| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Junák chce děti nalákat novými způsoby
ze dne 22.02.2005, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 23.02.2005 17:04:21     Reagovat
Autor: - Hvězdář (@)
Titulek:
Těžko se můžu zříct komentáře. Zajímalo by mě, jak chce organizace, v níž většina vůdců jí pohrdá, tlačit na vůdce, aby změnili přístup, aby byli "novější, modernější, blablabla." Modernější znamená místo oddílovek pařit na kompech. Místo výprav nejlépe asi rovnou zajít do nevěstince, ať mladí chlapečkové vědí, co je život... Samozřejmě, trochu přeháním, ale přiznám se, že sledováním toho, co se v mnohých "junáckých" oddílech děje, člověk takový dojem získá a takový pohled je zajímavý a poučný. Pak se ani nedivím, že se na sjezdech hulí. A vedení Junáka se chová pštrosácky a všecko je fajn. Nedivím se, že se potkávám s vůdci, kteří z Junáka prchají do jiných skautských hnutí. S jedním takovým jsem např. mluvil i na VH SPJF. Mně jsou junácké ideály natolik cenné, že bych tohle asi neudělal.

Komentář ze dne: 06.05.2005 11:57:47     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: SSS ČR
Vyzývám všechny, jež jsou stejně jako já zklamaní nad vývojem událostí v Junáku, nad tím, že jsou členy organizace vedené kolaboranty a zrádci a agenty StB a těmi, kteří Junáka zničili v roce 1970, a nechtějí připustit zničení pravého nefalšovaného skautingu, což v současné době Junák činí, a je jim potupné neustále žebrat o peníze a příděl dotací,
ABY NEZOUFALI!!
JE tu alternativa!!
Objevil jsem ji celkem dost nedávno a pevně za ní stojím. Je to Svaz skautů a skautek ČR. Tato organizace jako pravděpodobně jediná (alespoň mládežnická) nežebrá o dotace, není členem ČRDM po bok komunistického Pionýra a ještě komunističtějšího zpionýrizovaného Junáka, navazuje na tradici Junáka 30. let a - co je podstatnější -, je to bezpochyby naše nejkvalitnější dětské hnutí. Myslím, že kdyby Jestřáb nebyl v zajetí bludů a pomluv, podporoval by raději tuto organizaci (stejně starou, jako Junák), než Junáka. Jsem hrdý, že jsem našel skautskou organizaci takových kvalit, jakou jsem hledal plných 8 let. Neplatí tedy již moje dřívější poznámka, že je to zrada, protože vyhodit estébáky prostě nemůžu a vím, že v Junáku setrvávají dále ti, kterým je buď všecko jedno a jsou ke všemu lhostejní, nebo je jim pohodlné být finančně zabezpečení a nepřipadá jim trapné žebrat o prachy anebo jsou i sami poznamenáni komunistickou ideologií a dělají to z přesvědčení. Doufám, že ta poslední verze se nevyskytuje, ale z vlastní zkušenosti můžu tvrdit, že "junáci" na ostatní skautská sdružení pohlížejí divně jako na přeběhlíky a zrádce. Já na ně koukám spíš jako na rozumné lidi, jež se nehodlají patlat s primitivním blátem. Svaz skautů je moderní kvalitní hnutí, alternativa k Junáku, vhodná pro všecky, kteří chtějí zažít opravdový skauting a nikoliv si na skauty jen hrát. Proto i sám sebe nepovažuju za junáka, ale skauta. Pro první seznámení doporučuju se podívat na www.svazskautu.cz, kde jsou i kontakty, anebo zamejlovat mně osobně na gingo_kosmology@centrum.cz a já mohu zprostředkovat kontakt s náčelníkem.

Komentář ze dne: 28.05.2005 14:53:44     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: Odznaky
Asi před rokem jsem objevil malý sborníček, jehož autorem je Junák, resp. Roman Šantora-Bobo, a byl jsem docela zděšen. Nechápu, jakým právem si může určitá průměrná dětská organizace činit patent na symboly, jež jí ani nenáleží, jež nevytvořila. Spor ohledně zámku ve Štiříně to řekl jasně: Neexistuje právně doložitelná návaznost dnešního Junáka na předúnorového či dokonce předválečného. To, že se pár komunistických gaunerů, agentů StB, sejde a řekne "tak založíme zase nějakou tu organizaci, kterou pojmenujeme zase Junák, co říkáte, abychom zase měli co rozbíjet" totiž vůbec nic neznamená. Je to podobná ptákovina, jako bych já sebral pár lidí z České astronomické společnosti a řekl jim, "pánové, založíme organizaci, pojmenujeme ji NASA, co říkáte?" a pak se budu s NASA soudit o jeho majetek. Takže jsem docela rád, že causa Štiřín ukázala, že opravdu žijeme v právním státě. Na druhou stranu zde však zůstává problém skautských symbolů; Junák jako ostatně žádná naše skautská organizace nemá v nejmenším právo si je přisvojovat. Pokud tak činí, není to podle mě právně uznatelné a vymahatelnost je nulová. Je to směšná, odporná fraška, kterou Junák a jeho komunističtí ruďoši předvádějí. Něco to ale o té pochybné organizaci a lidech v nich pracujících vypovídá. Tady už ale trošku Junák přestřelil. Je to křečovitý, zoufalý pokus umlčet zlikvidovat ostatní skautské organizace. To se ale Junáku nepovede. To, že je největší mládežnickou organizací u nás, neznamená, že je nejlepší. On bojuje o přežití, protože on je závislý na dotacích, my (mohu-li mluvit za Svaz skautů) ne. A je nám celkem fuk, zda budeme mít stovk členů nebo tisíce. Jak říká náčelník Svazu, jde nám o kvalitu, nikoliv kvantitu.

Komentář ze dne: 30.05.2005 09:23:16     Reagovat
Autor: - Odolen (@)
Titulek: Re: Odznaky
Pisatel předchozího komentáře si ve svých komentářích velmi protiřečí. Docela by mě zajímalo, kdo do něj nakukává takové nesmysly?! Takoví lidé jako on jsou značně ovlivnitelní - viz heslo kam vítr, tam plášt.

Komentář ze dne: 31.05.2005 19:39:16     Reagovat
Autor: - Nekola (@)
Titulek: Re: odznaky
K Hvězdářovi lze jen říci - mění víru ( dětské organizace) protože nikdy žádnou neměl ...

Komentář ze dne: 01.06.2005 10:29:59     Reagovat
Autor: - Měsíček (mesicek@vesmir.cz)
Titulek: k Hvězdářovi
Pozor na to, pan Hvězdář, to je opravdu kabrňák. Je to člověk na svém místě a pře se o své ideály stůj co stůj ..nebo nestůj ..kdo chvíli stál, už stojí o podál?

Komentář ze dne: 01.06.2005 11:02:18     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Re: k Hvězdářovi
Hm, no, když nic jiného... Diskutovat o současném Junáku můžete na www.skaut.cz

Komentář ze dne: 01.06.2005 13:59:21     Reagovat
Autor: - Hvězda
Titulek:
Přijde mi opravdu potupné a dost ponižující nějak reagovat na to štěněčí vytí, jež na stránce Bohouška čtu, jakožto reakce na to, co jsem sepsal. Na druhou stranu jsem rád, že si romány nepíšu pro sebe.
Stručně: To, co jsem napsal, je jednoznačná a ověřená pravda. Opravdu nejsem závislý na Blesku. To bych si ani ve své praxi nemohl dovolit. Za další, tento přístup mám od čtrnácti let a neměním ho. Rozhodně nikdo o mně nemůže říct, že měním své postoje jak chameleon barvy. Pouze jsem se v posledních letech zradikalizoval, protože jsem usoudil, že skutečně Junák není reformovatelný. Tedy ne zevnitř, jak jsem původně chtěl. Ta organizace pouze dělá skautům ostudu a já ji za skautskou nepovažuju. Nevím, co si mám myslet o vedoucích oddílů, kteří se mě na čekatelkách veřejně ptají, zda onanuju, kteří se vysmívají určitému mravnostně-vychovatelskému kreditu skautů a celému skautskému systému. Není to rozhodně ojedinělý jev. To samé se týká i otázky estébáků. O tom, že v Junáku jsou, není pochyb, stačí se podívat na seznamy agentů StB. (Samozřejmě zde neuvedu konkrétní jména.) O tom, že tito gauneři rozkládali Junáka v r. 1970, není pochyb. Přesto to není protimluv, když tvrdím, že neexistuje právně doložitelná návaznost na Junáka let šedesátých, protože tyhle estébáky, příslušníky těch, kteří se pak rekrutovali do Kreténské Strany Českých Magorů (jinak řečeno genetický odpad), nepovažuju za reprezentanty Junáka. To, že se za ně považují sami, mě opravdu nezajímá. Mimochodem, nerad bych se někoho dotknul, ale mám za to, že pánové Nekola a Odolenk téhle rozežrané smečce, která krade miliony přes ČRDM daňovým poplatníkům, patří. Jedním z důvodů, proč jsem v Junáku skončil, byla přítomnost lidé tohoto typu.
Krizmene, nastavovat zrcadlo Junáku, tedy konkurenční organizaci, na jeho vlastních stránkách nebudu. Ať si svoje potíže vylíže do dna. Junáku klesá počet členů. Svazu roste. O něčem to vypovídá. A já nezapomenu na toho skvělého človíčka z jistého střediska, s nímž jsem byl na Valné hromadě SPJF; junák, který se svým střediskem přešel před asi půl rokem do Svazu. Odmítá oslovení "junák," protože se za Junáka stydí. A já taky.
Ovšem na druhou stranu má Krizmen pravdu v tom, že Bohumil není stvořen k prezentování takovýchto věcí. Jeho prostřednictvím jsem jen chtěl oslovit ty, kteří Bohouška čtou a o tohle se zajímají. Pevně doufám, že touhle dlouhatánskou litanií moje exhibice v tomto směru na Bohuslavovi končí.

Komentář ze dne: 02.06.2005 11:49:00     Reagovat
Autor: - Měsíček (@)
Titulek: jen dotoho
Jen tvrdě do toho Hvězdičko.

  Reklama
Foglarovské výroky
"Pomóóc --- spadl na mne meteor, či kýho výra... Dusí mne to, škrtí mne to... To není přece samosebou... Pomóóc..." - Básnidlo z Ostříží družiny.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Junáci na Otavě
"Jupííí :) https://turistashop.cz/edice-pribehy-taborovyc h-ohnu/4937-junaci-na-otave "
Soví jeskyně Miloše Zapletala právě znovu vyšla. Chystají se další vydání jeho příběhů
36 nebo 65 Kč?
"Předchozím diskutujícím zmiňovaný "nenápadný detail", zda se má v Tříkrálové cukrárně utratit předválečných mladohlasatelských 36 ... "
Tříkrálová cukrárna 2020
bez titulku
"Tak tady hodnotit raději nebudu. Na jednu stranu je ta knížka citlivá ( na rozdíl od té příšerné loňské experimentální od Akropolis ) a krás ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
Kolik tedy utratit?
"Při plánování útraty v cukrárně je tady jeden malý nenápadný detail. V původním vydání příběhu v Mladém hlasateli požaduje cukrář 36 korun!"
Tříkrálová cukrárna 2020
Obrácená kresba
"Neviděl jsem, nevím nic o tom, knihu nemám, ale zdálo se mi, že jsem slyšel, že jedna paní povídala, že i v Červenáčkovi je také jedna kresb ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
bez titulku
"Roy má pravdu,úžasná a povedená kniha,Pavle, děkujeme za ni. Jirka Filípek-Jeep."
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
O Červenáčkovi
"Teprve teď se mi dostala do rukou knížka Pavla Čecha O Červenáčkovi a byl jsem velice příjemně překvapen. Nejen výtvarným zpracováním, skvěl ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
Tlachání o ničem, nebo o něčem?
"No právě: Kdosi vypustil (možná) kachnu o vadném výtisku, pak se toho chytli další "experti", že kdosi kdesi o tom povídal - a &qu ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
bez titulku
"Kdo by to byl řekl, že zmetek z tiskárny - pokud vůbec existuje - vzbudí takový rozruch..."
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Nepohnuli jsme se ani o píď
"Pro EMa: Jak to, že nikdo neprojevil o "raritní" výtisk knihy s jakousi-kterousi-bůhvíjakou obrácenou ilustrací zájem?! Nabízel js ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Sraz 23. 1. 2020 ve 13hod. 13min.
"u hlavního vchodu Vinohradského hřbitova, kde je Jestřáb pochován."
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019
setkani dne 23.1.2020
"Sraz je tedy 13.13 před hřbitovem, kde je Jestřáb pochován ?"
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019
Vzpomínka na JF + JF a výprava k Památné rýze.
"Ve čtvrtek 23. 1. 2020 si Akademie Jaroslava Foglara vzpomínkovou akcí připomene památku Jaroslava Foglara a Jana Fischera. Následovat bude ... "
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019
bez titulku
"Nikdo tu nepíše, nebo to nevidím, že by ten výtsik někdo chtěl. Jen řeči o raritě a sběratelské ceně, což je velmi pochybné, tohle není chyb ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Tak se dostaňme k výsledku!
"Tak se, prosím, konečně dostaňme k výsledku diskuse: Ať ten, kdo vlastní zmiňovaný výtisk s obráceně vytištěnou ilustrací - nebo přesně ví ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
bez titulku
"Já bych nad tím tedy nepřemýšlel. Prostě má někdo omylem nějakou ilustraci otočenou, ale protože to tak rozhodně nemá každý, tak je podle mě ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
'vzhůru nohama'
"Nazdar, foglarovci! Stále promýšlím, která že ilustrace (obrázek či reprodukce obrazu Zdeňka Buriana) by to mohla být. Prosím tedy o infor ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
náklad
"Psal jsem na jestrabuv.obchod@skautskanadace.cz Nicméně koukám, že jste na stránkách už upravil počty ( nyní tam je 120 + 180). To už mi so ... "
19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky. Přetisk prvního časopiseckého vydání a sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání
naklad
"Nevím na jaký email jste psal, ale ke mě žádný takový dotaz pro nadaci nedoputoval. Váš dotaz je zde v diskusi zodpovězený o dva příspěvky v ... "
19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky. Přetisk prvního časopiseckého vydání a sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání
náklad
"Kolik tedy bylo vydáno kusů. Na webu skautské nadace je uvedeno 120ks červená a 200ks zelená. V knize je uvedeno 300ks celkem. Nějak mi ne ... "
19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky. Přetisk prvního časopiseckého vydání a sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání
Poděkování Bohouškovi
"Děkuji za pěkný článek připomínající Pluta. Byla to rychlá, pečlivá a jistě i náročná práce a to chci tedy ocenit."
Dozněly poslední kroky Vladimíra Pechara – Pluta
Program 112. K-AJF, středa 15. 1. 2020
"112. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (současně jako řádná schůzka členů 48. klubu oldskautů Jestřábi, Praha) se uskuteční ve středu 15. ... "
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019
Program 112. K-AJF, středa 15. 1. 2020
"112. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (současně jako řádná schůzka členů 48. klubu oldskautů Jestřábi, Praha) se uskuteční ve středu 15. ... "
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019
Ilustrace vzhůru nohama
"Jediné ilustrace, které mohou být vzhůru nohama, jsou kvaše na matné křídě, které se ručně vkládají a následně vlepují mezi jednotlivé složk ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Rychlé šípy a pivo
"Petře Koubo, děkujeme za věcný komentář, ovšem na nejbližším kolegiu AJF, (středa 15. 1. 2020 v 18 hod v klubovně v Bělehradské 51) přednesu ... "
Tříkrálová cukrárna 2020

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .