| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Kniha Příběh skautingu v Silůvkách od roku 1945 do současnosti

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 21. 6. 2022 | přečteno 770 ]

Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022)

Při příležitosti společného setkání všech, kteří prošli řadami skautského oddílu v Silůvkách byla vydána reprezentační publikace nazvaná „Příběh skautingu v Silůvkách od roku 1945 do současnosti“. Kniha formátu B5 má rozsah 592 stran (z toho 272 stran barevných) a váhu 1,8 kg.
Za celou dobu skautského hnutí v Silůvkách prošly jeho řadami stovky dětí a mladých lidí. Co se týče pravidelné celoroční činnosti, tak především ze Silůvek, Brna a jejich nejbližšího okolí. A co se týče táborů, tak i z jiných míst naší republiky a v několika případech i různých koutů světa. Při sestavování publikace byly z velkého množství dochovaných materiálů vybrány takové, které by ukázaly pestrost činnosti oddílu v Silůvkách a některá specifika pro tento oddíl typická, nebo dá se říct i jedinečná.

Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022) - křest knihyAutoři Radek Neužil a Martin Klempa rozdělili knihu na dvě části.
V první části je podrobná historie rozčleněná přehledně do kapitol podle historických oddílových období, podle roků a jednotlivých táborů. A ve druhé části je zařazen Almanach příspěvků bývalých i současných členů vedení oddílu Sokolík – každou kapitolu této části napsal jiný pamětník. A sešla se zde sestava více než 70 autorů z nejrůznějších období oddílové historie. To vše je proloženo spoustou zajímavých dokumentů z oddílové historie (a nechybí i informace z období konce 80. let minulého století, kdy TJ Sokol Silůvky podpořil svými vydavatelskými aktivitami definitivní rehabilitaci díla Jaroslava Foglara).
Příběh skautingu v Silůvkách (18. 6. 2022) - Gilwellský kruhCena knihy je 500 Kč vzhledem ke svému rozsahu – tvrdé desky, formát B5, 592 stran (z toho 272 stran barevných) a váha 1,8 kg.
Pokud byste měli o knihu zájem, dejte vědět Radku Neužilovi (Radýskovi) na e-mail: radysek@gmail.com


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .