| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Václav Havel: Děkuji za pozvání, ale...
ze dne 18.12.2011, autor článku: Menhart

Komentář ze dne: 18.12.2011 20:55:19     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Doplnění
Menharte, jako nikým nejmenovaný dobrovolný a neplacený kronikář pražské pobočky doplňuji, že to bylo 7. 5. 1992 v předvečer svátku čtenářských klubů a bylo to První poctivě přátelské pražské potkani (s krátkým i) na konci. Dodnes se na to vzpomíná nejen ve svatyni ginkga.

Komentář ze dne: 21.12.2011 21:34:20     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Havel kontra Foglar
Obávám se, že případ Foglara je exemplárním příkladem pokryteckého a pokřiveného myšlení pana Havla. Každý má nějaké osobní škraloupy, ale myslím, že pan Havel jich měl přece jen příliš. Politická prozíravost = 0, mravnost, po které tolik volal, byla pro něj neznámým pojmem (stačí se podívat do soukromého života, a to nejsou drby, ale známé věci), velká míra naivity, hlouposti, tvrdohlavosti, nepoučitelnosti. No a snad ještě tolik. Popravdě jsem poměrně dost skeptický vůči lidem, kteří se fakticky neumí postarat ani sami o sebe.

Komentář ze dne: 22.12.2011 16:45:39     Reagovat
Autor: - Men-art (@)
Titulek:
Samozřejmě Václav Havel nebyl románový hrdina typu Mirka Dušína, ale člověk z masa a kostí, který zákonitě musí mít nějaké chyby. Vůbec se nezabývám "zaručenými kauzami" z bulvárů, co jsou "známé věci" jen pro okruh lidí, kteří drby k životu potřebují.

Pro mě je důležité, že NEKRADL (ani propisky), že byl NAIVNÍ a věřil v ušlechtilost lidí, že byl NEPOUČITELNÝ a znovu a znovu zkoušel věci o kterých byl přesvědčený, že jsou pro okoli přínosné a pozitivní, že byl HLOUPÝ a neutekl na Západ, ale raději podlamoval komunistický režim ve své vlasti.

Jsem třeba vdečný, že díky Havlovi se tady po revoluci nevěšelo na kandelábry (a že by si to mnozí zasloužili) jako třeba po válce nebo se teď dělo během Islámského podzimu. Havel náš národ uchránil od špíny na našich rukách. Raději, ať někdo zůstane nepotrestaný, ale je mu dopřán spravedlivý proces, než černobílá řešení vyrovnání se s minulostí.


Byl to panský synek, stejně třeba jako Budha.

Včera v televizi jeden starší pán říkal: "Na rozloučení s panem prezidentem Havlem jsem se oholil, oblékl jako by mi zemřel můj otec". Ó, jak jsem mu rozuměl, udělal jsem to přesně tak...

Komentář ze dne: 22.12.2011 20:40:20     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Bohužel být naivní a trpět iluzemi z ideálů je sice úžasné, ale v politice to nemá co dělat. O tom, že byl pokrytec, ví každý. Sám kázal o morálce, ale s Dášou Havel to táhl v době, kdy jeho manželka byla na smrtelné posteli - už půl roku před její smrtí. Dalo by se nalézt ledasco dalšího, ale pro mě je nejdůležitější to, jakými našeptávači se obklopoval. Hanzel a Špaček hovoří za vše.

Současný prezident propisky nekrade, on je na silnější kalibr, pera z lapis lazuli, je ješitný až hrůza, arogantní tak, že i jeho manželka říká, že vyjít s "Klausem" dá někdy fušku, Foglarovi nerozumí, nic o něm neví, neví, co je klukovská romantika a tajemno, nikdy nebyl klukem, ale rozhodně je důstojnějším reprezentatem státu. Nesklání hlavu před vrchností, která si myslí, že se každý z ní podělá do výšky. Viz fešná dvojice Merkozy.

A dost už o politice. Blíží se Vánoce, tak si je užijte.

Komentář ze dne: 22.12.2011 22:21:18     Reagovat
Autor: - Gustav (@)
Titulek: Proč si ale myslíš, že nás od toho uchránil Havel?
Men-art: Na kandelábry se tady po revoluci nevěšelo nikoli díky Havlovi, ale především díky Čalfovi, Lorencovi a jim podobným, kteří přechod na pluralitnější systém už minimálně rok připravovali. Ostatně, nevšíml jsem si, že by se v PLR, MLR, NDR či BLR věšelo, byť tam žádného Havla neměli. Dokonce ani ve značně specifickém Rusku nakonec nedošlo k občanské válce. Horké hlavy bývají většinou na jihu Evropy...

Komentář ze dne: 23.12.2011 05:01:22     Reagovat
Autor: - jirka (jiri.juzko@seznam.cz)
Titulek:
Nedá mi to, než také reagovat. Nechť každý začne s hodnocením sám u sebe. Člověk je přirozeně tvor chybující a do duše nikdo z nás nikomu nevidí a tak nemůže posuzovat co vede někoho k tomu či jinému jednání. Současné noviny jsou plné negativních zpráv a bulvární noviny plné lží, kterými by se soudný člověk neměl vůbec zaobírat. Z toho je mi smutno. Panu Havlovi vděčím za naději v lepší budoucnost, stejně tak panu Foglarovi za tu krásnou ideu dětství, která mne provází celý život.

Komentář ze dne: 23.12.2011 07:48:15     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Jaroslav Foglar nad nikým neohrnoval nos a nevnucoval mu, jak žít a myslet. Jen dával alternativu a myšlenky do placu. Jak se choval Havel a co si myslel, o tom dobře vypovídá třeba dokument Občan Havel. Prostě Havel byl nevyzrálý politik s dětským naivním myšlením, a to do politiky nepatří. Jeho vinou bylo na politické scéně napácháno strašně moc škod. Tak to dopadá, když naivita, hloupost a nekompetentnost vítězí nad zdravým rozumem.

A ještě něco. Mnohým uniklo, že Havel byl ve skutečnosti strašně falešný.... Svým moralizováním spoustu lidí popudil proti sobě. A to bohužel přetřelo všechny pozitiva, která učinil. Nebylo a není jich málo, máme mu za co být vděčný. Ale ne za jeho vztah k Foglarovi.

Komentář ze dne: 27.12.2011 12:30:21     Reagovat
Autor: - hagen (@)
Titulek:
Moc jsem nepochopil Men-artovo lkaní "...se nezabývám ‚zaručenými kauzami‘ z bulvárů, co jsou ‚známé věci‘ jen pro okruh lidí, kteří drby k životu potřebují." K tomu, aby člověk neměl na VH černobílý pohled snad nepotřebuje číst bulvár! Men-art se ale zjevně nikdy nenamáhal si na VH udělat objektivní pohled, takže VH zná jen z doslechu mainstreamu. Neví proto například, že existují takové knihy, jako třeba Václav Havel – Politická tragédie v šesti dějstvích od uznávaného politologa a Havlova bývalého editora Johna Keana. Česky kniha vyšla v roce 1999. Nejde o žádný senzační škvár, ale poměrně povedený objektivní pohled na VH (byť s drobnými chybami). Oproti originálu je český překlad kratší cca o 50 stran, protože český vydavatel z textu vyřadil například pasáže o Havlově rodině v období druhé světové války (příznačné, že...). Dodnes je to však jedna z mála knih, které se k Havlovi stavějí poctivě, bez falešného zbožňování.

Komentář ze dne: 27.12.2011 16:36:44     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Bohoušek coby místo politické diskuze...
No, koukám, jak příspěvky na politické téma se jen množí :-))) ale co, je to v článku tématu věnovaném, tož co by ne.


Když si totiž někdo naivně myslí, že Foglar a Havel a skauting jedno jsou.

Nechci vzbuzovat nějaké vášně, ale já si myslím, že k panu Havlovi se i přes jeho zásluhy hodí spíše jiné rovnítko: Havel = podvodník… těším se na ukamenování.

Podle mě nějaký Havel nemá na webu Bohouška co pohledávat, ale prosím, nejsem jeho správce...

Komentář ze dne: 08.09.2012 17:57:09     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Sedláček
Rozhodně ne každý, kdo byl členem Junáka (jedno, v jaké době), je příkladným.

http://zpravy.idnes.cz/v-lagru-pros el-samovazbou-i-tyranim-jeho-mucitel-trpi-ztratou- pameti-1kd-/domaci.aspx?c=A110725_155508_domaci_mk u

Václav Havel, levičák do morku kosti, nemohl připustit, aby se komunistické zločiny vyřešily jednou provždy. Byť v době určité postrevoluční anarchie měl nevídané možnosti a mohl těžit z nadšení lidí. Neudělal to.

Namísto toho se soustředil na vlastní zájmy, na vlastní boj proti "nelidskému" kapitalismu, který ovšem vždycky živil svět. Vše jiného, to bylo jen jeho dobíhání, než zkrachovalo: Všechny komunistické země a součaqsná silně levičácká, prosocialistickým, resp. komuninistickým živlem prolezlá "Západní" Evropa by o tom mohly vyprávět.

Václav Havel naprosto pohřbil unikátní příležitost, při níž se sesynchronizovaly zájmy velké většiny lidí, ve prospěch svých utopických, patologických a nemocných pseudoideí, pseudovizí. Od té doby, ve světle všedních dní naplněných samozřejmě rutinou a chozením do práce, počáteční nadšení vyprchalo, a výsledek je takový, jaký je. Kdyby bolševici obrazně řečeno viseli na kandelábrech, nebyly by strany jimi nafutrované a politická kultura by byla někde jinde. Ale hlavně: Bylo třeba, aby někdo naprosto jasně poukázal na zločiny komunismu, cíleně, soustavně, nepřetržitě. Samozřejmě bachařům a vyšetřovatelům a soudcům a estébácké mafii se to nehodilo, o to důraznější měl být apel shora.

Havel neměl velkou moc ústavní, ale faktickou, protože měl velký vliv. Tento ale totálně projebal.

Komentář ze dne: 08.09.2012 23:44:17     Reagovat
Autor: - VH nesahá JF ani po kotníky (@)
Titulek:
1.50-3.00
http://www.youtube.com/watch?v=9RBXn54T 4pY

Komentář ze dne: 09.09.2012 00:34:44     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek:
No, co na to říct. Snad jen, že děkuju za odkaz. O Havlovi jsem nikdy neměl žádné valné mínění, ale - jak říká Cibulka - je to fakt prase.

Mé tetě šli ti šmejdi po krku, protože tušili, že vědí, co dělá - podpora stávkových výborů, přepisování samizdatů (v práci!!! protože doma neměla písačku), rozšiřování her Uhdeho a dalších. A nadto kontakty s chartisty. Furt je měla za zadkem a věděla dobře, že je sledovaná. Smyčka se utahovala. Přijít revoluce o pár týdnů později, už si dřepí v kriminálu.

A její tatík? Rudý milicionář, zarytý bolševik, který dělal těm gaunerům neustále reklamu (účastí na Hradě atd. se všemi výložkami válečného hrdiny). Něco jako Kodet v Pelíškách s tím rozdílem, že tenhle člověk byl rudej jak hasičskej kalendář.

Byl taky poslední. Od té doby je v naší rodině každý rozumně politicky orientovaný. Od toho se taky odvíjí způsob života a vztah k jiným lidem. Levičák Havlova typu se bude vždycky snažit někoho měnit podle obrazu svého. Pravičák respektuje přání a zájmy druhého. Tak to prostě je ve 100 procentech případů. Levičáctví je mor a duševní nemoc.

Jsem si jist, že Foglar k něčemu takovému nikdy netíhl.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Alois
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .