| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Smrt ve Stínadlech
ze dne 08.03.2015, autor článku: Josef Blažek - Choze

Komentář ze dne: 09.03.2015 20:44:45     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Krásný smrt ... totiž článek :)
Napínáček jako hrom!! úplněk jsem tam byl ... bomba :)

Komentář ze dne: 06.04.2015 15:43:44     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: Dávám osm a půl bodů z deseti
To je dobře napsaná povídka, napínavá a to historické pozadí má taky něco do sebe. Choze má talent, co takhle sbírka povídek o Stínadlech, nebo samostatný příběh? ;-)

Komentář ze dne: 08.04.2015 18:01:03     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Díky
Díky, nebránil bych se ani sbírce stínadelských povídek, ani stínadelskému románu (respektive rovnou další stínadelské trilogii). Ten svět a atmosféra mě extrémně baví a rád se do něj znova nořím, už mám za sebou pár ryze vlastních krátkých hororových příběhů s dětskými hrdiny. Pro další příběhy ze Stínadel mám několik nápadů, co mi nedají spát, takže jejich sepsání je myslím jen otázka času, jen si musím ujasnit jaká forma bude nejsmysluplnější (kloním se k románu otiskovaném na pokračování jako byly původně i Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří v Mladém hlasateli), pak je tu otázka autorských práv...

Komentář ze dne: 09.04.2015 20:41:02     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek: G
No jo, autorská práva, na to jsem úplně zapomněl. No, jestli na tom nechceš vydělat, tak můžeš házet příběhy na net a nikdo se nedomákne, kdo je autorem, a nikdo nebude mít zájem se hojit, když nepůjde tvá tvorba na trh. Na druhou stranu, někdo by mohl ty příběhy vzít a vydávat je za své, když má práva na Foglara, a pro tebe by byla možná škoda to nezkusti zpeněžit, protože při stejné úrovni by se jednalo určitě o prodávanou knihu. No, je to složité.

Pro inspiraci: Co takhle vzít dvě tři postavy z trilogie (přimlouvám se za TVV, můj nejoblíbenější díl) a vytvořit tři příběhy, které se protnou podobně jako Pulp Fiction nebo Millerovo Sin City?

Kdybych uměl psát a měl fantazii, tak něco vytvořím sám, ale nebylo mi v této oblasti příliš naděleno :-) Zkusím vymyslet nějakou zápletku, příběh, kterou bys mohl třeba rozepsat. A když ne, tak ne ;-)

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:09:01     Reagovat
Autor: - martin (@)
Titulek: Proboha nééé!
Nic už neroubujte na Foglara, bez ohledu na práva či nepráva. Už by to byla jen nastavovaná kaše. Jedno-dvě sousta mohou být ještě chutná (jako ty zveřejněné texty), ale cokoliv jiného už bude ztrácet glanc. Stačí se podívat na Teslevičův kreslený Přístav volá. Nezajímavá nuda, a ještě s desítkami věcných i pravopisných chyb!

Komentář ze dne: 09.04.2015 23:19:28     Reagovat
Autor: - Gimp (@)
Titulek:
Jestli má někdo nápady a dokáže laťku udržet, tak já prosím víc a houšť. Autor mi nepřijde jako někdo, kdo by psal jen proto, aby psal, nebo že by mu chyběla sebereflexe, že by prznil Foglara pro vlastní masturbační potěchu.
A vždycky, vždycky, je možnost to, co se mi nelíbí, nečíst, ignorovat, přestat číst po pár stránkách nebo odstavcích a na škvár zapomenout.
Tesleviče jsem viděl v knihkupectvích a odložil jsem to zpátky do regálu, ale když jeho komiksy někoho potěší, tak proč tomu někomu bránit? ;-)

Komentář ze dne: 10.04.2015 13:55:04     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Je to o úhlu pohledu
Je to o úhlu pohledu, respektuju, že někdo by bral navazování na Foglarovo dílo jako ředění, zatímco jiný (já) to bere jako prohlubování a rozšiřování něčeho, u čeho by byla velká škoda, aby to zemřelo se svým autorem. Četl jsem např. Poslední tajemství Jana T. od Jaroslava Velinského a myslím, že odvedl velmi slušnou práci. Stejně tak vnímám, že ve stínadelské trilogii je mnoho míst, která by se dala doplnit a rozvinout (něco ve stylu komiksového projektu Before Watchmen), nemusí to být stále dokola jen o tom, že věčně mladé Rychlé šípy už po milionté vyráží s příchodem podzimu znovu do Stínadel.

Komentář ze dne: 12.05.2015 13:16:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.czdíla J. Foglara)
Titulek: Z programu květnového K-AJF 13.5.2015
Další letošní jarní Kolegium Akademie Jaroslava Foglara, společenské, badatelsko-poznávací a komunikační setkání znalců a příznivců díla a odkazu Jaroslava Foglara pořádané pod gescí 48. klubu oldskautů Jestřábi Praha, se uskuteční ve středu 13. 5. 2015 od 18 hodin v zasedačce Okresní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
Na programu setkání bude prezentace některých netradičních forem odkazu J. Foglara, které například "vnášejí jasno" do jazykové polemiky ohledně názvu Stínadla či zobrazují záběr šíře literárního fenoménu Foglarova díla v showbyznysu. Diskuse bude vedena také na téma některých "utajených" veřejných akcí SPJF či foglarovců.
I v návaznosti na stať Smrt ve Stínadlech v e-zinu Bohoušek bude dané téma mozaikovitě uchopeno v rámci akademické premiéry videoklipu Žena ze Stínadel. Prezentována bude rovněž "neznámá" píseň Wabiho Ryvoly o Rychlých šípech.
Akce je přístupná všem zájemcům, výjimkou jsou osoby s visačkou AJF "persona non-grata" :-).

Komentář ze dne: 13.05.2015 22:34:55     Reagovat
Autor: - Nadržený felčar (@)
Titulek: Těším se na další
Povídka se mi moc líbila, z komentářů autora vyplývá, že se Stínadly a mytologií zabývá více a má v hlavě více nápadů, to jsem moc rád a jsem natěšen na další povídky, nebo dokonce román. Naprosto souhlasím s komentářem z 10. 4., není přece nutné psát další příběhy na stejné téma, pokračovat tam, kde Foglar skončil. Jsem fanda Tolkienovy trilogie PP a co se mi na ní, kromě skvělého příběhu, líbí, je propracovanost historie Středozemě. Ve druhém svazku trilogie si přečtete o bitvě xyz, ke které došlo před mnoha věky, otevřete jinou Tolkienovu knihu a o této bitvě se dočtete detaily. To se mi líbí na myšlence Chozeho. Stínadelský svět rozpracovat do hloubky. A Smrt ve Stínadlech je, jestli mě paměť neklame, první takovou vlaštovkou (a pořádně kvalitní), která nenavazuje na již Foglarem vytvořený svět jako ostatní pokusy od jiných autorů, ale naopak, zasazuje Foglarovy hrdiny a příběh do širších souvislostí, a to je podle mě naprosto a totálně hustý, jak se dnes říká :-)

Komentář ze dne: 17.05.2015 21:33:16     Reagovat
Autor: - choze (@)
Titulek: Děkuji za chválu
přesně jak zmiňujete toho Tolkiena, i já bych se rád podíval blíž na zoubek hned několika důležitým událostem a postavám ze stínadelské historie, které jsou ale v trilogii zmiňovány jen málo. Také politický boj o moc ve Stínadlech by se dal vylíčit podstatně podrobněji než jak učinil Foglar, který popisy jednotlivých frakcí a jejich vůdčích osobností až na výjimky (Losna, Mažňák, Dratuš) nerozváděl. Mám už leccos načrtnuté, jen jsem bohužel momentálně zavalen jinou prací a ani Skautská nadace Jaroslava Foglara mi zatím neodpovídá na mé opakované dotazy ohledně autorských práv na Foglarovo dílo... :( Ale určitě něco dříve či později napíšu.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Markéta
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Foglar ne? May ano?!
"Jak to, že proti emailové adrese pana Škváry "karelmay@seznam.cz" nebrojí příznivci německého indiánského románopisce stejně, jako ... "
V říši sedmé velmoci. Dokumentární film z let 1940-41 o výrobě časopisu Mladý hlasatel nyní na DVD
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar
K sborníku
"Dávám Věrnému čtenáři za pravdu. Úroveň sborníku začíná klesat. Oznámkoval jsem jej na 3 mínus. Jestli to tahle půjde dál, tak při jubilejní ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Po filmových stopách Rychlých šípů
"Přesně za 24 hodin od chvíle, kdy je tento příspěvek zveřejněn na webu Bohoušek, se v sobotu 6. července 2019 sejdou u rodného domu Jaroslav ... "
Do pražské Uhříněvsi (nejen) po foglarovských stopách
6.7. --- Setkání u rodného domu + zajímavá vycházka
"Ač v mnoha z nás stále ještě přetrvávají vzpomínky na nedávné pěkné Setkání ve Sluneční zátoce, už na dveře klepe další významná událost: ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
--- s kritickým pohledem (a nadhledem)
"Pane Eddy, proč tak jásáte nad tentokrát (na rozdíl od většiny předchozích) vcelku průměrným obsahem sborníku? Prapodivná je také dvoustra ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
O Bohouškovi
"Jen připomeňme, že poměrně objemná osmička (64 stran) končí (mimo komiksu) Stegbauerovým článkem "Bohoušek - web nenávistných foglarovc ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zdravím vespolek, setkání bylo pěkně připravené, nálada 1A. Bylo možné si prohlédnout tvorbu pana Jiřího Filípka a pana Teslviče, nechat ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
Akademické tituly a vědecké hodnosti autorů
"Je v tom nesoulad - a nejsem sám, komu nad tímto zmatkem zůstává rozum stát: Proč editor sborníku důsledně neuvádí akademické tituly a vědec ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zo zamindrákovaných útokov proti Jaroslavovi Čvančarovi sa stáva seriál!"
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Výborná zpráva! Sborník vždycky přečtu od začátku až do konce. Děkuji autorům! Mimochodem, v jednom z minulých sborníků byla zmínka o to ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
"Skvělé!"
"Zdravím! Díky za úžasnou informaci. Obsah časopisu vynikající. Určitě potěší všechny "Foglarovce". Chci Vám ještě oznámit jednu př ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Kdy už těch jedovatostí bude konec?
"Stegbauer vydal další sborník a z jeho posledních čtyř stran zas vytéká jedovatá slina. Fuj!"
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .