| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Na dobré stopě. Vychází první a zatím poslední skautský film v historii české kinematografie
ze dne 27.02.2012, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 28.02.2012 22:46:29     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: Na dobré stopě
Mohl by prosím někdo ze čtenářů připsat komentář, jakou úroveň film má? Časem bych si ho asi koupil... i když jsem popravdě proti Novákovi zaujatý... děkuji.

Komentář ze dne: 01.03.2012 12:06:51     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Film
Film jsem kdysi viděl a docela se mi líbil, ale je to už hodně dlouho, možná, že dneska bych hodnotil jinak. Informace o filmu najdeš zde: http://www.csfd.cz/film/6291-na-dobre-stope/

Komentář ze dne: 01.03.2012 23:19:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: Díky
Děkuji pěkně a myslím, že nákup tohoto filmu je u mě hotovou věcí; zvědavost je neutuchatelná...

Nebýt Bohouška, vůbec bych o tom nevěděl. Děkuji za informaci, nemám čas tohle bohužel sledovat...

Komentář ze dne: 04.10.2014 04:59:34     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: konečně doma
Sice s ohromným zpožděním, ale přece jenom jsem konečně dostal film Na dobré stopě domů. Co k němu říct?
Film je dost poplatný době, to je jasné, jako takový mě vyloženě neohromil, ale je to jediná věc (jediný velký film), která u nás je, takž jsem tolerantní. Možná taky nejsem ve správném věku. Možná díky tomu, že postrádá četné rekvizity filmů současných resp. pozdějších, je vzácnější, protože ukazuje život na táboře, jaký je.
Jedná se o balení dvou DVD, takže jsou k dispozici rozhovory s herci, se skauty (Navrátil, Nosek, Stránský), jsou tam i nějaké další dobové věci, viz článek.

Komentář ze dne: 04.10.2014 05:03:01     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: co mě ještě zaujalo
Co mě uzemnilo, byl dvacetiminutový dokument Skauting je cesta. Tento film je k dispozici i na youtube, znám ho. Když se podíváte na dobové věci tehdejší doby a srovnáte to s marasmem současnosti, zobrazeným v tomto krátkém dokumentu, uvědomíte si daleko silněji, do jakého dna se dnešní Junák dostal. Ztratil cíl, ztratil smysl, je to zábava pro děti z ulice. Protože zdánlivě nás nic neohrožuje, takže není třeba výchova k obraně státu a obraně tradičních hodnot. A já se více a více tážu: Tohle je materiál (myslím dnešní junáky), na který bych se měl spolehnout, kdyby došlo k nějakému průšvihu??

Mám v redakci jednoho čtrnáctiletého kluka, velmi výkonného, zdatného, kvalitního junáka, ale to je naprostá výjimka. Skutečně, kontrast mezi kvalitou tehdejších junáků a tím dnešním póvlem, který se za junáctví stydí (ti dotyční ale ani skauty ve skutečnosti nejsou), který se mu posmívá, karikuje ho, protože se hlásit ke skautu znamená projevit slabost, je do očí bijící a alarmující. Jakmile vymřou ti, kteří si "skutečný" skauting pamatují, nebude cesty zpět.

Komentář ze dne: 11.10.2014 06:50:03     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: alternativa
Dovolil bych si prezentovat alternativu k výše uvedenému filmu (myslím Skauting je cesta). 4lánek k dispozici zde (pokud by NÁHODOU redakce Bohumila stála o jeho prezentování zde, není problém, ale je to asi příliš vzdálené od pojetí Bohumila): http://exospace.cz/cim-zije-dnesni-mladez.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Alois
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .