| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Zemřel Otakar Fuka, autor knihy Rychlé šípy v televizi a pomocný režisér seriálu Záhada hlavolamu
ze dne 02.03.2012, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 12.09.2012 18:49:26     Reagovat
Autor: - mmetud (mmetud@centrum.cz)
Titulek: ...odešel vypravěč...
Odešel vypravěč ze seriálu Záhada hlavolamu,R.Brzobohatý,jeho hlas patřil k tomuto seriálu,čest jeho památce.

Komentář ze dne: 13.09.2012 00:16:31     Reagovat
Autor: - PM
Titulek: Radek Brzobohatý
"Těsně po válce jsme s kamarády založili opravdový skautský oddíl. Hodně nás ovlivnil pan Jaroslav Foglar. Všichni jsme v podstatě vyrůstali v lese, pojila nás velká láska k přírodě, skromnost, smysl pro čestnost a touha po dobrodružství. Kdo by řekl, že pár nadšených kluků z malinkého městečka dokáže vyhrát slavné Svojsíkovy závody? To byla nějaká pocta! Akorát ve Francii v roce 1947 nás ve finále závodu trumfnul právě Foglar a skončili jsme druzí." Radek Brzobohatý, herec a skaut * 13. září 1932 + 12. září 2012

Komentář ze dne: 13.09.2012 23:58:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek:
Ten citát kdosi umístil na FB, takže jsem ho už četl. Je to od pana Brzobohatého opravdu pěkné, že nezapomněl, kde jsou jeho kořeny, a že se k odkazu Jaroslava Foglara hlásil a nestyděl se za to...

To dokáže málokdo. V tomto státě plném divných lidí je to totiž koledování si o malér a pohlížení skrz prsty jako na infantilního blázna.

Komentář ze dne: 14.09.2012 00:59:34     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Poslední rozhovor R. Brzobohatého
je ve včerejším Magazínu MF Dnes. Vzpomíná v něm na oddíl (a za války zřejmě klub).

Komentář ze dne: 15.09.2012 19:19:53     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Létající kolo v Brně
Na výstavišti (strojírenský veletrh) bylo ke spatření zajímavé "létající kolo" - více v textu Ježka na stránkách SPJF (i-klubovna) + fotky. Připravujeme do Bobří stopy číslo 5.

Komentář ze dne: 18.09.2012 14:58:22     Reagovat
Autor: - menh-art (@)
Titulek: Létající kolo v Brně mohou nahradit i létající necky
Bobře, Ježku,
nenechte se unést úsměvnou reklamou.

Na konci května 2012 jsme o "úžasném létajícím kole" diskutovali s redakcí Bohouška, že by třeba Bohoušek mohl být mediálním partnerem atd.

Pokud si přečtete některé články, třeba na http://www.caxmix.cz/?s=l%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD , uvědomíte si, že to s vynálezem Jana Tleskače má pramálo společného. Klidně by to mohly být třeba i létající necky nebo létající podsadový stan či koloběžka...

Do vzduchu se to dostavá vodorovně posazenýma vrtulema, které na 3-5 minut roztočí elektromotor, ale ten není dobíjen šlapání na kole. Tleskač to dokázal vlastní silou, takže z toho Bohoušek vycouval.
Jako fór dobrý, ale na Jana Tleskače to je uměle naroubované. Tak nešilte. Já byl původně taky nadšený jako malé děcko, ale pravda je neúprosná, takže v Bobří stopě by měla stačit 1 fotka s odstavcem textu. Vše navíc už bude reklamní článek výrobců, který by měli zaplatit.
Howgh Menhart

Komentář ze dne: 18.09.2012 18:02:01     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Kolo z Brna
Bobří stopa je Menharte od toho, aby přinášela různé zprávy. O kole víme od zimy, takže prostřednictvím BS se o něm mohou dozvědět i zapadlé vesničky...

Komentář ze dne: 20.09.2012 05:18:00     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Kolo
Není to nic proti ničemu. Nebránil bych se ale firmě nabídnout možnost inzerce. Jinak BS se mi opět líbila, jen mi přijde, že v ní je zpráv čím dál méně. Ale to už je k jinému tématu než ke článku: Zemřel Otakar Fuka, autor knihy Rychlé šípy v televizi a pomocný režisér seriálu Záhada hlavolamu

Komentář ze dne: 30.09.2012 10:56:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Takových "létacích kol" u bylo...
Není podstatné, kdo se o "létacím kole" ze strojírenského veletrhu v Brně dověděl kdy - zda už v zimě či jindy (například já jsem tuto informaci i s fotografií četl v časopise Epocha zhruba někdy na přelomu zimy a jara... - no a co?), ale jde o to, abychom nepřeceňovali něco, co si na Tleskačovo "létací kolo" jenom marketingově hraje, ale opravdu principiálně s takovým projektem nemá nic společného. V tom souhlasím s Men-har-tem. Samozřejmě v BS (stejně jako na Bohouškovi) takové info může být (jako info o fenoménu létacích strojů), ale pak je otázkou, proč už nebylo...

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Alois
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze
"z. s." ?!?!?!
"Probuďte se, funkcionáři ze SPJF! Psát na plakát, že nějaký tábor pořádá Sdružení přátel J. Foglara, a přidat k tomu byrokratickou zkratku & ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .