| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: Ojedinělá kniha Skautské století připomíná výrazně Jaroslava Foglara
ze dne 06.02.2012, autor článku: Václav Nosek - Windy

Komentář ze dne: 06.02.2012 19:08:06     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Hm
Dávno je pryč doba, co jsem byl ochotný utrácet zlatý prach za věci související se skautingem... tuto knížku bych si před takovými pěti lety možná koupil.

Nicméně je celkem pravděpodobné, že nikoliv. Stačí totiž jedno jméno... Roman Šantora. Udělat průůůůůšvih jako on, profláknout se na mě, že jsem chtěl prostřednictvím Junáka vydělat miliony, zalezu do nějaké zemljanky, kde mě nikdo nespatří, a vylezu, až nebude pamětníka.

Divím se ostatním autorům, že byli ochotní jít do sepsání knížky zrovna s ním, protože tohle degraduje i je. Otázkou je, zda to mají zapotřebí.

O tom, že ta knížka existuje, vím samozřejmě dlouho, ale moc jsem po ní nepátral ani co obsahuje, ani kdo je autorem. To vlastně až teď a trochu mi to vyrazilo dech.

A teď mě ukamenujte....

Komentář ze dne: 06.02.2012 21:44:31     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: odlehčení
No, asi jsem byl moc přísný… OK, jsme lidi chybující, každý má svou třináctou komnatu. I já ji mám: byl jsem a trochu ještě jsem socka, jsem z divné famílie, dřív jsem byl debil a občas umím být pěkně kousavý a poslat kdekoho kamsi. A hlavně chodím na nudapláže, na nahaté koupání a na nahaté akce v akvaparku, to je provinění jako hrom, za které se strašlivě stydíííím :-D :-D Jenže já se prostě nevyrovnám s tím, co provázelo tzv. Nový výchovný program Junáka. Snad ani nechci vědět, jakou úlohu tam přesně Bobo sehrál.

Víc k tomu nechci dodávat, jinak to bude monolog. Je dobře, že knížka existuje, to tvrdím rovnou, no, tak si ji snad aspoň časem vypůjčím... děkuju autorům.

Komentář ze dne: 07.02.2012 07:44:54     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ach jo
Nemohl by tady někdo ty myšlenkové průjmy PetraV už nějak omezit? Plno jeho komentářů se vůbec netýká tématu příspěvků, pod kterými si vylévá svoje vzpomínky na minulost či svoje osobní postoje k nejrůznějším osobám, které ale ostatní návštěvníky Bohouška vůbec nezajímají. Každý máme plno svých problémů a starostí a kdybychom byli všichni takoví exhibicionisté, že bychom to vše zde vypisovali, tak by ta diskuse tady zcela ztratila svůj význam.
Pokud pod každým příspěvkem nacházím jeho nepatřičné komentáře, nějak ztrácím chuť tyto stránky navštěvovat - jeho zážitky s problematickou rodinou, natáčením pedoporna, nudaplážemi - tohle mě opravdu nezajímá a nevím, proč on sám nemá tolik soudnosti, aby to probral se svým psychologem a ne s námi.
No a teď mě můžete klidně svými nesouhlasnými komentáři ukamenovat.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:05:01     Reagovat
Autor: - PM
Titulek: Selekce (mazání) zpráv na Bohouškovi?
To jako aby Bohoušek zavedl selekci zpráv (komentářů)? Pravidla jsou snad jasná - viz dole když se zadává nový komentář. Pokud se chce někdo "před světem" chvástat, ztrapňovat, trousit svá moudra, řešit s rozumem věci, láskyplně nadávat, hledat chyby, slintat nesmysly, kochat se svým moudrem, sdělovat své myšlenky a názory, doplnit informace v článku či předchozím komentáři, vynést na světlo neznámé informace.... - má šanci právě v komentářích. Mazání příspěvků ale připadá v úvahu při porušení oněch pravidel a nikoliv tehdy, když se nám diskusní příspěvek zdá více či méně mimo obsah jímž se Bohoušek zabývá.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:32:37     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: :-(((((((((((((
No, máte opravdu slovník čtvrté cenové skupiny, jen co je pravda, pane anonymní; vybraný a příkladný.

Když sem něco napíšu, tak asi proto, že mám k věci co sdělit. Pokud vám to přijde mimo, je to váš subjektivní pohled a názor. Jsem na to zvyklý, protože přemýšlím trochu jinak a vidím souvislosti v jinak zdánlivě nesouvisejících věcech. Výjimkou jsou sdělení určená Krizmenovi; trochu jsme si z toho tady udělali chat, ale jen decentně. Léta jsme se neviděli, nepsali, takže proč si nevyměnit informace třeba právě zde; navíc jsem k tomu byl vyzván, jinak bych to nepsal.

Nechodíte na nudu... heleďte :-))) nedělejte se. Tak šup, plavky dolů, jdeme dneska na Vinohrady na nahatý koupání, jasný? Vemte s sebou někoho, ať je nás víc... tak dneska v půl osmé, jo? Jen doufám, že to stihnu :-) dáte mi na sebe nějaký spojení nebo tam vyrazíme rovnou?

Komentář ze dne: 07.02.2012 11:37:13     Reagovat
Autor: - Petr Vyleta (vyleta2@seznam.cz)
Titulek: pochvala
Kniha je velmi dobře napsaná, dobře se čte, text je srozumitelný, vše jasně vysvětlující. Texty jsou dobře a zajímavě proloženy dokladovým materiálem. Kniha plasticky představuje celé to uplynulé století skautingu. Nevyhnuli jste se ani některým choulostivým momentům skautských dějů. Excelentní! Jediné co bych maličko postrádal - více zmínek o mimopražském skautingu a jeho osobnostech, ale chápu, že by tím asi textu neúměrně přibývalo. A snad ještě malinká chybka- na fotografii z Berlína OH 36 nestojí na stupních vítězů Rus- Felix, ale druzí naši olympijští vítězové Mottl- Skrland, ale to asi nikdo nepozná.Ještě jednou dík za skvělou skautskou kroniku. Petr Vyleta

Komentář ze dne: 17.02.2012 19:30:10     Reagovat
Autor: - Šťoura (@)
Titulek: Grafománie
Proč internet produkuje tolik grafomanů a grafománie. Já být Billem Gatesem či kýmto, kdo to vymyslel, tak komentáře zpoplatním - a rázem, gerometrickou řadou dolů, ubyde blbostí na netu!

Komentář ze dne: 12.04.2013 23:29:45     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Skautské století
I když jsem si před 10 či kolika lety slíbil, že za žádnou rádobyskautskou literaturu nevyhodím ani korunu, udělal jsem výjimku a Skautské století si koupil.

Knížka není psaná stylem jednotného textu, je to spíše jakési album vzpomínek, historických událostí, medailonků osob. Obsahuje veliké množství informací, je celkem dobře udělaná, přináší spoustu poznatků určitě i opravdovým znalcům, jsou tam reprodukce četných dobových materiálů a obecně musím říct, že je docela dobrým překvapením.

Co bych vytkl. Knížka je neobjektivní, protože se jedná o PR firmy Junák, s.r.o., nevysvětluje kontroverzní okamžiky ani kontroverzní činy kontroverzních lidí (Plajner, Novák, Břicháček) - o nich není ani zmínka, ignoruje existenci dalších skautských organizací.

Kdybych byl členem nějaké jiné skautské organizace, byl bych docela uražený, že se někdo pokouší udělat ze současného Junáka skautského hegemona, už proto, že - jak dokázala kauza Štiřín - neexistuje právní návaznost na Junáka předlistopadového.

Komentář ze dne: 13.04.2013 03:01:57     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: přehlédnutí
V knize jsem nakonec našel pár zmínek o jiných organizacích než Junák i trochu pravdivější pojednání o zániku Junáka v r. 1970, byť ne úplně "na dřeň", protože tato a podobná kapitola nejsou ničím, na co by skauti měli být hrdí. Ale připomínat se musejí, a to ve své syrovosti, bez nějakých zástěrek, bez přetvářky a mýtizace. Každý člověk má svoje dobré vlastnosti a chyby. Je naprosto neúčelné dělat pompéznost, klanět se ke komukoliv, mít ho za poloboha. Sice to je ve skautském zákonu atd., ale je to nesmysl.Určitá míra pokory je třeba, ale rozhodně ne ke komukoliv jen proto, že je zrovna starostou, náčelníkem nebo jiným bafuňářem nebo proto, že se tvrdě pracuje na jeho kultu. Já tohle prostě odmítám. Způsob, jakým Plajner s Novákem zatápěli po válce Foglarovi, je znám. Někdo to považuje za marginalii, ale pro mě takovéhle střípky jsou naopak obnažením nitra dotyčných a toho, jací ve skutečnosti byli. A zda si zaslouží nějakou míru úcty. Lidi jsou chybující, ale Plajner se Jestřábovi neomluvil, co já vím.

Foglarovské výroky
Svátek má Andrej
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
P. S.
"Ten odkaz na soubor na plůoše byl poslán jako důkaz, že mi knihu poslali, i když já ji nedostal. Nikoliv, že jsem si ji tam měl stáhnout. "
Ivan Vápenka: Žil jsem s Rychlými šípy ...od roku 1955 dosud. Elektronická knižní novinka
bez titulku
"Chata byla mé foglarovské poprvé, myslím, že jsem ji dokonce načnul jako komiks v Kometě, pak dočetl knižně a až pak četl Hochy od Bobří řek ... "
Druhý svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Chata v Jezerní kotlině s ilustracemi Pavla Čecha
bez titulku
"Nepřekvapuje mě to. Můžeme si myslet a říkat o současné mládeži a dětech co chceme, můžou o nich psát jiní co chtějí, ale děti se v zásadě n ... "
Hoši od Bobří řeky na prvním místě v žebříčku nejprodávanějších dětských knih
bez titulku
"Též jsem musel e-shop urgovat. Zkustil jsem to na jejich web přes tu online aplikaci, kde na mě svítilo, že se můžu ptát, konverzace končila ... "
Ivan Vápenka: Žil jsem s Rychlými šípy ...od roku 1955 dosud. Elektronická knižní novinka
Atmosfera
"Tohle atmosferu stinadel nedokresli, ale jedine pokazi. Vy kdo jste ze zameru tak nadseni, byli jste tam vubec nekdy? A divali jste se porad ... "
Bude v Praze "Tajná zahrada uctívačů Ginkga"?
Soutěž
"Je to tak. Jedna osoba se může zúčastnit soutěžení v kategorii A, B i C."
Soutěž 3x Hoši od Bobří řeky o 3 výtisky knihy dnes začíná
Dotaz k soutěži
"Chápu správně, že se jeden soutěžící může zúčastnit jednou v kategorii A, jednou v B a jednou v C? Nebo je to myšleno, že si mám vybrat jedn ... "
Soutěž 3x Hoši od Bobří řeky o 3 výtisky knihy dnes začíná
Dnes proběhne 99. kolegium Akademie Jaroslava Foglara
"Magické číslo "99." bude charakterizovat říjnové setkání oldskautů pražského klubu Jestřábi a dalších příznivců spisovatelova díla ... "
Říjnové setkání akademiků
Páni
"Vypadá to skvěle! Chata je jedna z mých nejoblíbenějších. Nedokáži si tedy představit jak bude ta Zavřená kniha interaktivní, ale chci jí! ... "
Druhý svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Chata v Jezerní kotlině s ilustracemi Pavla Čecha
bez titulku
"V této a jiných podobných knihách ale nikdo nepřerkucuje, netvrdí a nevnucuje, že autor psal to či ono, v těchto knihách se rozebírá dílo z ... "
O duchovním rozměru fenoménu Foglar
bez titulku
"Menharte, prvkuj si na Druhé straně!"
Bude v Praze "Tajná zahrada uctívačů Ginkga"?
souhlas
"Souhlasím s Robinem. Knihu jsem si koupil, byť skoro tři sta kaček za poměrně hubenou knížečku není málo. Nelitoval bych však, pokud by se č ... "
O duchovním rozměru fenoménu Foglar
Překrucování
"Zdravím, nikomu nechci brát jeho názor a jeho postoj k věci. Jen je mi toto další dílo pitvající a přivlastňující si nějaké určité pasáže F ... "
O duchovním rozměru fenoménu Foglar
Ještě volby
"V pražském volebním lístku byli i další lidé ze Skautské nadace Jaroslava Foglara a příznivci JF, kteří to ale nezmiňovali na volebním lístk ... "
Ve volbách do Zastupitelstva hlavního města Prahy kandidují také foglarovci
Co zajímavého dostat do Zahrady Uctívačů ginkga?
"Máte někdo nápad, co za foglarovské "prvky" by šlo dostat do připravované zahrady ve Stínadlech? Je určitá možnost to ovlivnit. ... "
Bude v Praze "Tajná zahrada uctívačů Ginkga"?
bez titulku
"Pravda, úplně mi vypadlo, že se "díky" Sadeckému stal autorem několika obálek k mayovkám. Děkuji za připomenutí."
Komentovaná prohlídka výstavy Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného ve čtvrtek 4. října v Praze
bez titulku
"Nebudou tyto pohlednice k dostání i v Brně 24. listopadu na Foglarovských dnech? Případně nekoupíte mně prosím někdo 1 sadu v Praze?"
XXVIII. setkání skautských sběratelů 6. října v Praze
bez titulku
"A někteří po 4 letech v komunálu končí - Libor Hanák /Fryšták/..."
Ve volbách do Zastupitelstva hlavního města Prahy kandidují také foglarovci
Bimba
"Pouze v Německu v nakladatelství Karla Maye v Bamberku pod pseudonymem Paul Drake. Bez Konečného souhlasu."
Komentovaná prohlídka výstavy Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného ve čtvrtek 4. října v Praze
Pohlednice s ilustracemi k Poselství ze Stínadel
"K chystanému 1. knižnímu vydání Grifinova Poselství ze Stínadel (má vyjít v Albatrosu na jaře 2019) vznikla limitovaná edice pohlednic s vyb ... "
XXVIII. setkání skautských sběratelů 6. října v Praze
A další kandidáti...
"Těch kandidujících v letošních podzimních komunálních volbách spojených nějakým způsobem s foglarovským děním je opravdu nepřehlédnutelně, d ... "
Ve volbách do Zastupitelstva hlavního města Prahy kandidují také foglarovci
Komunální volby 2018
"Příznivců a podporovatelů odkazu Jaroslava Foglara je na kandidátkách do zastupitelstva hl. města, nebo místních zastupitelstev skutečně řad ... "
Ve volbách do Zastupitelstva hlavního města Prahy kandidují také foglarovci
Ilustrátor Karla Maye
""... známý jako ilustrátor dobrodružných knih Jaroslava Foglara, Otakara Batličky, Karla Maye..." Pořád je co objevovat. Dodnes ... "
Komentovaná prohlídka výstavy Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného ve čtvrtek 4. října v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .