| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Nejdéle jsem v bytě Jaroslava Foglara hledal náhradní konzole na záclony

[ Autor: Pražská pobočka SPJF | zařazeno: 25. 5. 2022 | přečteno 1246 ]

Byt Jaroslava Foglara dnes slouží jako rezidence pro spisovatele. Před jeho rekonstrukcí byt nasnímala společnost Google a poskytla data k volné prohlídce zájemcům.
Pražská pobočka SPJF připravila v tomto prostředí digitálního bytu pátrací hru, která probíhá až do července, do narozenin Jaroslava Foglara. Odměna je pro nejrychlejšího pátrače a ze všech účastníků alespoň se 13 správnými odpověďmi bude vylosovaný další šťastlivec, který obdrží knihu JF. Další odměny popsány na stránce hry.
Prvním pátračem, který dosáhl všech 32 správných odpovědí, se stal Ondřej Kudlák (31 let) z Písku. Krátký rozhovor s tímto vítězem připravila PP SPJF.

Ondřej Kudlák - první úspěšný řešitel pátračky v bytě JF

Ondro, jak jsi se o pátračce v bytě Jaroslava Foglara dozvěděl?
Zhruba před rokem jsem něco hledal na internetu a zcela náhodou jsem tam našel na webových stránkách Správným směrem fotku vodojemu v Adamově, který sloužil tamějším Vontům jako kostel svatého Jakuba. Zaujalo mě to a trochu jsem zapátral na internetu, jestli tam Vontské sdružení funguje dodnes. Díky tomu jsem se dostal na stránky iKlubovna a od té doby si na ní občas přečtu nějaký zajímavý článek. A tak jsem narazil i na oznámení o konání pátračky.

Co bylo nejtěžší v bytě najít?
Nejdéle jsem asi hledal náhradní konzole na záclony, krabici České slovo, Atlas tramvají a cestovní pas.

Jakou jsi měl taktiku?
Prostě jsem si procházel Jestřábův byt stále dokola a odškrtával jsem si věci, které jsem už našel. A pak, když už jsem měl všechny předměty nalezené, jsem si byt ještě několikrát prohlédl, abych si zapamatoval, kde předměty jsou. Myslím, že to byla spíš náhoda, že mi vyšel plný počet bodů. Ani jsem to nečekal. Navíc mě ve snu nenapadlo, že bych odpověděl jako první, když jsem to odeslal až více jak 24 hodin po zahájení pátračky. (Poznámka organizátora: Odpověď přišla 3.2.2022 v 16:17:14 hod.).

Byl jsi osobně v bytě Jaroslava Foglara?
V bytě Jaroslava Foglara jsem nikdy osobně nebyl. Jenom jsem před časem narazil na webu na článek, že byl po 20 letech odpečetěn Jestřábův byt a bylo tam i několik fotografií. Pak jsem na to ale úplně zapomněl a vzpomněl si na to až při objevení google prohlídky bytu na iklubovně.

Co ti dala četba foglarovek pro život?
I v současnosti se řídím některými Jestřábovými zásadami, jako např. jednat upřímně a čestně a spory řešit vždy po dobrém.

Jsi členem SPJF?
Členem SPJF nejsem, protože jak jsem psal výše, než jsem narazil na iklubovnu, ani jsem nevěděl, že SPJF existuje.

Tak třeba tě zajímavé aktivity SPJF přivedou do našich řad.
Děkujeme za účast a tento minirozhovor. Digitální byt Jaroslava Foglara v sobě ukrývá kus světa tohoto spisovatele a skautského vůdce. Snad i dalším jeho příznivcům přinese krásné chvíle při pátrání po věcech v jeho bytě.


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Foglarovský svět a sametová revoluce
Bohoušek vzpomíná
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
05. 11. 2023
Počet komentářů: 24

Knihy o Jaroslavu Foglarovi
16. 11. 2023
Počet komentářů: 7

Dvojka slavila narozeniny
06. 10. 2023
Počet komentářů: 5

Dvacet tři let krmíme články Bohouška
27. 10. 2023
Počet komentářů: 3

Výroční turistická známka Memoriál Jana Tleskače 2023
02. 11. 2023
Počet komentářů: 2

Sedmička Miloše Zapletala poprvé jako komiks. Nakreslená Jiřím Petráčkem dopluje do Vánoc
12. 11. 2023
Počet komentářů: 2

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .