| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Junák chce děti nalákat novými způsoby
ze dne 22.02.2005, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 23.02.2005 17:04:21     Reagovat
Autor: - Hvězdář (@)
Titulek:
Těžko se můžu zříct komentáře. Zajímalo by mě, jak chce organizace, v níž většina vůdců jí pohrdá, tlačit na vůdce, aby změnili přístup, aby byli "novější, modernější, blablabla." Modernější znamená místo oddílovek pařit na kompech. Místo výprav nejlépe asi rovnou zajít do nevěstince, ať mladí chlapečkové vědí, co je život... Samozřejmě, trochu přeháním, ale přiznám se, že sledováním toho, co se v mnohých "junáckých" oddílech děje, člověk takový dojem získá a takový pohled je zajímavý a poučný. Pak se ani nedivím, že se na sjezdech hulí. A vedení Junáka se chová pštrosácky a všecko je fajn. Nedivím se, že se potkávám s vůdci, kteří z Junáka prchají do jiných skautských hnutí. S jedním takovým jsem např. mluvil i na VH SPJF. Mně jsou junácké ideály natolik cenné, že bych tohle asi neudělal.

Komentář ze dne: 06.05.2005 11:57:47     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: SSS ČR
Vyzývám všechny, jež jsou stejně jako já zklamaní nad vývojem událostí v Junáku, nad tím, že jsou členy organizace vedené kolaboranty a zrádci a agenty StB a těmi, kteří Junáka zničili v roce 1970, a nechtějí připustit zničení pravého nefalšovaného skautingu, což v současné době Junák činí, a je jim potupné neustále žebrat o peníze a příděl dotací,
ABY NEZOUFALI!!
JE tu alternativa!!
Objevil jsem ji celkem dost nedávno a pevně za ní stojím. Je to Svaz skautů a skautek ČR. Tato organizace jako pravděpodobně jediná (alespoň mládežnická) nežebrá o dotace, není členem ČRDM po bok komunistického Pionýra a ještě komunističtějšího zpionýrizovaného Junáka, navazuje na tradici Junáka 30. let a - co je podstatnější -, je to bezpochyby naše nejkvalitnější dětské hnutí. Myslím, že kdyby Jestřáb nebyl v zajetí bludů a pomluv, podporoval by raději tuto organizaci (stejně starou, jako Junák), než Junáka. Jsem hrdý, že jsem našel skautskou organizaci takových kvalit, jakou jsem hledal plných 8 let. Neplatí tedy již moje dřívější poznámka, že je to zrada, protože vyhodit estébáky prostě nemůžu a vím, že v Junáku setrvávají dále ti, kterým je buď všecko jedno a jsou ke všemu lhostejní, nebo je jim pohodlné být finančně zabezpečení a nepřipadá jim trapné žebrat o prachy anebo jsou i sami poznamenáni komunistickou ideologií a dělají to z přesvědčení. Doufám, že ta poslední verze se nevyskytuje, ale z vlastní zkušenosti můžu tvrdit, že "junáci" na ostatní skautská sdružení pohlížejí divně jako na přeběhlíky a zrádce. Já na ně koukám spíš jako na rozumné lidi, jež se nehodlají patlat s primitivním blátem. Svaz skautů je moderní kvalitní hnutí, alternativa k Junáku, vhodná pro všecky, kteří chtějí zažít opravdový skauting a nikoliv si na skauty jen hrát. Proto i sám sebe nepovažuju za junáka, ale skauta. Pro první seznámení doporučuju se podívat na www.svazskautu.cz, kde jsou i kontakty, anebo zamejlovat mně osobně na gingo_kosmology@centrum.cz a já mohu zprostředkovat kontakt s náčelníkem.

Komentář ze dne: 28.05.2005 14:53:44     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: Odznaky
Asi před rokem jsem objevil malý sborníček, jehož autorem je Junák, resp. Roman Šantora-Bobo, a byl jsem docela zděšen. Nechápu, jakým právem si může určitá průměrná dětská organizace činit patent na symboly, jež jí ani nenáleží, jež nevytvořila. Spor ohledně zámku ve Štiříně to řekl jasně: Neexistuje právně doložitelná návaznost dnešního Junáka na předúnorového či dokonce předválečného. To, že se pár komunistických gaunerů, agentů StB, sejde a řekne "tak založíme zase nějakou tu organizaci, kterou pojmenujeme zase Junák, co říkáte, abychom zase měli co rozbíjet" totiž vůbec nic neznamená. Je to podobná ptákovina, jako bych já sebral pár lidí z České astronomické společnosti a řekl jim, "pánové, založíme organizaci, pojmenujeme ji NASA, co říkáte?" a pak se budu s NASA soudit o jeho majetek. Takže jsem docela rád, že causa Štiřín ukázala, že opravdu žijeme v právním státě. Na druhou stranu zde však zůstává problém skautských symbolů; Junák jako ostatně žádná naše skautská organizace nemá v nejmenším právo si je přisvojovat. Pokud tak činí, není to podle mě právně uznatelné a vymahatelnost je nulová. Je to směšná, odporná fraška, kterou Junák a jeho komunističtí ruďoši předvádějí. Něco to ale o té pochybné organizaci a lidech v nich pracujících vypovídá. Tady už ale trošku Junák přestřelil. Je to křečovitý, zoufalý pokus umlčet zlikvidovat ostatní skautské organizace. To se ale Junáku nepovede. To, že je největší mládežnickou organizací u nás, neznamená, že je nejlepší. On bojuje o přežití, protože on je závislý na dotacích, my (mohu-li mluvit za Svaz skautů) ne. A je nám celkem fuk, zda budeme mít stovk členů nebo tisíce. Jak říká náčelník Svazu, jde nám o kvalitu, nikoliv kvantitu.

Komentář ze dne: 30.05.2005 09:23:16     Reagovat
Autor: - Odolen (@)
Titulek: Re: Odznaky
Pisatel předchozího komentáře si ve svých komentářích velmi protiřečí. Docela by mě zajímalo, kdo do něj nakukává takové nesmysly?! Takoví lidé jako on jsou značně ovlivnitelní - viz heslo kam vítr, tam plášt.

Komentář ze dne: 31.05.2005 19:39:16     Reagovat
Autor: - Nekola (@)
Titulek: Re: odznaky
K Hvězdářovi lze jen říci - mění víru ( dětské organizace) protože nikdy žádnou neměl ...

Komentář ze dne: 01.06.2005 10:29:59     Reagovat
Autor: - Měsíček (mesicek@vesmir.cz)
Titulek: k Hvězdářovi
Pozor na to, pan Hvězdář, to je opravdu kabrňák. Je to člověk na svém místě a pře se o své ideály stůj co stůj ..nebo nestůj ..kdo chvíli stál, už stojí o podál?

Komentář ze dne: 01.06.2005 11:02:18     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Re: k Hvězdářovi
Hm, no, když nic jiného... Diskutovat o současném Junáku můžete na www.skaut.cz

Komentář ze dne: 01.06.2005 13:59:21     Reagovat
Autor: - Hvězda
Titulek:
Přijde mi opravdu potupné a dost ponižující nějak reagovat na to štěněčí vytí, jež na stránce Bohouška čtu, jakožto reakce na to, co jsem sepsal. Na druhou stranu jsem rád, že si romány nepíšu pro sebe.
Stručně: To, co jsem napsal, je jednoznačná a ověřená pravda. Opravdu nejsem závislý na Blesku. To bych si ani ve své praxi nemohl dovolit. Za další, tento přístup mám od čtrnácti let a neměním ho. Rozhodně nikdo o mně nemůže říct, že měním své postoje jak chameleon barvy. Pouze jsem se v posledních letech zradikalizoval, protože jsem usoudil, že skutečně Junák není reformovatelný. Tedy ne zevnitř, jak jsem původně chtěl. Ta organizace pouze dělá skautům ostudu a já ji za skautskou nepovažuju. Nevím, co si mám myslet o vedoucích oddílů, kteří se mě na čekatelkách veřejně ptají, zda onanuju, kteří se vysmívají určitému mravnostně-vychovatelskému kreditu skautů a celému skautskému systému. Není to rozhodně ojedinělý jev. To samé se týká i otázky estébáků. O tom, že v Junáku jsou, není pochyb, stačí se podívat na seznamy agentů StB. (Samozřejmě zde neuvedu konkrétní jména.) O tom, že tito gauneři rozkládali Junáka v r. 1970, není pochyb. Přesto to není protimluv, když tvrdím, že neexistuje právně doložitelná návaznost na Junáka let šedesátých, protože tyhle estébáky, příslušníky těch, kteří se pak rekrutovali do Kreténské Strany Českých Magorů (jinak řečeno genetický odpad), nepovažuju za reprezentanty Junáka. To, že se za ně považují sami, mě opravdu nezajímá. Mimochodem, nerad bych se někoho dotknul, ale mám za to, že pánové Nekola a Odolenk téhle rozežrané smečce, která krade miliony přes ČRDM daňovým poplatníkům, patří. Jedním z důvodů, proč jsem v Junáku skončil, byla přítomnost lidé tohoto typu.
Krizmene, nastavovat zrcadlo Junáku, tedy konkurenční organizaci, na jeho vlastních stránkách nebudu. Ať si svoje potíže vylíže do dna. Junáku klesá počet členů. Svazu roste. O něčem to vypovídá. A já nezapomenu na toho skvělého človíčka z jistého střediska, s nímž jsem byl na Valné hromadě SPJF; junák, který se svým střediskem přešel před asi půl rokem do Svazu. Odmítá oslovení "junák," protože se za Junáka stydí. A já taky.
Ovšem na druhou stranu má Krizmen pravdu v tom, že Bohumil není stvořen k prezentování takovýchto věcí. Jeho prostřednictvím jsem jen chtěl oslovit ty, kteří Bohouška čtou a o tohle se zajímají. Pevně doufám, že touhle dlouhatánskou litanií moje exhibice v tomto směru na Bohuslavovi končí.

Komentář ze dne: 02.06.2005 11:49:00     Reagovat
Autor: - Měsíček (@)
Titulek: jen dotoho
Jen tvrdě do toho Hvězdičko.

  Reklama
Foglarovské výroky
„To jste mně toho udělali - to jste mně toho udělali - hlupáci - Šípáci ...“ - Rychlými šípy chycený vyzvědač Bohouš po svém propuštění (z bezpečné vzdálenosti)
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Čtvrtého října
""Dnes jsem byl po prvé venku. Noha bolí - pořád ještě pekelně. V kůlně - mne - če - kalo ale strašné překvapení. - - Někdo tam byl! Naš ... "
5. Den otevřených dvorů 2019
bez titulku
"Trefný komentář z iklubovny: I když postava zřejmě Mirka Dušína nebo možná samotného Jestřába (?), mi připomíná spíše vojáka Wehrmachtu :) "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
bez titulku
"No paráda, předobjednáno ( společně s komiksovou Verneovkou Ledová sfinga ) u pana Vybírala. Těším se moc."
S Rychlými šípy na stezce přátelství, cti, dobrodružství a legrace. V říjnu vyjde jubilejní desátý svazek Klasických komiksů Marko Čermáka
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
odznak
"Také v tom Jestřába netuším, měl jsem původně na odznaku také výtvarně pracovat a návrh na podobu Jestřába odevzdal,je na něm Jestřáb se sče ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Otazníky k odznaku
"Proč je odznak vydán až letos? A kdo je to na té kresbě? Foglar? Nevím o to, že by Jestřáb někdy takhle vypadal. Ani na fotkách v oddílových ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Doplnění programi 108. kolegia AJF
"Již avizované 108. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se koná ve středu 11. 9. 2019 od 18 hod. v klubovně ORJ Praha 2 v Bělehradské ul. č. ... "
Pozvánka na 108. setkání Akademie Jaroslava Foglara
Dva Rychlonožkové
"Druhým objevitelem dvou Rychlonožků je František Čepelák z Prahy 6. Gratulujeme!"
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Poděkování
"Díky za Vaši práci, nadšení a vytrvalost. Jaroslav Foglar se na Vás z Věčných tábořišť jistě usmívá. "
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"Díky za to! Jeden z menšiny serverů, kde jsou pozitivní zprávy. A baví mne to. :)"
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"To je teda prča, ty ´Jestřábí pařáty´. Je vidět, že foglarovci, co dělají tyto akce Akademie, mají opravdu smysl pro humor, a neberou věci s ... "
Pozvánka na 3. ročník Rokosova memoriálu
bez titulku
"Bohoušku jen tak dál.Dělate to dobře.Držím vám palce do dalších let.Ahoj Venca"
Bohouškovi je devatenáct let!
Dva Rychlonožkové
"Naše malá akademická pátrací soutěž zná prvního vítěze! Jako první dva Rychlonožky objevil a na výhru se tak může těšit Tomáš Mikulecký z Dě ... "
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Kdy vyjdou nové Rychlé šípy?
"Už se těším na vydání nových příběhů Rychlých šípů. I když už scénáře nepíše pan Foglar a obrázky budou také trochu jiné, než byly od Jana F ... "
TV Polar (7. 8. 2019): Restart Rychlých šípů v podání současných tvůrců
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .