| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Atypické pohledy na Prahu

[ Autor: Michal Beránek | zařazeno: 20. 2. 2022 | přečteno 1782 ]

Hlavní role: PrahaDalší “pražská” kniha české spisovatelky Magdaleny Wágnerové vyšla v nakladatelství Havran s.r.o. A jistě osloví všechny, kteří mají rádi naše hlavní město - Prahu.
Na 444 stránkách, doprovázených 414 černobílými fotografiemi, které nafotila sama autorka, jsou popisovány různá místa naší metropole. Pro někoho, procházejícího kouty našeho hlavního města, bude kniha určitě velikou inspirací, najednou člověk uvidí něco, čeho by si možná ani nevšiml.
V této knize napsala Magdalena Wágnerová jednu kapitolu o Stínadlech. Na sedmi stránkách se věnuje autorka Jaroslavovi Foglarovi - Jestřábovi a jeho Stínadlům. Text je doplněn dvěma autorčinými černobílými fotografiemi. Čtenář se nedozví žádné exkluzivní nové objevy, ale průběh Jestřábova života je korektně popsán a úvahy o tom, která městská část kterého města byla vzorem Stínadel, jsou zajímavé.

Poslední věta autorky této kapitoly každého příznivce Jaroslava Foglara osloví:
„Stačí chvíli pobýt v křivolakých úzkých uličkách, ještě dnes všelijak nesmyslně pokroucených, tiše se krást podél starých domů přes maličká náměstíčka... a konečně potkat Velkého Vonta.“
Kniha navazuje na velkou sérii autorčiných „pražských“ knih – Pověsti staré Prahy (vyšlo v roce 2007), Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení (2010), Pražská domovní znamení vyprávějí (2011), Příběhy pražských domů (2013), Příběhy ze staré židovské Prahy (2015) a Praha město žen (2017).
Při listování těmito knihami se ne jednou vrátíte do dob minulých.
Kniha, která má formát 24,2 x 16,7 se prodává v různých knihkupectvích za cenu od 251 do 358 korun. Tato nová publikace je na knižním trhu dostupná pod ISBN 978 - 80 - 87341 - 40 - 7.


Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .