| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Stínadelská tajemství - další hra Skautské nadace Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 17. 1. 2023 | přečteno 631 ]

Stínadelská tajemství

Rodinnou hru v uličkách pražské Malé Strany připravila ve dnech 17. 1. - 31. 3. 2023 Skautská nadace Jaroslava Foglara. Na hru zvou organizátoři tímto textem:

Pojďte objevit legendy starých Stínadel. Najděte dvacet míst o kterých jste zatím jen četli. Ulice Na Nosálku, Zahradu Uctívačů ginga, Netopýří věž, Tyranův kout a mnohá další… Na místech, kam jste většinou nikdy nezabloudili.

A prostřednictvím legend z pera spisovatele D. J. Žáka se přeneste do dob, kdy se začalo rodit vontské hnutí a Stínadla postupně získávala svou podobu z románů J. Foglara.

Hra je určena všem klukům a holkám od 6 do 99 let. Sebou potřebujete jen mapu míst, tužku a možná i baterku:). S výjimkou jednoho bonusového místa jsou všechna přístupná od 10 ráno do 8 večer.

Papírovou mapu míst s herní tajenkou a legendami koupíte online v Jestřábově obchodě, přímo ve Skautském institutu na Kampě, v Café Nezisk na Pohořelci (200 Kč v hotovosti) či ji elektronicky stahujte zde. Pozor mapa do které J. Metelka místa zaznamenával je stará a méně podrobná, proto doporučujeme si ji předem srovnat s mapu současnou.

Stínadelské legendy jednotlivých míst si můžete poslechnout i v audio podobě v podání herce Richarda Fialy (audio je dostupné i online).


Hráči mohou ověřit správnost svých odpovědí na adrese https://www.rychlesipy.org/tajemstvi a mohou být zařazeni do každotýdenního slosování o knihy, audioknihy, hry a další předměty s tematikou Rychlých šípů od nakladatelství Albatros a ALBI. Správně musí vyplnit nejméně 13 odpovědí, které získali na cestě po stínadelských tajemstvích!


Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Historický přehled foglarovských organizací
31. 05. 2023
Počet komentářů: 10

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
31. 05. 2023
Počet komentářů: 5

Vyjde 11. Foglarovský sborník
20. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Vyšla Ročenka foglarovce 2022
20. 04. 2023
Počet komentářů: 3

Složitá situace v Pražské pobočce SPJF
23. 04. 2023
Počet komentářů: 3

Deset let edice Klasické komiksy Marko Čermáka
14. 05. 2023
Počet komentářů: 2

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .