| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Výstava Jaroslav Foglar - skauting na Praze 3
ze dne 16.03.2005, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 17.03.2005 13:35:35     Reagovat
Autor: - Nešálí mě zrak? (@)
Titulek:
Je to možný? Není to možný. S výstavama se prostě roztrhnul pytel. Dělejte taky něco jinýho. Dyk ty výstavy, to už je úpná devalvace.

Komentář ze dne: 18.03.2005 21:01:48     Reagovat
Autor: - Jan Trojan - Roy (@)
Titulek: Výstava J.F. ...
Prosím napsat kdo tuto výstavu pořádá ,proč ji dělá a kdo to je a jaký je jeho vztah k Jaroslavu Foglarovi a co tam bude vystaveno ??? atd. Předem Ti Beste děkuji ! ROY

Komentář ze dne: 19.03.2005 18:22:40     Reagovat
Autor: - Nekola (@)
Titulek: výstava o J.F.
že by další zájemce o Jestřábovi peníze...???

Komentář ze dne: 24.03.2005 12:43:16     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Výstava na Žižkově
Neboť to mám odsud jen pár zastávek domů, zastavil jsem se včera na uvedené výstavě. Těm, co tam ještě pojedou se podívat, doporučuji jet od Hlavního nádraží tramvají 9 na zastávku Lipanská, odsud Lipanskou strmě dolů na Havlíčkovo nám. Vlevo se nachází budova staré žižkovské radnice. Výstava je proponována pod názvem "Jaroslav Foglar - skauting". Tudíž návštěvník očekává, že tam najde informace o Jestřábovi se zaměřením na skauting. Překvapení vás proto nemine, když vejdete do suterenních výstavních prostor a vystavené panely si prohlédnete. K prohlédnutí je výstava věnovaná skautingu na Praze 3, s tím, že Jaroslav Foglar je zde nutným přívažkem v tom smyslu, že kromě jedné vitriny s foglarovkami je zde představeno 6 NEoriginálních panelů z výstavky konané tamtéž v srpnu 2004, u nichž jsou k jednotlivým několika materiálům sporná autorská práva (srovnej článek na Bohouškovi v srpnu 2004). Jako výstava o skautingu na Praze 3 hezké, jako výstava o Jaroslavu Foglarovi nikoliv. Pochopil bych a radoval bych se, kdyby se výstava jmenovala "Současný skauting v Praze 3", nechápu ale proč je zde zmiňován Jaroslav Foglar. Celkově mi to vyznělo tak, a tak jsem to tedy pochopil, že se někdo (pořadatel výstavy není na výstavních panelech uveden) snaží NUCENĚ prezentovat jako údajný ochránce památky Jaroslava Foglara, přitom s uvedenými skautskými oddíly nemá nic společného, což jsem i sdělil do pamětní knihy. Je to prostě výstava, která skalnímu foglarovci nic nepřinese, zájemce o skauting z blízkého okolí ovšem potěší z hlediska toho, že se dozví, jaké oddíly na Praze 3 fungují a jaká je jejich činnost (což možná bylo i smyslem výstavy).

Komentář ze dne: 26.03.2005 11:56:41     Reagovat
Autor: - Best
Titulek: Re: Výstava na Žižkově
Naprosto stejný dojem. Pěkná prezentace skautských oddílů na Praze 3, ale k JF tam není takřka nic.

Komentář ze dne: 25.03.2005 20:29:42     Reagovat
Autor: - Jan Trojan - Roy (@)
Titulek: Výstava o J.F.
Velice děkuji Krizmenovi za vyčerpávající odpovědi , pan Nekola má asi pravdu !

Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .