| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Náčelník Miloslav Nevrlý je čestným občanem Liberce. Autor Knihy o Jizerských horách letos oslaví devadesátku

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 25. 3. 2023 | přečteno 897 ]

Miroslav Nevrlý - čestný občan LiberceV pořadí 50. čestným občanem Liberce se stal 22. 3. 2023 zoolog a spisovatel a také skaut s přezdívkou Náčelník Miloslav Nevrlý, který letos oslaví devadesátiny. Nejvyšší ocenění města, kde žije od roku 1957, převzal ve středu v obřadní síni radnice za přínos v oblasti přírodních věd, kultury a výchovy mládeže.
„Nikdy by mě nenapadlo, že já, pracovník okresního nebo krajského muzea, mohu být jednou zvolen čestným občanem Liberce, takže mě to velice překvapilo a moc si toho vážím," řekl Nevrlý.
Rodák z Prahy vystudoval zoologii na dnešní přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a ještě před promocí začal pracovat v Severočeském muzeu v Liberci, kde působil až do odchodu do důchodu v roce 2000. Většinu času byl vedoucím přírodovědeckého oddělení. Nevrlý mimo jiné objevil a zkoumal unikátní netopýří zimoviště v Jizerských horách. Zapojil se také do skautu, znám je pod přezdívkou Náčelník. Skautský oddíl pomáhal vést Miloši Zapletalovi, který loni obdržel Medaili města Liberce.
Zdroj: https://liberecka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/32349-nacelnik-miloslav-nevrly-je-cestnym-obcanem-liberce-autor-knihy-o-jizerskych-horach-letos-oslavi-devadesatku.html?utm_source=copy


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .