| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zemřel František Dostál

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 6. 12. 2022 | přečteno 836 ]

Jak informovala ČTK, ve věku 84 let zemřel 5. prosince 2022 fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, který zachycoval absurditu všedního dne i neobyčejných setkání. O jeho úmrtí informovala jeho partnerka Alena Vykulilová. Dostálovým nejslavnějším souborem je kolekce Letní lidé, který vytvořil mezi roky 1968 až 1990 ve Zlenicích na řece Sázavě. Dokumentoval v něm přes dvě desítky let rekreaci obyčejných lidí na říční plovárně.
Na Bohouškovi jsme Františku Dostálovi věnovali několik článků. Byl mj. členem čtenářského klubu časopisu Vpřed, patřil mezi obdivovatele díla Jaroslava Foglara. Dnes již je legendární jeho fotografie Jestřába na Kajetánce pod Pražským hradem, kde psal Strach nad Bobří řekou. V pozdějším období patřil do okruhu foglarovců kolem Jiřího Stegbauera (Nadační fond Jaroslava Foglara, Kruh nezávislých foglarovců), mj. rád vzpomínal na společnou jízdu s Jaroslavem Foglarem a návštěvu Sluneční zátoky u příležitosti odhalení památníku v zátoce v roce 1997.

Život Františka Dostála si můžete připomenout v nekrologu na serveru Novinky.cz.


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .