| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Březnové doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara.

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 25. 2. 2022 | přečteno 2234 ]

Přednáška Jaroslav Foglar a jeho hry ve staropražských ulicích * Autorka výstavy Pavla Státníková provede částí výstavního projektu Pražské inspirace Jaroslava Foglara galerií obrazů s pražskými motivy

15.3.2022 v 18:00
Přednáška Jaroslav Foglar a jeho hry ve staropražských ulicích

Jiří Pedro Zachariáš vypráví o významu her ve městě, jimiž Jaroslav Foglar významně obohatil metodický fond mimoškolní výchovy, o jejich přípravách a realizacích.
Tajemné a nebezpečné části města se svými pokroucenými, věčně tmavými uličkami, Jaroslavem Foglarem představené v jeho příbězích jako Stínadla, našly významné uplatnění také ve výchovné metodice skautského oddílu, jemuž stál v čele. Po celá desítiletí, zejména na podzim či v zimě, utkávali se chlapci jeho oddílu – po nich stovky dalších, jimi inspirovaných – v ulicích staré Prahy, v různých napínavých hrách a soutěžích. Zážitky, které si z nich odnášeli bývaly ne nepodobné těm, jaké Jaroslav Foglar líčil ve svých knihách.
Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč.
Z důvodu omezené kapacity je doporučená rezervace na program na emailové adrese stinadla@muzeumprahy.cz.
https://eshop.muzeumprahy.cz/ticket/detail/2532

22. 3. 2022 v 17.30
Autorka výstavy Pavla Státníková provede částí výstavního projektu Pražské inspirace Jaroslava Foglara galerií obrazů s pražskými motivy. Ty připomínají neopakovatelnou atmosféru Prahy první poloviny 20. století. Díla některých předních i téměř zapomenutých malířů připomínají atmosféru Prahy v době narození Jaroslava Foglara, jeho dětství a mládí. Obrazy také ukazují místa, která mohla Jaroslava Foglara inspirovat při psaní jeho románů a příběhů o Stínadlech v pozdějších letech, místa konkrétní i ta s tajemnou historií či opředená nejrůznějšími legendami.
Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč.
https://eshop.muzeumprahy.cz/ticket/detail/2538


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .