| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Etapové hry – dědictví J. Foglara?

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 26. 1. 2022 | přečteno 2037 ]

Tak se jmenuje zajímavý článek Richarda Macků zveřejněný v odborném časopisu Gymnasion (roč. 15, č. 2 (29), s. 73–78; vyšlo 20.12.2021) - časopisu pro zážitkovou pedagogiku, který vydává Nadace Pangea. Autor se v článku zamýšlí nad významem dlouhodobých her a prvkem soutěživosti v knihách Jaroslava Foglara (konkrétně jsou zmíněny knihy Devadesátka pokračuje, Hoši od Bobří řeky a Tábor Černého delfína). Autor připomíná, že v anglosaských zemích objevili etapové hry až na počátku padesátých let dvacátého století a zařazovali je do školního vyučování. Prvenství tedy patří Jaroslavu Foglarovi, který je navíc zasadil do volnočasového prostředí.
Časopis Gymnasion si můžete přečíst zde.

Za sdělení informace o vydání článků děkujeme Allahovi z Vyškova. Objevili jste také zajímavý článek, fotografii, materiál věnovaný Jaroslavu Foglarovi? Napište nám na info@bohousek.cz.


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .