| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Strom Jaroslava Foglara na pražském Žižkově
ze dne 19.01.2010, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 17.03.2010 16:44:05     Reagovat
Autor: - Sobul (elisabeta@centrum.cz)
Titulek: Cedule...
....tak se procházím Žižkovem,zabrousím do Seifrtky,jdu se podívat na Jestřábovo ginkgo a ejhle...ono tam je,no paráda,ale v tom si všimnu,že přeci jen se vloudila chybička,někdo totiž přemístil(nebo ukradl) ceduli někam,neznámo kam...to je mi záhada na co tomu dotyčnýmu bude???Další záhada,hodná spisovatelova pera.Tak a máme zase co luštit.....Kelišová měla pravdu....."chce se mi blejt velebnosti"!!!

Komentář ze dne: 26.03.2010 16:28:07     Reagovat
Autor: - Nashville (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Cedule u stromu J. Foglara
Ahoj iSobuL, tentokrát by se možná stará Kelišová dávila neprávem. Ceduli ke Stromu Jaroslava Foglara od Aleše Deutsche možná nikdo záměrně neukradl, ale jen "odnesl" jako "kus válejícího se dříví" na louce. Třeba někomu posloužila jako klacík pro psda. Asi před třemi týdny se už cedule povalovala u kmene stromu, měla rozklíženou stříšku a po kruté zimě byla už hodně "jetá". Umístit tenkou dřevenou destičku 10-15 cm nad zem je totiž blbost. Ano vím, že původně měla být umístěna výš, ale úředníkům z radnice se to nelíbilo. Tak se stojky při slavnostním sázení stromu zkracovaly a zkracovaly a zkracovaly - až do "výše, jak čůraj´ psi". Takže už před těmi třemi týdny (cca začátkem března) jsem našel ceduli povalující se u stromu a jakž-takž provizorně znovu postavil a upevnil. Rozklíženou stříšku se mi ale opravit bez jakéhokoliv nářadí nepodařilo, tak jsem si řekl, že příště... Jak se teď dovídám, "příště..." už opravovat není co...

Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .