| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Politici s Jaroslavem Foglarem v patách (I) - Předsedové vlád aneb Jestřáb nad Strakovou akademií
ze dne 13.05.2005, autor článku: Milan Lebeda, Petr Molka

Komentář ze dne: 19.05.2005 15:37:51     Reagovat
Autor: - Čáp z Adamova (@)
Titulek: Už se těším na pookračování
:-)

Komentář ze dne: 15.06.2005 16:48:08     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: A co prezident?
Best nás napíná, že prý uvede své pokračování o tom, jak politici vnímají Jestřába. Možná mu dám trochu nějaký ten podnět, protože vím, jak se k Jestřábovi staví náš prezident.
Dvěma slovy: Velice negativně. Ale já mu to nezazlívám. On nikdy nebyl kluk. Pokud někdo v padesáti řekne, že si četl ve třinácti nikoliv Rychlé šípy, ale Dostojevského, pak klukem jednoznačně nebyl. Tedy prezident nedokáže pochopit, oč šlo Foglarovi, oč jde jeho knížkám. Nedokáže vůbec ani v nejmenším ocenit jejich sílu, jejich blahodárné působení na mládež. Místo toho, aby se stal patronem a ctitelem Jestřába, zmůže se pouze na výroky "Volání po "všeobecném konsensu" Foglarových hrdinů není řešením, ale uvrhne nás do totální mlhy, ve které se nikdo nevyzná." Upřímně, tuto větu nechápu. Oč v ní jde? Jaké volání po "všeobecném konsensu?" O to přece Jestřábovi ani jeho hrdinům nikdy nešlo! Zaregistroval jsem četné další, i přímější útoky na Jestřába ze strany Václava Klause, proti kterým se musím jednoznačně ohradit, ale nemá cenu je tady uvádět a pitvat.

Prosím, to však nic nemění na faktu, že se jedná o nejvýznamnějšího a nejlepšího prezidenta v dějinách. Moje máti se poprvé v životě doslova vožrala okamžitě poté, jakmile se dověděla zprávu o jeho zvolení. Léta jsem měl v cimře vyvěšený jeho metr dlouhý plakát. Celý plnoletý život jsem vždy a zásadně volil stranu, kterou vedl; podobně tak i celá moje famílie, včetně brněnské části. Nikdy ani v minutě jsem jej ani jeho myšlenky nezradil, už proto ne, že se s nimi ztotožňuju, a to absolutně (téměř) ve všem. Odmítám útoky ze strany Evy Holubové vůči němu, jak naposledy předvedla před několika týdny v tom příšerném pořadu "Dementi." Co si ta ženská o sobě vůbec myslí? Pro mě zůstává slepicí, která umí jen kvokat, ani vejce nesnáší. Až pro tuto zemi, pro mě osobně učiní byť i malý zlomek toho, co dokázal jen za deset let prof. Klaus, pak bude mít právo jej kritizovat. Ale parodovat rozhodně ne. Připomíná mi tu prodejnou děvku, která v "Two For The Price Of One" nabízí své služby:

If you dream of the girl for you
(if you are dreaming of someone who might be right for you)
then call us and get two
(why don´t you call us and you´ll get two)
for the price of one
we´re the answer if you feel blue
(we may be the answer to your problems, if by chance you feel blue)
so call us and get two
(why don´t you call us and you´ll get two)
for the price of one...

Komentář ze dne: 16.06.2005 21:53:59     Reagovat
Autor: - Turbomyšák (turbomysak@anete.org)
Titulek: Úsměvné
Ad autoři) Jsem docela překvapen, že se autoři Bohouška dali téměř na politickou satiru. ;-)) Přesto jako příjmené počteníčko se to dá.
Ad Hvězdář) Osobně si myslím, bez ohledu na vlastní politický názor, že tvá obhajoba pana prezidenta je možná až zbytečně moc citově zabarvená a nejsem si zcela jist, zda je vůbec na místě. Mimoto s tvým názorem ohledně pí. Holubové a pana prezidenta příliš nesouhlasím. Pořad Dementy je dle mého názoru další ukázkou toho, že lidé nemají o klasickou politiku zájem a chtějí se více bavit. Naopak nemyslím si, že by pan prezident Klaus byl naším nejlepším prezidentem. Neukázal se příliš jako premiér, kdy si nechal padnou svojí druhou vládu, díky nevhodně navrženému systému po-povodňových balíčků. Stejně mi přiliš nepřipadá jako nadstanický prezident - viz kauza "zahraniční politiky" (ve státě, kde je silné postavení vlády a slabé prezidenta je to jakýsi výkřik ze tmy), či některé jeho pravicově orientované výpady proti opatřením minulé či současné vlády. Osobně mými favority na nejlepšího prezidenta jsou T.G.Masaryk a E.Beneš. To je ovšem můj skromný osobní názor. ;-)

  Reklama
Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Kdy vyjdou nové Rychlé šípy?
"Už se těším na vydání nových příběhů Rychlých šípů. I když už scénáře nepíše pan Foglar a obrázky budou také trochu jiné, než byly od Jana F ... "
TV Polar (7. 8. 2019): Restart Rychlých šípů v podání současných tvůrců
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
A poselství ze Stínadel?
"A jak to prosím vypadá s tou knihou Poselství ze Stínadel, jejíž vydání bylo samotným Albatrosem inzerované na květen a stále se nic neděje. ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros se nezasekl
"Pokud je mi známo, tak Albatros se nezasekl a po prázdninách vyjdou dva nové tituly, a to Dobrodružství v Zemi nikoho s ilustracemi Jindřich ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Albatros
"Nevíte někdo proč se zasekl Albatros s vydáváním dalších foglarovek? Plus mělo tuším snad už v dubnu vyjít mimo řadu Poselství ze Stínadel a ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Záleží na perspektivě
"Libore. odpověď je možná dost jednoduchá. Jedním vysvětlením může být fakt, že příznivci autora knih Old Shatterhanda ještě s touto E-Mai ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Regulérní zpravodaj
"Chci se, prosím, zeptat, zda se neplánuje vydávání časopisu oficiálně, jako regulérního zpravodaje? Vypadá to totiž skvěle, aktuální nadčaso ... "
Vyšla letní "bleskovka" magazínu V Jestřábích pařátech. Zve na komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Filípka
Obal na DVD
"Dobrý den, Moc děkuji za DVD. Je to opravdu zajímavý a raritní materiál. Vzhledem k tomu, že DVD je dodáváno pouze v průhledné pošetce, ch ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Komentovaná prohlídka výstavy
"V neděli 28. července 2019 od 15 hodin si bude možno výstavu malíře Jiřího Filípka v Kostelci nad Černými lesy prohlédnout s komentářem samo ... "
V Kostelci nad Černými lesy začíná výstava Jiří Filípek 50+
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .