| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Přijďte se posadit na lavičku Jaroslava Foglara v Praze na Kampě

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 16. 3. 2022 | přečteno 1828 ]

Lavička Záhada hlavolamu 17. 3. 2022 - KampaJaro klepe na dveře a pomalu nastává čas k příjemnému posezení na venkovních lavičkách v zahradách či parcích. Milovníci díla Jaroslava Foglara v Praze mají několik příležitostí posedět i na lavičkách, která nesou spisovatelovo jméno.
Lavičky, které jsou instalovány v různých částech hlavního města, jsou vyráběny z iniciativy Skautské nadace Jaroslava Foglara. Na opěradlech jsou řezbářsky vyobrazeny motivy z Foglarových knih. Dosud jsou v metropoli umístěny čtyři lavičky.
Už před dvěma lety přibyla do městského miobiliáře i lavička s vyřezávanými motivy k románu Záhada hlavolamu.
Původní umístění v ulici Za Haštalem uprostřed "pražských Stínadel" však muselo ustoupit rekonstrukci dětského hřiště. Nyní se pro tuto lavičku ale našla nová, neméně atraktivní lokalita na druhém břehu Vltavy - na malostranské Kampě. Opětovné odhalení lavičky s motivy Rychlých šípů se uskuteční ve čtvrtek 17. března 2022 u "Rybářského domečku", v němž v současnosti sídlí Skautský institut v Rybárně. Podrobnosti o akci jsou uvedeny na letáku Akademie Jaroslava Foglara s pozvánkou.
Foglarovské výroky
„... a hody hody doprovody, dejtéé vajíčkó, červený či bílý, já mám dlouhou chvíli ... Nebo tak ňák to je!!“ - Rychlonožka při vstupu do klubovny, kde právě probíhalo plánování velikonoční výpravy RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .