| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Dvacet let! Skautská nadace Jaroslava Foglara oslavila jubileum

[ Autor: Petr Molka | zařazeno: 16. 5. 2022 | přečteno 1163 ]

Jízdou historickou tramvají a setkáním v prostoru Písecké brány si Skautská nadace Jaroslava Foglara v neděli 15. května 2022 připomněla se svými příznivci a spolupracovníky svojí dvacetiletou existenci.

20 let Skautské nadace Jaroslava Foglara

Účastníci jízdy měli možnost si vyslechnout, která pražská místa jsou spojena s Jaroslavem Foglarem, událostmi oddílu Hoši od Bobří řeky, který vedl, a skautskou historií.

Obdobná akce se uskutečnila už v roce 1987 pod názvem Po stopách Hochů od Bobří řeky, kdy se v tramvaji projíždějící Prahou uskutečnila beseda s Jaroslavem Foglarem.

Skautská nadace pečuje o dílo a odkaz Jaroslava Foglara, snaží se, aby se spisovatelovo jméno a myšlenky neztratily z veřejného prostoru. Podporuje nejrůznější projekty s foglarovskou tematikou a výstavby a rekonstrukce skautských kluboven…

Jaroslav Foglar byl český spisovatel literatury pro mládež, skaut, redaktor několika dětských časopisů. Mezi jeho nejznámější díla patří stínadelská trilogie a komiksové příběhy Rychlých šípů. Zemřel 23. ledna 1999 ve věku 91 let.Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .