| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Politici s Jaroslavem Foglarem v patách (I) - Předsedové vlád aneb Jestřáb nad Strakovou akademií
ze dne 13.05.2005, autor článku: Milan Lebeda, Petr Molka

Komentář ze dne: 19.05.2005 15:37:51     Reagovat
Autor: - Čáp z Adamova (@)
Titulek: Už se těším na pookračování
:-)

Komentář ze dne: 15.06.2005 16:48:08     Reagovat
Autor: - Hvězdář
Titulek: A co prezident?
Best nás napíná, že prý uvede své pokračování o tom, jak politici vnímají Jestřába. Možná mu dám trochu nějaký ten podnět, protože vím, jak se k Jestřábovi staví náš prezident.
Dvěma slovy: Velice negativně. Ale já mu to nezazlívám. On nikdy nebyl kluk. Pokud někdo v padesáti řekne, že si četl ve třinácti nikoliv Rychlé šípy, ale Dostojevského, pak klukem jednoznačně nebyl. Tedy prezident nedokáže pochopit, oč šlo Foglarovi, oč jde jeho knížkám. Nedokáže vůbec ani v nejmenším ocenit jejich sílu, jejich blahodárné působení na mládež. Místo toho, aby se stal patronem a ctitelem Jestřába, zmůže se pouze na výroky "Volání po "všeobecném konsensu" Foglarových hrdinů není řešením, ale uvrhne nás do totální mlhy, ve které se nikdo nevyzná." Upřímně, tuto větu nechápu. Oč v ní jde? Jaké volání po "všeobecném konsensu?" O to přece Jestřábovi ani jeho hrdinům nikdy nešlo! Zaregistroval jsem četné další, i přímější útoky na Jestřába ze strany Václava Klause, proti kterým se musím jednoznačně ohradit, ale nemá cenu je tady uvádět a pitvat.

Prosím, to však nic nemění na faktu, že se jedná o nejvýznamnějšího a nejlepšího prezidenta v dějinách. Moje máti se poprvé v životě doslova vožrala okamžitě poté, jakmile se dověděla zprávu o jeho zvolení. Léta jsem měl v cimře vyvěšený jeho metr dlouhý plakát. Celý plnoletý život jsem vždy a zásadně volil stranu, kterou vedl; podobně tak i celá moje famílie, včetně brněnské části. Nikdy ani v minutě jsem jej ani jeho myšlenky nezradil, už proto ne, že se s nimi ztotožňuju, a to absolutně (téměř) ve všem. Odmítám útoky ze strany Evy Holubové vůči němu, jak naposledy předvedla před několika týdny v tom příšerném pořadu "Dementi." Co si ta ženská o sobě vůbec myslí? Pro mě zůstává slepicí, která umí jen kvokat, ani vejce nesnáší. Až pro tuto zemi, pro mě osobně učiní byť i malý zlomek toho, co dokázal jen za deset let prof. Klaus, pak bude mít právo jej kritizovat. Ale parodovat rozhodně ne. Připomíná mi tu prodejnou děvku, která v "Two For The Price Of One" nabízí své služby:

If you dream of the girl for you
(if you are dreaming of someone who might be right for you)
then call us and get two
(why don´t you call us and you´ll get two)
for the price of one
we´re the answer if you feel blue
(we may be the answer to your problems, if by chance you feel blue)
so call us and get two
(why don´t you call us and you´ll get two)
for the price of one...

Komentář ze dne: 16.06.2005 21:53:59     Reagovat
Autor: - Turbomyšák (turbomysak@anete.org)
Titulek: Úsměvné
Ad autoři) Jsem docela překvapen, že se autoři Bohouška dali téměř na politickou satiru. ;-)) Přesto jako příjmené počteníčko se to dá.
Ad Hvězdář) Osobně si myslím, bez ohledu na vlastní politický názor, že tvá obhajoba pana prezidenta je možná až zbytečně moc citově zabarvená a nejsem si zcela jist, zda je vůbec na místě. Mimoto s tvým názorem ohledně pí. Holubové a pana prezidenta příliš nesouhlasím. Pořad Dementy je dle mého názoru další ukázkou toho, že lidé nemají o klasickou politiku zájem a chtějí se více bavit. Naopak nemyslím si, že by pan prezident Klaus byl naším nejlepším prezidentem. Neukázal se příliš jako premiér, kdy si nechal padnou svojí druhou vládu, díky nevhodně navrženému systému po-povodňových balíčků. Stejně mi přiliš nepřipadá jako nadstanický prezident - viz kauza "zahraniční politiky" (ve státě, kde je silné postavení vlády a slabé prezidenta je to jakýsi výkřik ze tmy), či některé jeho pravicově orientované výpady proti opatřením minulé či současné vlády. Osobně mými favority na nejlepšího prezidenta jsou T.G.Masaryk a E.Beneš. To je ovšem můj skromný osobní názor. ;-)

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Nataša
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
bez titulku
"Volné pokračování Stínadelské trilogie, vyjde v samostatné řadě knih, nikoli v této. Bude to řada "Ze světa Jaroslava Foglara", bu ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Jiná obálka
"Líbí se mi, že Záhada hlavolamu má na¨rozdíl od Hochů a Chaty černou obálku :) Doufám, že tak to bude mít celá triologie. A obzvlášť jsem ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Praha
"Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!"
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Foglarovské Brno
"Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné. O ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .