| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: Ojedinělá kniha Skautské století připomíná výrazně Jaroslava Foglara
ze dne 06.02.2012, autor článku: Václav Nosek - Windy

Komentář ze dne: 06.02.2012 19:08:06     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Hm
Dávno je pryč doba, co jsem byl ochotný utrácet zlatý prach za věci související se skautingem... tuto knížku bych si před takovými pěti lety možná koupil.

Nicméně je celkem pravděpodobné, že nikoliv. Stačí totiž jedno jméno... Roman Šantora. Udělat průůůůůšvih jako on, profláknout se na mě, že jsem chtěl prostřednictvím Junáka vydělat miliony, zalezu do nějaké zemljanky, kde mě nikdo nespatří, a vylezu, až nebude pamětníka.

Divím se ostatním autorům, že byli ochotní jít do sepsání knížky zrovna s ním, protože tohle degraduje i je. Otázkou je, zda to mají zapotřebí.

O tom, že ta knížka existuje, vím samozřejmě dlouho, ale moc jsem po ní nepátral ani co obsahuje, ani kdo je autorem. To vlastně až teď a trochu mi to vyrazilo dech.

A teď mě ukamenujte....

Komentář ze dne: 06.02.2012 21:44:31     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: odlehčení
No, asi jsem byl moc přísný… OK, jsme lidi chybující, každý má svou třináctou komnatu. I já ji mám: byl jsem a trochu ještě jsem socka, jsem z divné famílie, dřív jsem byl debil a občas umím být pěkně kousavý a poslat kdekoho kamsi. A hlavně chodím na nudapláže, na nahaté koupání a na nahaté akce v akvaparku, to je provinění jako hrom, za které se strašlivě stydíííím :-D :-D Jenže já se prostě nevyrovnám s tím, co provázelo tzv. Nový výchovný program Junáka. Snad ani nechci vědět, jakou úlohu tam přesně Bobo sehrál.

Víc k tomu nechci dodávat, jinak to bude monolog. Je dobře, že knížka existuje, to tvrdím rovnou, no, tak si ji snad aspoň časem vypůjčím... děkuju autorům.

Komentář ze dne: 07.02.2012 07:44:54     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ach jo
Nemohl by tady někdo ty myšlenkové průjmy PetraV už nějak omezit? Plno jeho komentářů se vůbec netýká tématu příspěvků, pod kterými si vylévá svoje vzpomínky na minulost či svoje osobní postoje k nejrůznějším osobám, které ale ostatní návštěvníky Bohouška vůbec nezajímají. Každý máme plno svých problémů a starostí a kdybychom byli všichni takoví exhibicionisté, že bychom to vše zde vypisovali, tak by ta diskuse tady zcela ztratila svůj význam.
Pokud pod každým příspěvkem nacházím jeho nepatřičné komentáře, nějak ztrácím chuť tyto stránky navštěvovat - jeho zážitky s problematickou rodinou, natáčením pedoporna, nudaplážemi - tohle mě opravdu nezajímá a nevím, proč on sám nemá tolik soudnosti, aby to probral se svým psychologem a ne s námi.
No a teď mě můžete klidně svými nesouhlasnými komentáři ukamenovat.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:05:01     Reagovat
Autor: - PM
Titulek: Selekce (mazání) zpráv na Bohouškovi?
To jako aby Bohoušek zavedl selekci zpráv (komentářů)? Pravidla jsou snad jasná - viz dole když se zadává nový komentář. Pokud se chce někdo "před světem" chvástat, ztrapňovat, trousit svá moudra, řešit s rozumem věci, láskyplně nadávat, hledat chyby, slintat nesmysly, kochat se svým moudrem, sdělovat své myšlenky a názory, doplnit informace v článku či předchozím komentáři, vynést na světlo neznámé informace.... - má šanci právě v komentářích. Mazání příspěvků ale připadá v úvahu při porušení oněch pravidel a nikoliv tehdy, když se nám diskusní příspěvek zdá více či méně mimo obsah jímž se Bohoušek zabývá.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:32:37     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: :-(((((((((((((
No, máte opravdu slovník čtvrté cenové skupiny, jen co je pravda, pane anonymní; vybraný a příkladný.

Když sem něco napíšu, tak asi proto, že mám k věci co sdělit. Pokud vám to přijde mimo, je to váš subjektivní pohled a názor. Jsem na to zvyklý, protože přemýšlím trochu jinak a vidím souvislosti v jinak zdánlivě nesouvisejících věcech. Výjimkou jsou sdělení určená Krizmenovi; trochu jsme si z toho tady udělali chat, ale jen decentně. Léta jsme se neviděli, nepsali, takže proč si nevyměnit informace třeba právě zde; navíc jsem k tomu byl vyzván, jinak bych to nepsal.

Nechodíte na nudu... heleďte :-))) nedělejte se. Tak šup, plavky dolů, jdeme dneska na Vinohrady na nahatý koupání, jasný? Vemte s sebou někoho, ať je nás víc... tak dneska v půl osmé, jo? Jen doufám, že to stihnu :-) dáte mi na sebe nějaký spojení nebo tam vyrazíme rovnou?

Komentář ze dne: 07.02.2012 11:37:13     Reagovat
Autor: - Petr Vyleta (vyleta2@seznam.cz)
Titulek: pochvala
Kniha je velmi dobře napsaná, dobře se čte, text je srozumitelný, vše jasně vysvětlující. Texty jsou dobře a zajímavě proloženy dokladovým materiálem. Kniha plasticky představuje celé to uplynulé století skautingu. Nevyhnuli jste se ani některým choulostivým momentům skautských dějů. Excelentní! Jediné co bych maličko postrádal - více zmínek o mimopražském skautingu a jeho osobnostech, ale chápu, že by tím asi textu neúměrně přibývalo. A snad ještě malinká chybka- na fotografii z Berlína OH 36 nestojí na stupních vítězů Rus- Felix, ale druzí naši olympijští vítězové Mottl- Skrland, ale to asi nikdo nepozná.Ještě jednou dík za skvělou skautskou kroniku. Petr Vyleta

Komentář ze dne: 17.02.2012 19:30:10     Reagovat
Autor: - Šťoura (@)
Titulek: Grafománie
Proč internet produkuje tolik grafomanů a grafománie. Já být Billem Gatesem či kýmto, kdo to vymyslel, tak komentáře zpoplatním - a rázem, gerometrickou řadou dolů, ubyde blbostí na netu!

Komentář ze dne: 12.04.2013 23:29:45     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Skautské století
I když jsem si před 10 či kolika lety slíbil, že za žádnou rádobyskautskou literaturu nevyhodím ani korunu, udělal jsem výjimku a Skautské století si koupil.

Knížka není psaná stylem jednotného textu, je to spíše jakési album vzpomínek, historických událostí, medailonků osob. Obsahuje veliké množství informací, je celkem dobře udělaná, přináší spoustu poznatků určitě i opravdovým znalcům, jsou tam reprodukce četných dobových materiálů a obecně musím říct, že je docela dobrým překvapením.

Co bych vytkl. Knížka je neobjektivní, protože se jedná o PR firmy Junák, s.r.o., nevysvětluje kontroverzní okamžiky ani kontroverzní činy kontroverzních lidí (Plajner, Novák, Břicháček) - o nich není ani zmínka, ignoruje existenci dalších skautských organizací.

Kdybych byl členem nějaké jiné skautské organizace, byl bych docela uražený, že se někdo pokouší udělat ze současného Junáka skautského hegemona, už proto, že - jak dokázala kauza Štiřín - neexistuje právní návaznost na Junáka předlistopadového.

Komentář ze dne: 13.04.2013 03:01:57     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: přehlédnutí
V knize jsem nakonec našel pár zmínek o jiných organizacích než Junák i trochu pravdivější pojednání o zániku Junáka v r. 1970, byť ne úplně "na dřeň", protože tato a podobná kapitola nejsou ničím, na co by skauti měli být hrdí. Ale připomínat se musejí, a to ve své syrovosti, bez nějakých zástěrek, bez přetvářky a mýtizace. Každý člověk má svoje dobré vlastnosti a chyby. Je naprosto neúčelné dělat pompéznost, klanět se ke komukoliv, mít ho za poloboha. Sice to je ve skautském zákonu atd., ale je to nesmysl.Určitá míra pokory je třeba, ale rozhodně ne ke komukoliv jen proto, že je zrovna starostou, náčelníkem nebo jiným bafuňářem nebo proto, že se tvrdě pracuje na jeho kultu. Já tohle prostě odmítám. Způsob, jakým Plajner s Novákem zatápěli po válce Foglarovi, je znám. Někdo to považuje za marginalii, ale pro mě takovéhle střípky jsou naopak obnažením nitra dotyčných a toho, jací ve skutečnosti byli. A zda si zaslouží nějakou míru úcty. Lidi jsou chybující, ale Plajner se Jestřábovi neomluvil, co já vím.

Foglarovské výroky
Svátek má Nataša
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Souhlas
"Souhlas s Krizmenem"
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
bez titulku
"Co se týká knihy Nových dobrodružství Rychlých šípů, potvrdila se mi hypotéza, že kreslíře, bohužel nemáme, natož pak sc ... "
Svět knihy: Praha 2018
Zřejmě kluby
"dneska už nikoho neberou, soudím tak podle počtu komentářů k tomuto článku. Tak nic, tak zřejmě zase za rok zavzpomínáme ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
pokračování e)
"Zde kvůli zakecání se s Vlastou Mirek propásl vznik Rychlých šípů... Jsou ale také příběhy, které jsem nepochopil a je ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kresby RŠ jsou otázkou vkusu
"Kniha Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství ukazuje: a) genialitu Foglara, že dokázal svými příběhy i vychov ... "
Svět knihy: Praha 2018
" K nové knize k "80. výročí Rychlých šípů".
"Chci se krátce vyjádřit k této knize, kterou vydalo nakladatelství "Akropolis". Je vázaná a vypadá dobře. Ale ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kdy bude výstava nepřístupná?
"Výstava Pocta Rychlým šípům bude hned ve čtvrtek 24.5. a v pátek 25.5. uzavřena. Galerie LUCERNA je pronajatá pro soukr ... "
Výstava pocta Rychlým šípům v pražské Galerii Lucerna začíná 22. května
"Rychlé šípy slaví"
"Zdravím a informuji, že v pátečních novinách "Právo" je v příloze "Víkend", delší článek s titulem&q ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kniha zajímavá i rozpačitá
"Dovídám se, že kniha nových příběhů RŠ byla na veletrhu Svět knihy vyprodána už v sobotu. Nezoufejte, já ji bez problémů ... "
Svět knihy: Praha 2018
Povedená alternativní trilogie
"Celou trilogii považuji za podařenou stínadelskou alternativu. Oba autoři neurážejí a respektují foglarovský odkaz. Tenh ... "
Vydejte se s Ondrou a Martinem potřetí naposledy do tajuplných Stínadel pro ježka v kleci! Vycházejí Synové stínadelští
KNIHA: Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství
" byla ne veletrhu Svět knihy vyprodána již v sobotu!!! Kde ji sehnat zde: www.iklubovna.cz/clanky/pozvanky-na-akce/- ... "
Svět knihy: Praha 2018
Abych
"ještě vysvětlil své bohužel vztahuje se k tomu, že klubovní myšlenka bude stále slabší. Já osobně jsem samozřejmě velký ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Pokud
"bych měl vyjádřit svůj názor, tak (bohužel) bude klubovní myšlenka nadále žít, jenže ve stále slabší verzi. Dnešní a bud ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Taky nerozumím
"Taky nerozumím panu Michalovi o jakém možném ´porušování copyrightu´ se ve svém komentáři zmiňuje. Myslíte, Michale, sn ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Nechápu
"prosím vysvětli."
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Copyright
"Krizmene nejsem si jisty jestli tato akce odpovida vsem korektnim pravidlum. Neco takoveho je jiste ve sfere original ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Foglar na Světu knihy 2018 - každý den něco
"Podrobný popis foglarovských (a některých příbuzných) aktivit je dostupný na www.iklubovna.cz/clanky/-3421 Podívejte ... "
Svět knihy: Praha 2018
Re: Akropolis
"Nové příběhy vydává Akropolis, s chystanými edičními počiny Albatrosu nesouvisí. Bližší informace o nakladatelství Akr ... "
Svět knihy: Praha 2018
Akropolis, nebo Albatros?
"Už opakovaně se na Bohouškovi setkáváme s informací, že za novými edičními počiny díla JF stojí jakýsi´Akropolis´. Není ... "
Svět knihy: Praha 2018
Další reprízy v květnu
"Slovácké divadlo bude hrát Rychlé šípy 22. května ve Valašském Meziříčí a 30. května doma v Uherském Hradišti (475. rep ... "
Závěr roku oslaví šťastlivci, kteří získali vstupenky, s Rychlými šípy

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .