| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Životní mezníky osobností z Mladého hlasatele a Vpředu

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 8. 1. 2002 | přečteno 525 ]

Do prvních tří měsíců roku se vměstnala řada základních životních dat osobností spojených neodmyslitelně s časopisy Mladý hlasatel a Vpřed. Připomeňme si mezníky, z nichž některé jsou v tomto roce zakulacené, v životech Jaroslava Foglara, Jana Fischera, Karla Bureše a Otakara Batličky.8. ledna 1960 (42 let) zemřel Jan Fischer 9. ledna 2000 (2 roky) zemřel Karel Bureš - polovina hlasatelského a vpředovského redakčního týmu "Foglar-Bureš" (narozen 1. dubna 1909) 22. ledna 1907 (95 let) se narodil Jan Fischer - jedinečný kreslíř zejména Rychlých šípů 23. ledna 1999 (3 roky) zemřel Jaroslav Foglar (narozen 6. 7. 1907) 13. února 1942 (60 let) zemřel (popraven v koncentračním táboře) Otakar Batlička 12. března 1895 (107 let) se narodil Otakar Batlička - mistr hutné dobrodružné povídky.


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .