| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Rychlé šípy jsou v nové knížce v tom nejlepším Šerými Zjevy
ze dne 11.12.2011, autor článku: Ivo Fencl

Komentář ze dne: 14.12.2011 17:18:46     Reagovat
Autor: - Michael Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Tento článek je zavádějící
Jak někdo může pokládat tento komiks za „jemnou a přátelskou parodii“ Rychlých Šípů je mi skutečně záhadou. Tohle kdyby Jestřáb viděl, tak by se od toho jistojistě na hony distancoval. Je možné, že jsou v těch komiksových stránkách (je tam víc „bublin s textem“ než kreslení) uvedeny skutečné příběhy, ale s Foglarem a jeho Rychlými Šípy to nemá vůbec nic společného. Ale to už tak bývá u pana Fencla – většinou střelí se svými články o Foglarovi (jsou to tak dva články do roka) hodně vedle i když se podle textů sám pokládá asi za „foglarovského“ specialistu. Polovičku textu někde opíše, zbytek bazíruje na něčem, co si vyfabuloval a není to podloženo ničím. S Foglarem tento článek má jenom jednu věc společnou – v tomto textu jsou třikrát použítá nám dobře známá dvě slova – Rychlé Šípy.

Komentář ze dne: 17.12.2011 10:41:49     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek:
Hodnocení v sousedním komentáři zobecňuje spíš jen zkušenost jeho autora s mými posledními 3 články a jistě není hřích stát se "jen" zprostředkovatelem pasáží z knížek p. Tretery a p. Wágnera, já vůbec nepopírám, že ty mé články mohl napsat KDOKOLI JINÝ! Šeré Zjevy chodí na pivo sem http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-201112002 5

Komentář ze dne: 17.12.2011 17:20:08     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: zahraniční výstavy českých komiksů
Vážení přátelé,

obracím se na Vás s prosbou jménem společnosti Svět knihy, s.r.o. Naše společnost, kromě jiného, také produkuje české zastoupení na zahraničních knižních veletrzích ve Frankfurtu a Moskvě a na jaře v Bologni, Lipsku a Londýně. Zde chystáme v rámci doprovodného programu výstavy původních českých knih včetně výstavy komiksů. Vaše nakladatelství vydalo knihu Šeré zjevy, kterou bychom též rádi do výstavy zařadili. Bylo by možné nám jeden výtisk věnovat na výše zmíněné propagační účely? Klidně si knihu vyzvednu někde osobně, pokud sídlíte v Praze.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

--
Barbora Vokounová


Komentář ze dne: 23.12.2011 09:44:04     Reagovat
Autor: - Michael Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Public relation
Pan Fencl píše o Jaroslavovi Foglarovi a jeho spisovatelské a vychovatelské činnosti rádoby znalecky už pár let viz následující články :
...
"Maminčin" Foglar toužil po ženách
Je Rychlonožkova přezdívka opodstatněná?
Rychlé šípy sportovaly!
V hlavní roli Bratrstvo
Letos uběhlo 90 roků od smrti Josepha Altshelera
Doktor Slabý a jeho detektiv Břetislav Hostivít
Dům hrůzy Rychlých šípů
Trio adeptů na pleš aneb Bohoušek, Dlouhé Bidlo a Červenáček
O mírném vlivu filmu na autory Rychlých šípů
Rychlé šípy BEZ Rychlých šípů?
Rychlé šípy v přestrojení
Sny Rychlých šípů
Malý psinec Rychlých šípů neboli BUBLINA kontra KULIFERDA
Kočičí pracka nikdy neumírá?
...
V mnoha případech má problém s faktografií, kdy člověk, pro kterého Foglar není neznámou veličinou, může konstatovat různé základní nesprávnosti v textu. Část jeho textů obsahuje nezměněné „části textů“ jiných autorů. Jeho článek Šeré zjevy, který pokládám za jasnou PR akci, jíž vychází vstříc svému kamarádovi, ovšem nemá tentokrát s Rychlými Šípy a s Jaroslavem Foglarem vůbec nic společného.

Komentář ze dne: 25.12.2011 16:21:57     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Pokud cituji
Pokud cituji, vždy to uvádím. Vyjmenované články žádné podstatné chyby neobsahují a odborníkem na Foglara nepochybně do jisté míry jsem:-) a nepovažuju to za nic obdivuhodného. IF

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Alois
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .