 11. 2023
Počet komentářů: 7

Dvojka slavila narozeniny
06. 10. 2023
Počet komentářů: 5

Dvacet tři let krmíme články Bohouška
27. 10. 2023
Počet komentářů: 3

Výroční turistická známka Memoriál Jana Tleskače 2023
02. 11. 2023
Počet komentářů: 2

Sedmička Miloše Zapletala poprvé jako komiks. Nakreslená Jiřím Petráčkem dopluje do Vánoc
12. 11. 2023
Počet komentářů: 2

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .