| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Ojedinělá kniha Skautské století připomíná výrazně Jaroslava Foglara
ze dne 06.02.2012, autor článku: Václav Nosek - Windy

Komentář ze dne: 06.02.2012 19:08:06     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Hm
Dávno je pryč doba, co jsem byl ochotný utrácet zlatý prach za věci související se skautingem... tuto knížku bych si před takovými pěti lety možná koupil.

Nicméně je celkem pravděpodobné, že nikoliv. Stačí totiž jedno jméno... Roman Šantora. Udělat průůůůůšvih jako on, profláknout se na mě, že jsem chtěl prostřednictvím Junáka vydělat miliony, zalezu do nějaké zemljanky, kde mě nikdo nespatří, a vylezu, až nebude pamětníka.

Divím se ostatním autorům, že byli ochotní jít do sepsání knížky zrovna s ním, protože tohle degraduje i je. Otázkou je, zda to mají zapotřebí.

O tom, že ta knížka existuje, vím samozřejmě dlouho, ale moc jsem po ní nepátral ani co obsahuje, ani kdo je autorem. To vlastně až teď a trochu mi to vyrazilo dech.

A teď mě ukamenujte....

Komentář ze dne: 06.02.2012 21:44:31     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: odlehčení
No, asi jsem byl moc přísný… OK, jsme lidi chybující, každý má svou třináctou komnatu. I já ji mám: byl jsem a trochu ještě jsem socka, jsem z divné famílie, dřív jsem byl debil a občas umím být pěkně kousavý a poslat kdekoho kamsi. A hlavně chodím na nudapláže, na nahaté koupání a na nahaté akce v akvaparku, to je provinění jako hrom, za které se strašlivě stydíííím :-D :-D Jenže já se prostě nevyrovnám s tím, co provázelo tzv. Nový výchovný program Junáka. Snad ani nechci vědět, jakou úlohu tam přesně Bobo sehrál.

Víc k tomu nechci dodávat, jinak to bude monolog. Je dobře, že knížka existuje, to tvrdím rovnou, no, tak si ji snad aspoň časem vypůjčím... děkuju autorům.

Komentář ze dne: 07.02.2012 07:44:54     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Ach jo
Nemohl by tady někdo ty myšlenkové průjmy PetraV už nějak omezit? Plno jeho komentářů se vůbec netýká tématu příspěvků, pod kterými si vylévá svoje vzpomínky na minulost či svoje osobní postoje k nejrůznějším osobám, které ale ostatní návštěvníky Bohouška vůbec nezajímají. Každý máme plno svých problémů a starostí a kdybychom byli všichni takoví exhibicionisté, že bychom to vše zde vypisovali, tak by ta diskuse tady zcela ztratila svůj význam.
Pokud pod každým příspěvkem nacházím jeho nepatřičné komentáře, nějak ztrácím chuť tyto stránky navštěvovat - jeho zážitky s problematickou rodinou, natáčením pedoporna, nudaplážemi - tohle mě opravdu nezajímá a nevím, proč on sám nemá tolik soudnosti, aby to probral se svým psychologem a ne s námi.
No a teď mě můžete klidně svými nesouhlasnými komentáři ukamenovat.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:05:01     Reagovat
Autor: - PM
Titulek: Selekce (mazání) zpráv na Bohouškovi?
To jako aby Bohoušek zavedl selekci zpráv (komentářů)? Pravidla jsou snad jasná - viz dole když se zadává nový komentář. Pokud se chce někdo "před světem" chvástat, ztrapňovat, trousit svá moudra, řešit s rozumem věci, láskyplně nadávat, hledat chyby, slintat nesmysly, kochat se svým moudrem, sdělovat své myšlenky a názory, doplnit informace v článku či předchozím komentáři, vynést na světlo neznámé informace.... - má šanci právě v komentářích. Mazání příspěvků ale připadá v úvahu při porušení oněch pravidel a nikoliv tehdy, když se nám diskusní příspěvek zdá více či méně mimo obsah jímž se Bohoušek zabývá.

Komentář ze dne: 07.02.2012 09:32:37     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: :-(((((((((((((
No, máte opravdu slovník čtvrté cenové skupiny, jen co je pravda, pane anonymní; vybraný a příkladný.

Když sem něco napíšu, tak asi proto, že mám k věci co sdělit. Pokud vám to přijde mimo, je to váš subjektivní pohled a názor. Jsem na to zvyklý, protože přemýšlím trochu jinak a vidím souvislosti v jinak zdánlivě nesouvisejících věcech. Výjimkou jsou sdělení určená Krizmenovi; trochu jsme si z toho tady udělali chat, ale jen decentně. Léta jsme se neviděli, nepsali, takže proč si nevyměnit informace třeba právě zde; navíc jsem k tomu byl vyzván, jinak bych to nepsal.

Nechodíte na nudu... heleďte :-))) nedělejte se. Tak šup, plavky dolů, jdeme dneska na Vinohrady na nahatý koupání, jasný? Vemte s sebou někoho, ať je nás víc... tak dneska v půl osmé, jo? Jen doufám, že to stihnu :-) dáte mi na sebe nějaký spojení nebo tam vyrazíme rovnou?

Komentář ze dne: 07.02.2012 11:37:13     Reagovat
Autor: - Petr Vyleta (vyleta2@seznam.cz)
Titulek: pochvala
Kniha je velmi dobře napsaná, dobře se čte, text je srozumitelný, vše jasně vysvětlující. Texty jsou dobře a zajímavě proloženy dokladovým materiálem. Kniha plasticky představuje celé to uplynulé století skautingu. Nevyhnuli jste se ani některým choulostivým momentům skautských dějů. Excelentní! Jediné co bych maličko postrádal - více zmínek o mimopražském skautingu a jeho osobnostech, ale chápu, že by tím asi textu neúměrně přibývalo. A snad ještě malinká chybka- na fotografii z Berlína OH 36 nestojí na stupních vítězů Rus- Felix, ale druzí naši olympijští vítězové Mottl- Skrland, ale to asi nikdo nepozná.Ještě jednou dík za skvělou skautskou kroniku. Petr Vyleta

Komentář ze dne: 17.02.2012 19:30:10     Reagovat
Autor: - Šťoura (@)
Titulek: Grafománie
Proč internet produkuje tolik grafomanů a grafománie. Já být Billem Gatesem či kýmto, kdo to vymyslel, tak komentáře zpoplatním - a rázem, gerometrickou řadou dolů, ubyde blbostí na netu!

Komentář ze dne: 12.04.2013 23:29:45     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Skautské století
I když jsem si před 10 či kolika lety slíbil, že za žádnou rádobyskautskou literaturu nevyhodím ani korunu, udělal jsem výjimku a Skautské století si koupil.

Knížka není psaná stylem jednotného textu, je to spíše jakési album vzpomínek, historických událostí, medailonků osob. Obsahuje veliké množství informací, je celkem dobře udělaná, přináší spoustu poznatků určitě i opravdovým znalcům, jsou tam reprodukce četných dobových materiálů a obecně musím říct, že je docela dobrým překvapením.

Co bych vytkl. Knížka je neobjektivní, protože se jedná o PR firmy Junák, s.r.o., nevysvětluje kontroverzní okamžiky ani kontroverzní činy kontroverzních lidí (Plajner, Novák, Břicháček) - o nich není ani zmínka, ignoruje existenci dalších skautských organizací.

Kdybych byl členem nějaké jiné skautské organizace, byl bych docela uražený, že se někdo pokouší udělat ze současného Junáka skautského hegemona, už proto, že - jak dokázala kauza Štiřín - neexistuje právní návaznost na Junáka předlistopadového.

Komentář ze dne: 13.04.2013 03:01:57     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: přehlédnutí
V knize jsem nakonec našel pár zmínek o jiných organizacích než Junák i trochu pravdivější pojednání o zániku Junáka v r. 1970, byť ne úplně "na dřeň", protože tato a podobná kapitola nejsou ničím, na co by skauti měli být hrdí. Ale připomínat se musejí, a to ve své syrovosti, bez nějakých zástěrek, bez přetvářky a mýtizace. Každý člověk má svoje dobré vlastnosti a chyby. Je naprosto neúčelné dělat pompéznost, klanět se ke komukoliv, mít ho za poloboha. Sice to je ve skautském zákonu atd., ale je to nesmysl.Určitá míra pokory je třeba, ale rozhodně ne ke komukoliv jen proto, že je zrovna starostou, náčelníkem nebo jiným bafuňářem nebo proto, že se tvrdě pracuje na jeho kultu. Já tohle prostě odmítám. Způsob, jakým Plajner s Novákem zatápěli po válce Foglarovi, je znám. Někdo to považuje za marginalii, ale pro mě takovéhle střípky jsou naopak obnažením nitra dotyčných a toho, jací ve skutečnosti byli. A zda si zaslouží nějakou míru úcty. Lidi jsou chybující, ale Plajner se Jestřábovi neomluvil, co já vím.

  Reklama
Foglarovské výroky
"Pomóóc --- spadl na mne meteor, či kýho výra... Dusí mne to, škrtí mne to... To není přece samosebou... Pomóóc..." - Básnidlo z Ostříží družiny.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Poděkování
"Ahoj Slávku, Písnička je moc hezká, pouštím si ji stále dokola. Text se velice vydařil ! V tvém podání to zní velmi pravdivě, přirozeně a ... "
Díky za Rychlé šípy - Slavomil Janov - Nashvile
prodej i jinde
"Na četné dotazy upřesňuji, že autobiografie Běh mého života se bude prodávat i později, nejen na divadelním představení. Podrobnosti o jejím ... "
Poslední čtyři vstupenky na Záhadu hlavolamu pro Jestřába. Při představení grafický list Pavla Čecha a nově objevená autobiografie Jaroslava Foglara.
Fischerovy a Čermákovy RŠ jsou klenotem
"Foglarovy tvorby.. málokdo si uvědomuje, že komplet originál příběhů RŠ vč. stínadel se odehrává v době dvojkařské zlaté generace a 2. světo ... "
Marko Čermák: Rychlé šípy se vytrácí, jejich idea by měla přežít. | Filip Nesládek
To je jedno
"Já si myslím, že konec věrohodný je.Nějaké přátelství i přes takové problémy přežít musí, i kdyby to bylo jen jedno z desíti, dvaceti, prost ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Výročí RŠ 1939-2019
"K výročí názvu Rychlé šípy (tj. poprvé tato dvě slova pronesená Jarkou Metelkou v kresleném seriálu před 80 lety na památku Mirkova běhu, př ... "
Tříkrálová cukrárna s Pražskou pobočkou SPJF
Komentář k videu
"Video, řekl bych, má část pravdy s Tarantulí. Ta parta nepředstavuje dost síly a ani dost zla. A proč vykladač úplně pominul Derneta? Dernet ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"Naprosto stupidní a necitlivé hodnocení knihy J.Foglara!"
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
fiasko
"'Taky tam padne, ze Foglar podkopava veci, ktere Foglar psal predtim. Foglar napsal pred Chatou v Jez.' Mysleno je co napsal v romanu Chata ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
""A když pak přijde velká závěrečná krize (Ludva začne kamarádit s jiným klukem), to silné přátelství budované celou knížku prostě zanik ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"7:20 Má být sluníčková, krásná, máme kamarády... :-D Ale když tohle slyším, tak se některým reakcím fakt nedivím. To je jako bych napsal, ne ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"Uhere, inženýre, nejsem na tom tak špatně, abych nepoznal rozdíl mezi paperbackem a broží ;-) Já jenom použil český ekvivalent pro paperback ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Sluníčkové ilustrace!?!
"Jako ilustrátorův kamarád nemůžu samosebou nestranně hodnotit jeho dílo, ale ke konci příspěvku už jsem se musel smát! Nevím které z vydání ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Jen ne žádný trolling, prosím
"LaLaLanďák Ve videu nepadne, že je to brož, ale paperback. Což je totéž. Měkká vazba je softcover. Pod to patří brož, paperback a lamino. ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"Já to nepochopení vidím taky, ale na obou stranách. Pokud jde o děj samotný, ten má ke sluníčkovému ději daleko. I když je důležité, jak te ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"Take je to ma nejoblibenejsi foglarovka a divim, ze se najdou taci, kterym se ten pribeh nelibi, ale nemusi mit vsichni stejny nazor a ja mu ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Nepustím si to, ani náhodou
"Komiksové bubliny nesnáším... ten typek mi přijde šíleně nesympatický a opravdu nechci vidět, jak se tenhle ubernerd pouští do mé nejmilejší ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
srovnání
"Jak bývá zmiňováno, není nezajímavé srovnání s Altshelerovou krásnou knihou Poslední náčelník. Oba autoři vylíčili obdobnou situaci, i když ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Pjekně blbí video
"Ahoj, ahoj, v prvé řadě děkuju za sáhodlouhou reakci - zpětná vazba (zvlášť negativní) je vždycky vítána. 1) Cílem rozhodně nebylo knížk ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
To je pjekně blbí video
"Příběh je plytkej... Jeho videa sleduju pravidelně, protože čtu komiksy a jeho recenze mě zajímají. Kdyby měl přistupovat podobně ke všem ko ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Gratuluji Bohouškovi
"k 2 milionům návštěv. Počitadlu v levém sloupci to s "dvojkou" na začátku moc sluší a Alpín tak dostal krásný dárek k narozkám. Z ... "
Tříkrálová cukrárna s Pražskou pobočkou SPJF
"1"
"Slávku, zasílám pozdrav a děkuji za pěknou a povedenou písničku! Myslím, že každého příznivce RŠ potěší! S pozdravem Eda"
Díky za Rychlé šípy - Slavomil Janov - Nashvile
"1"
"Slávku, zasílám pozdrav a děkuji za pěknou a povedenou písničku! Myslím, že každého příznivce RŠ potěší! S pozdravem Eda"
Díky za Rychlé šípy - Slavomil Janov - Nashvile
Dík za RŠ, Slávku
"Nazdar, Nashville! ... a díky za krásnou písničku! Donald"
Díky za Rychlé šípy - Slavomil Janov - Nashvile
bez titulku
"Filipe, moc děkuji za krásné povídání s Marko Čermákem, je to skvělý autor a také člověk, děkuji za všechny příznivce."
Marko Čermák: Rychlé šípy se vytrácí, jejich idea by měla přežít. | Filip Nesládek
Happy New Year
"Redakce ExoSpace.cz i já osobně přejeme Bohouškovi mnoho stálých čtenářů a událostí z foglarovského dění, o kterých stojí za to psát, nadšen ... "
Dobrý rok 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .