| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Pavel Maurer: Ježek v kleci
ze dne 08.12.2013, autor článku: Ivo Fencl

Komentář ze dne: 19.12.2013 08:06:12     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Zajímavá knížečka
Ač jde o knížku poměrně útlou a téměř kapesního formátu, která možná u někoho při zvažování poměru " rozsah-cena" vyvolá dilema "koupit-nekoupit", je to jistě cenný přírůstek do kolekce prací o Jaroslavu Foglarovi. V sérii autorových rozhovorů se spisovatelem objeví i znalci-foglarologové několik nových, či méně známých informací, jež doplňují mozaiku Foglarova života a díla o další zajímavě zbarvené kamínky. Proto každému, kdo se o toto téma zajímá, doporučujeme knížku Pavla Maurera Ježek v kleci zařadit do své knihovny. Knížka je mj. k dostání na výstavě Rychlé šípy slaví 75 let v Kafkově domě (nám. Franze Kafky 3, v sousedství Staroměstského nám.) v Praze 1. Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin (na Štědrý den do 15 hodin) a potrvá do 2. ledna 2014.

Komentář ze dne: 28.12.2013 20:39:52     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Knížečku
jsem našel od Ježíška pod vánočním stromečkem a měl jsem z ní velkou radost, která se znásobila po jejím přečtení. Faktem je, že o období 1981 - 1986 toho víme o Jestřábovi zatím velmi málo a tato publikace tuto mezeru skvěle zaplňuje. Bezvadnou recenzi Ivo Fencla bych doplnil jenom zmínkou o tom, jak Jestřáb v rozhovoru odmítá (z obav daných dobou) všechno skautské, a dále prvotní vizí o využití své pozůstalosti.

Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .