| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Úspěšná „třináctka“ Memoriálu Jana Tleskače
ze dne 25.11.2013, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 27.11.2013 05:14:23     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Ježek v kleciOŽIJEvtétopohádce(z chystané knihy)
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&i d=13696

Komentář ze dne: 28.11.2013 13:22:56     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Nejlepší výkony MJT
V průběhu příštích týdnů budou podrobně zpracovávány výsledkové listiny všech 13 ročníků Memoriálu Jana Tleskače do souhrnné statistiky. Její zveřejnění je plánováno na leden 2014 i s obecným komentářem k celé historii soutěže.

Podle dosavadní analýzy výsledkových listin (non testum) je držitelem nejlepšího času Jan Fiala, který v roce 2012 v základním kole seniorské kategorie vyjmul ježka z klece za 2,11 s. Stejnému závodníkovi patří i druhá příčka dlouhodobé statistiky za výkon 2,24 s, který dosáhl ve zmíněné soutěži ve finále.

Nejlepší časy jsou některými zdroji nesprávně označovány jako "světové rekordy". Takto není možno dosažené časy uvádět, protože v jednotlivých ročnících se soutěžilo s různými typy, druhy a modely hlavolamů, a rozdílné byly i technické parametry časomíry. Docházelo by tak k unifikaci výkonů v odlišných a nesrovnatelných podmínkách. Je to podobné jako v maratónu, kde nejsou zaznamenávány "světové rekordy", ale jen "nejlepší světové časy".

Zároveň opravujeme vítězný čas Aleše Deusche ve finále MJT 2013, uvedený v hlavním článku. Skutečný dosažený čas (2,68 s) je o 25 setin lepší, než je uvedeno ve zprávě.Komentář ze dne: 28.11.2013 22:37:33     Reagovat
Autor: - Jan Trojan - ROY (@)
Titulek: Díky ...
Myslím si, že nejsem sám, kterému jsi svými skvělými foglarovskými akcemi, včetně Memoriálu Jana Tleskače, dělal a děláš radost, za to Ti Slávku prostě DĚKUJI. Roy

Komentář ze dne: 29.11.2014 21:36:55     Reagovat
Autor: - Roman L. (@)
Titulek: Poslední listopadová sobota bez Memoriálu
Třináct let po sobě jsme si zvykli tuto listopadovou sobotu trávit v Praze a zápolit na Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, chcete-li na Memoriálu Jana Tleskače. Foglarovskou třináctkou tato úžasná akce přerušila svou činnost. Doufejme, že jen dočasně a že se najde někdo, kdo by tento mistrovský souboj rád ve stejném duchu vedl. Byla by velká škoda, kdyby soutěž zanikla nadobro. Přece jen jsme se setkávali ve velkém počtu a pro některé to byla jedna z mála možností vidět se alespoň jednou do roka se svými známými, kamarády a skautskými bratry. Kdo jste si dnes vzpomněl a jaké máte z této soutěže zážitky?

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Markéta
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar
K sborníku
"Dávám Věrnému čtenáři za pravdu. Úroveň sborníku začíná klesat. Oznámkoval jsem jej na 3 mínus. Jestli to tahle půjde dál, tak při jubilejní ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Po filmových stopách Rychlých šípů
"Přesně za 24 hodin od chvíle, kdy je tento příspěvek zveřejněn na webu Bohoušek, se v sobotu 6. července 2019 sejdou u rodného domu Jaroslav ... "
Do pražské Uhříněvsi (nejen) po foglarovských stopách
6.7. --- Setkání u rodného domu + zajímavá vycházka
"Ač v mnoha z nás stále ještě přetrvávají vzpomínky na nedávné pěkné Setkání ve Sluneční zátoce, už na dveře klepe další významná událost: ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
--- s kritickým pohledem (a nadhledem)
"Pane Eddy, proč tak jásáte nad tentokrát (na rozdíl od většiny předchozích) vcelku průměrným obsahem sborníku? Prapodivná je také dvoustra ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
O Bohouškovi
"Jen připomeňme, že poměrně objemná osmička (64 stran) končí (mimo komiksu) Stegbauerovým článkem "Bohoušek - web nenávistných foglarovc ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zdravím vespolek, setkání bylo pěkně připravené, nálada 1A. Bylo možné si prohlédnout tvorbu pana Jiřího Filípka a pana Teslviče, nechat ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
Akademické tituly a vědecké hodnosti autorů
"Je v tom nesoulad - a nejsem sám, komu nad tímto zmatkem zůstává rozum stát: Proč editor sborníku důsledně neuvádí akademické tituly a vědec ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zo zamindrákovaných útokov proti Jaroslavovi Čvančarovi sa stáva seriál!"
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Výborná zpráva! Sborník vždycky přečtu od začátku až do konce. Děkuji autorům! Mimochodem, v jednom z minulých sborníků byla zmínka o to ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
"Skvělé!"
"Zdravím! Díky za úžasnou informaci. Obsah časopisu vynikající. Určitě potěší všechny "Foglarovce". Chci Vám ještě oznámit jednu př ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Kdy už těch jedovatostí bude konec?
"Stegbauer vydal další sborník a z jeho posledních čtyř stran zas vytéká jedovatá slina. Fuj!"
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .