| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Knihovnou roku 2022 je knihovna v Dolních Chabrech, která uspořádala v roce 2021 množství foglarovských akcí

[ Autor: Pražská pobočka SPJF | zařazeno: 10. 10. 2022 | přečteno 1053 ]

Dne 4. října 2022 v soutěži Knihovna roku 2022 v pražském Klementinu převzala obdivovatelka Foglara a knihovnice Alena Wachtlová se zástupci MČ Dolní Chabry v Praze 8 z rukou ministra kultury Martina Baxy ocenění nejvyšší – titul Knihovna roku 2022.

Knihovna roku 2022Knihovnice Alena Wachtlová je velká ctitelka Foglara
Dne 4. října 2022 v soutěži Knihovna roku 2022 v pražském Klementinu převzala knihovnice Alena Wachtlová se zástupci MČ Dolní Chabry v Praze 8 z rukou ministra kultury Martina Baxy ocenění nejvyšší – titul Knihovna roku 2022.
Knihovnu v Dolních Chabrech nominovala Městská knihovna v Praze. V konkurenci čtrnácti nejlepších knihoven (z každého kraje ČR jedné) musela při návštěvě odborné poroty prokázat, že je hodna titulu v mnoha výkonnostních kritériích. A uspěla!

Nejlepší knihovna roku se věnovala celý rok Foglarovi
Rok 2021 byl v dolnochaberské knihovně věnován právě Jaroslavu Foglarovi s množstvím venkovních i vnitřních aktivit. Alena byla neúnavným motorem všeho a také to následně pečlivě sepsla na webu Chaberského dvora. Aleně bylo nápomocno SPJF třeba s výstavou Spojeni Foglarem, hrou Velké Ulčovky, fotokoutkem s RŠ, časopisy Bobří stopa, pohlednicemi, otázkami z Foglarovek atd.
V prosinci 2021 knihovnice napsala PP SPJF: "Moc mě to bavilo a myslím, že hlavně děti také, podle reakcí ano :-). Snad se podařilo dostat pana Foglara u nás trochu více do povědomí. Jen nakonec ten lampionový průvod jsme se po dohodě s úřadem rozhodli neuskutečnit, kdo by si byl pomyslel v září při přípravách, že bude taková covidová doba jako teď. Lampiony ale dětem vydáváme a říkáme, aby si ho večer 17. 12. rozsvítily třeba na zahradě nebo balkoně. Chci především moc poděkovat za úžasnou pomoc a spolupráci, RŠ u nás fakt bodovali!"
Úzká spolupráce s Pražskou pobočkou SPJF, která snad také drobně přispěla k úspěchu knihovny, započala již přesně před Vánocemi před dvěma lety, kdy si 22. prosince 2020 Alena zamlouvala putovní výstavu SPJF Spojeni Foglarem. Spoustu jejich plánů zhatily covidová omezení, ale i tak se toho uskutečnilo dost.
Alena občany Dolních Chaber pravidelně (snad v každém čísle roku 2021) informovala v obecním Zpravodaji (SPJF Zpravodaje poskytne Památníku národního písemnictví, Fondu Foglar) a Pražskou pobočku SPJF neúnavná Alena informovala zase v emailech. Třeba 16. září napsala:
"Jinak u nás 10. 9. proběhla Noc s Andersenem na téma Záhada hlavolamu a JF. Jelikož jsme končili ve 22:00 a bylo to z hygienických důvodů bez přespání v knihovně, nestihli jsme úplně vše naplánované, přesto se děti s knihami JF seznámily (některé je již dávno znaly) a s průběhem byly spokojené."


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .