| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Památník národního písemnictví se přestěhoval do Bubenče

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 12. 10. 2022 | přečteno 966 ]

Literární pozůstalost po Jaroslavu Foglarovi je uložena V Literárním archivu Památníku národního písemnictví, který od roku 1952 sídlí v areálu kláštera premonstrátů na Strahově. Od 29. července 2022 je ale zdejší badatelna uzavřená. Nejvýznamnější literární instituce se totiž stěhuje a 18. října 2022 době bude otevřená její nová expozice jako Muzeum literatury v Petschkově vile (na adrese Pelléova 44/22, Praha 6 - Bubeneč) - Rozečtený svět a výstava Nejkrásnější české knihy roku 2021. Ve dnech 19. - 23. října zde budou obě výstavy od 10 do 18 hodin přístupné zdarma. Badatelna zde bude otevřena až v roce 2023.

Nezbývá než tedy zavzpomínat, že na Strahově se v souvislosti s pozůstalostí Jaroslava Foglara konala celá řada akcí. Ještě za života Jaroslava Foglara, krátce po sametové revoluci, se zde konala výstava s názvem 19 knih Jaroslava Foglara, kterou připravil přední znalec Rychlých šípů a spolupracovník Jaroslava Foglara Ivan Vápenka. Množství akcí se zde uskutečnilo v období po smrti Jaroslava Foglara, o kterých jsme průběžně informovali na Bohouškovi a lze je dohledat v v našem archivu (společná vycházka členů pražské pobočky SPJF, besedy, semináře, setkání Dvojkařů apod.). K tématu se podrobněji vrátíme v rámci našeho projektu Prahou Jaroslava Foglara.


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
29. 04. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
20. 05. 2024
Počet komentářů: 5

Poděkování na konci hry Zde mohly být Rychlé šípy
30. 05. 2024
Počet komentářů: 3

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 2

12. ročník Pražské lítačky
29. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .