| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Knihovnou roku 2022 je knihovna v Dolních Chabrech, která uspořádala v roce 2021 množství foglarovských akcí

[ Autor: Pražská pobočka SPJF | zařazeno: 10. 10. 2022 | přečteno 434 ]

Dne 4. října 2022 v soutěži Knihovna roku 2022 v pražském Klementinu převzala obdivovatelka Foglara a knihovnice Alena Wachtlová se zástupci MČ Dolní Chabry v Praze 8 z rukou ministra kultury Martina Baxy ocenění nejvyšší – titul Knihovna roku 2022.

Knihovna roku 2022Knihovnice Alena Wachtlová je velká ctitelka Foglara
Dne 4. října 2022 v soutěži Knihovna roku 2022 v pražském Klementinu převzala knihovnice Alena Wachtlová se zástupci MČ Dolní Chabry v Praze 8 z rukou ministra kultury Martina Baxy ocenění nejvyšší – titul Knihovna roku 2022.
Knihovnu v Dolních Chabrech nominovala Městská knihovna v Praze. V konkurenci čtrnácti nejlepších knihoven (z každého kraje ČR jedné) musela při návštěvě odborné poroty prokázat, že je hodna titulu v mnoha výkonnostních kritériích. A uspěla!

Nejlepší knihovna roku se věnovala celý rok Foglarovi
Rok 2021 byl v dolnochaberské knihovně věnován právě Jaroslavu Foglarovi s množstvím venkovních i vnitřních aktivit. Alena byla neúnavným motorem všeho a také to následně pečlivě sepsla na webu Chaberského dvora. Aleně bylo nápomocno SPJF třeba s výstavou Spojeni Foglarem, hrou Velké Ulčovky, fotokoutkem s RŠ, časopisy Bobří stopa, pohlednicemi, otázkami z Foglarovek atd.
V prosinci 2021 knihovnice napsala PP SPJF: "Moc mě to bavilo a myslím, že hlavně děti také, podle reakcí ano :-). Snad se podařilo dostat pana Foglara u nás trochu více do povědomí. Jen nakonec ten lampionový průvod jsme se po dohodě s úřadem rozhodli neuskutečnit, kdo by si byl pomyslel v září při přípravách, že bude taková covidová doba jako teď. Lampiony ale dětem vydáváme a říkáme, aby si ho večer 17. 12. rozsvítily třeba na zahradě nebo balkoně. Chci především moc poděkovat za úžasnou pomoc a spolupráci, RŠ u nás fakt bodovali!"
Úzká spolupráce s Pražskou pobočkou SPJF, která snad také drobně přispěla k úspěchu knihovny, započala již přesně před Vánocemi před dvěma lety, kdy si 22. prosince 2020 Alena zamlouvala putovní výstavu SPJF Spojeni Foglarem. Spoustu jejich plánů zhatily covidová omezení, ale i tak se toho uskutečnilo dost.
Alena občany Dolních Chaber pravidelně (snad v každém čísle roku 2021) informovala v obecním Zpravodaji (SPJF Zpravodaje poskytne Památníku národního písemnictví, Fondu Foglar) a Pražskou pobočku SPJF neúnavná Alena informovala zase v emailech. Třeba 16. září napsala:
"Jinak u nás 10. 9. proběhla Noc s Andersenem na téma Záhada hlavolamu a JF. Jelikož jsme končili ve 22:00 a bylo to z hygienických důvodů bez přespání v knihovně, nestihli jsme úplně vše naplánované, přesto se děti s knihami JF seznámily (některé je již dávno znaly) a s průběhem byly spokojené."


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .