| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: V dnešním světě chybějí Foglarovy ideje
ze dne 07.03.2016, autor článku: Jáchym Pantálek

Komentář ze dne: 08.03.2016 11:57:08     Reagovat
Autor: - Martin Bauman (bauman@seynam.cy)
Titulek: Kdo z vás se otužuje?
Tohle žalkání nad úpadkem nových generací, potažmo lidské společnosti a světa vůbec je tu už odpradávna a s časem se moc nemění. Ono je snadnější naříkat, jak se všechno zhoršilo, než se pokusit pochopit, že svět se prostě den za dnem mění a nikdy nebude takový, jako dřív. A především nebude nikdy takový, jako v románech Jaroslava Foglara - on totiž takový ani nikdy nebyl. Ve skutečném světe vždycky byly války, nenávist a kruté činy, je třeba si sundat růžové brýle nostalgie a podívat se na minulost realisticky. Dnešní mládež sice možná nečte Foglara, ale má jiné knihy, také plné fantazie i pozitivních poselství. Stačí jen na chvíli přestat hořekovat a podívat se na dnešní svět jinýma očima.

Komentář ze dne: 11.03.2016 16:27:43     Reagovat
Autor: - IvoFencl (Ivo-Fencl@iol.cz)
Titulek: ba dokonce
Ba dokonce ty nej foglarovky často byly psány ve stínu války nebo přímo za války.

Komentář ze dne: 12.03.2016 03:21:06     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: Čím žije dnešní mládež?
Úvaha zde: http://exospace.cz/cim-zije-dnesni-mladez

Někol ik neumělých fotek zde: http://exospace.cz/galerie/nggallery/astroart/prah a-astronomicka

Několik (lepších) fotek našeho člena Ládi Lahody zde: http://www.podzemi.eu/fotografie/12/nahled.htm

Pro zájemce Záhada hlavolamu zde: http://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/2/#6

Komentář ze dne: 13.03.2016 13:31:21     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Čím žije dnešní mládež a děti?!
Převážná část dětí žije sněním o youtuberech jako je Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král... To jsou jejich hrdinové.

Komentář ze dne: 13.03.2016 16:25:40     Reagovat
Autor: - VojtaV. (@)
Titulek: Co je to za partu?
...Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král... Co je to za partu? Jacísi známi youtubeři, hrdinové dnešních ...náctiletých?? Já o nich nikdy neslyšel, asi proto, že nejsem "náctiletej". Z těch jmen znám jedině Pedra (někdejšího dvojkaře Jiřího Zachariáše), a pak se tak jmenoval cikánek se psem Dingem z románu Dobrodružství v Zemi nikoho. Ale o nich asi řeč není, co?!

Komentář ze dne: 13.03.2016 18:36:12     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Nikoho z těch plantážníků neznám a nezná je nikdo z naší bandy. My se věnujeme zajímavějším věcem. Ale nepopírám, že je to hit dneška. Mládeži chybí pracovitost, strach, úcta ke starším. Jsem přesvědčen, že mnoho se od dob psaní foglarovek změnilo, i když doba je bezpečnější/nebezpečnější (nehodící se škrtněte). Však jsem o tom psal, viz výše.

Komentář ze dne: 13.03.2016 20:38:37     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Když něco neznám, tak to neznamená, že to není.
Pro většinu české mládeže a dětí jsou výše jmenovaní hrdinové. To je skutečnost. Ovšem tato skutečnost se neprojevuje v mediálním světě. Na ČT 1, na Nově je těžko uvidíte. Neřeknou vám o nich. Přesto existují a jsou pro mladé hrdiny. Jejich vliv roste a najdete mezi nimi charaktery typu Mirka Dušína, ale i ty s vlastnostmi jiného typu... Můžeme věřit, že ony krásné foglarovské sny jsou ty pravé, doba jde dál a směr zájmu si našel svoji cestu. Mění se formy, nikoliv touhy, přání a vzhlížení k vzorům a hrdinům.

Komentář ze dne: 13.03.2016 23:52:57     Reagovat
Autor: - VojtaV. (@)
Titulek: Tak to opravdu není moje parta...
Nejdřív jsem požádal pana Googla, aby mě navedl k partě se jmény: Vaďák, Hogy, Kovy, Falenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král. Pan Google takové nezná, ale doporučil mi: Vaďák, Hoggy, Kovy, Fallenka, Pedro, Nejfake a Jirka Král. A to mi pak vyskočila šňůra youtubovejch vídeí. Jedno jsem zhlédl - a stačilo mi to. Ta jestli tohle jsou hrdinové dnešních youngerů, tak potěšpámbů. Ale oni z těch blbostí vyrostou. Koho to baví, nic proti tomu - ale jsou to voloviny!

Komentář ze dne: 14.03.2016 00:50:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Netvrdím, že takové zjevy nejsou - jedním z nich je synátor šéfa, nadšený youtubař. Ale tvrdím, že jsem několik jejich produktů viděl a docela mi to stačilo. Mládeži holt chybí soudnost a trocha sebekritičnosti. Ale nejsou všichni takoví. Jak říkám, stačí se podívat na produkci kluků z mé redakce. A jsou to teenageři jako oni. Jenže zatímco po těch prvních neštěkne pes, ti naši jsou součástí něčeho, co, troufám si tvrdit, svým zaměřením, složením a úspěchem nemá v této republice obdobu...

Takže recept pro kluky a holky zní: Nečekejte, že úspěch přijde hned, musíte na sobě makat. To, že ze sebe necháváte dělat idioty a ještě se při tom filmujete, je věc jedna, ale nečekejte, že to někdo ocení za rok, dva, pět let. Naopak se spíš za svoje projevy budete stydět. Pokud máte zájem něco tvořit, chcete, aby po vás něco zůstalo, musíte nejprve na sobě zamakat a změnit sebe sama. Jinak zůstanete těmi stejně směšnými, jakými jste byli, a nic na tom nezmění ani vaše pitoresktní chování.

Komentář ze dne: 14.03.2016 11:57:50     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Věc názoru
Je věcí každého co považuje za přínosné, zajímavé, dobré. Nicméně je nutné se smířit s fakty, že tyto youtubery oslovují společnosti O2, CocaCola, Milka atd.... dokonce i ministerstva ČR a mají o ně zájem, resp. o jejich pomoc při šíření informací. Proč? Protože dovedou oslovit mladé i děti... Kdo v tom současném mediálním světě dětí hledá špatnost, ten jí najde, ale najde jí i v klasické zábavě např. televize. Usuzovat podle několika zhlédnutých videí je zkreslující. Nicméně sály kin i výstavních hal se plní právě díky těmhle "hrdinům" youtuberům. To je fakt se kterým Vy, já i Bohoušek nic nenadělá.

Komentář ze dne: 15.03.2016 00:03:57     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Souhlasím, ale rozhodně to není důvod, proč bych si měl těchto individuí nějak vážit. To, že je mládež zblblá a jde za každým individuem, které ze sebe je ochotno udělat kreténa, nevypovídá nic o schopnosti těch aktérů, ale spíš o divném stavu mládeže. Které chybí pozitivní vzory, zájem o něco pořádného, hodnotného, povznášejícího, něco, co z nás dělá víc lidi než předvádějící se zvířata.

Naši kluci jsou normální, trochu střelení, ale odvádějí spoustu práce, která oslovuje tisíce lidí daleko důstojnějším, trvalejším a hodnotnějším způsobem. Bez jakékoliv diskuse a sotva se může najít někdo svéprávný, kdo by dokázal posuzovat naši práci a práci těchto týpků jinak. Debila dokáže ze sebe udělat každý. Ale v 17 odvádět práci lepší jak dospěláci, to asi ne. (Marek z naší redakce dostal před pár týdny ocenění od společnosti CometBase za mimořádný příspěvek k popularizaci komet a jejich pozorování; jako jediný v Česku a nejmladší na světě. Je zcela bez debat, proč si budu radši cenit jeho než infantilní puberťáky.)

Díky práci těchto náctiletých kluků je naše redakce jednou z nejúspěšnějších astro-kosmo redakcí na českém Facebooku s největším počtem příspěvků a interakcí čtenářů. Před námi jsou jen skutečně profesionální redakce! Tak co, kdo dokáže oslovit masy? My rozhodně.

Komentář ze dne: 15.03.2016 06:19:28     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Tak si tady čtu
... ať už příspěvek do soutěže o placky nebo komentáře... Podle mě nejhorší je vnucování Foglara. Sám jsem si dílo Jaroslava Foglara našel a jsem přesvědčený, že tak je to nejlepší. Stejně tak si děti dnes nacházejí to, co je zajímá. Ať už jsou to youtubeři nebo on-line hry. Foglar prostě už nikdy nebude "to hlavní" - s tím se prostě smiřte a neplačte nad tím. Je to hlavně tím, že nežije, že se dostal do čítanek ve škole, stal se tzv. klasikou. A pokud nějaký kluk či holka objeví Foglara trochu jinak než v čítankách (kde se neustále omýlají Rychlé šípy, Ježek v kleci a ještě Hoši od Bobří řeky), pak mu přeji hodně radosti na stezce plné dobrodružství a mám z toho radost ;-)

Komentář ze dne: 15.03.2016 22:10:30     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: LXXVI. kolegium AJF
Přestože jsem přesvědčen, že obdiv k "youtuberům" typu Vaďáka a spol., (osobně nic proti nim, ale jsou mi naprosto ukradeni) či jiným "hrdinům" a "vzorům" mládeže dneška" tohoto ranku, je synonymem současného povrchního "action & event." nazírání na svět. A je mi dvojnásob ukradeno toto nazírání od Coca-Cola Company, O2 a podobných korporací, když tyto bezduché týpky podporují. Nemíním však o tom vynášet moudra či nemoudra v komentářích Bohouška.
Místo toho zvu zájemce (mimo konkrétních osob s visačkou "persona non grata") na další, v pořadí již LXXVI. setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara. Uskuteční se ve středu 16. 3. 2016 od 18 hodin na tradičním místě, v klubovně Okrasní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
V programu se budeme mj. zabývat tematikou této diskuse na Bohouškovi, představíme si novinky alternativní (undergroundové) scény, která dílem navazuje a rozvijí odkaz J.F., naposledy v tomto akademickém roce vzplanou ohnivé jazyky "rozsvíceného čaje" Martina "Pilgrama" Rosola, zazpíváme si foglarovské i nefoglarovské písničky atd. atd. atd.
Hostem K-AJF bude tentokrát naprosto výjimečná osobnost českého skautingu - dlouholetý předseda Junáka v okrese (obvodu) Prahy 2: Eduard Marek - Hroznýš. Činovník, který po mnoho let "skautsky šéfoval" Jaroslavu Foglarovi, jako vůdci podřízené výchovné jednotky (oddílu), zavzpomíná na řadu setkání i spolupráci s Jestřábem.
Ojedinělost setkání s Eduardem Markem podtrhuje skutečnost, že br. Hroznýš bude hostem setkání doslova v předvečer svých 99 narozenin (* 17. 3. 1917)!!!
Se stiskem levice (sesle) i pravice
Slavomil Janov (Nashville)
vůdce 48. klubu OS Jestřábi Praha,
prezident Akademie Jaroslava Foglara
:-)

Komentář ze dne: 16.03.2016 03:19:17     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek:
Já žádného Foglara nikomu nevnucuju, ale taky o něm nemlčím. A v naší redakci je to díky mně téma. Přivedl jsem Láďu Lahodu, který je bývalým junáckým vůdcem, znalec Foglarova díla a fotograf nejen stínadelských uliček. Troufám si tvrdit, že i ti, kterým to nic neříkalo, mají přinejmenším zájem; podobně, jako jim byl ukradený nějaký výcvikový prostor Ralsko nebo sklady jaderné munice. Chce to přizvat lidi, kteří jsou znalí, něco ví a dokážou oslovit. Náš nejmladší člen po zhlédnutí některých dokumentárních filmů z produkce členů naší redakce o Ralsku a přítomnosti jaderných bomb v ČSSR prohlásil, že je to lepší jak podobné filmy v televizi. Neumětelskými, ale vyumělkovanými fotkami ze Stínadel mučím naše čtenáře, a oni to kupodivu oceňují. Zásadně nesouhlasím s tím, že Foglar nemá co říci dnešním dětem. Ve skupině Přátelé ExoSpace je jeden jedva čtrnáctiletý kluk, který je Stínadly fascinován. Měli jsme v redakci dvanáctiletého, který vydržel s tímto tématem trávit celé večery. Troufám si tvrdit, že dokážu všem, mladším i starším, předávat všechno, co chci. Proto taky vedu naprosto nepravděpodobnou redakci lidí ve věku od puberťáků po důchodce, zaměřenou na astronomii, fyziku, kosmologii, kosmonautiku, podzemní a vojenské stavby, svobodný software - a Stínadla.

Budiž to jako příklad, že to fakt jde a funguje. O Stínadlech bude i jedna prezentace na chystaném FYZIKÁLNÍM semináři.

Komentář ze dne: 16.03.2016 03:41:39     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV (topaz3011@seznam.cz)
Titulek: !!!!!
Stínadla a Foglar dneska už nikoho neoslovují?

A CO JE TOHLE???
http://exospace.cz/wp-content/gallery/pr aha-astronomicka/stinadla7.jpg
http://exospace.cz /wp-content/gallery/praha-astronomicka/stinadla9.j pg
http://exospace.cz/wp-content/gallery/praha-as tronomicka/stinadla11.jpg

PS: Právě jsem vydal befel všem členům naší redakce, aby se vyjádřili k tomu, zda oficiálně do oblasti našich zájmů zařadíme Stínadla.

Komentář ze dne: 16.05.2016 21:14:59     Reagovat
Autor: - Míša (@)
Titulek:
Je mi 33 let a k foglarovkám jsem se dostala skrze mého tátu... Nikdy jsem do Skauta nechodila, ale tohle hnutí má mé velké sympatie..
Souhlasím s pisatelem.. Nedávno jsem si z nostalgie byla v knihovně půjčit jednu foglarovku, a knihovnice se na mě koukala, cože to čtu. A to jsem si myslela, že žijeme v době, kdy si můžeme číst, co chceme, aniž by na nás lidi koukali skrze prsty...

  Reklama
Foglarovské výroky
„To jste mně toho udělali - to jste mně toho udělali - hlupáci - Šípáci ...“ - Rychlými šípy chycený vyzvědač Bohouš po svém propuštění (z bezpečné vzdálenosti)
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Čtvrtého října
""Dnes jsem byl po prvé venku. Noha bolí - pořád ještě pekelně. V kůlně - mne - če - kalo ale strašné překvapení. - - Někdo tam byl! Naš ... "
5. Den otevřených dvorů 2019
bez titulku
"Trefný komentář z iklubovny: I když postava zřejmě Mirka Dušína nebo možná samotného Jestřába (?), mi připomíná spíše vojáka Wehrmachtu :) "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
bez titulku
"No paráda, předobjednáno ( společně s komiksovou Verneovkou Ledová sfinga ) u pana Vybírala. Těším se moc."
S Rychlými šípy na stezce přátelství, cti, dobrodružství a legrace. V říjnu vyjde jubilejní desátý svazek Klasických komiksů Marko Čermáka
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Ještě žes vzal kramle
"Vážený Jeepe. Jo, sběratele koupí i kdejaký paskvil. Ale toto je zpožděné výročí, divný chlapík na kresbě a ještě celé nějak provedené amaté ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
odznak
"Také v tom Jestřába netuším, měl jsem původně na odznaku také výtvarně pracovat a návrh na podobu Jestřába odevzdal,je na něm Jestřáb se sče ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Otazníky k odznaku
"Proč je odznak vydán až letos? A kdo je to na té kresbě? Foglar? Nevím o to, že by Jestřáb někdy takhle vypadal. Ani na fotkách v oddílových ... "
Odznak k loňskému 111. výročí narození Jaroslava Foglara - Jestřába
Doplnění programi 108. kolegia AJF
"Již avizované 108. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se koná ve středu 11. 9. 2019 od 18 hod. v klubovně ORJ Praha 2 v Bělehradské ul. č. ... "
Pozvánka na 108. setkání Akademie Jaroslava Foglara
Dva Rychlonožkové
"Druhým objevitelem dvou Rychlonožků je František Čepelák z Prahy 6. Gratulujeme!"
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Poděkování
"Díky za Vaši práci, nadšení a vytrvalost. Jaroslav Foglar se na Vás z Věčných tábořišť jistě usmívá. "
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"Díky za to! Jeden z menšiny serverů, kde jsou pozitivní zprávy. A baví mne to. :)"
Bohouškovi je devatenáct let!
bez titulku
"To je teda prča, ty ´Jestřábí pařáty´. Je vidět, že foglarovci, co dělají tyto akce Akademie, mají opravdu smysl pro humor, a neberou věci s ... "
Pozvánka na 3. ročník Rokosova memoriálu
bez titulku
"Bohoušku jen tak dál.Dělate to dobře.Držím vám palce do dalších let.Ahoj Venca"
Bohouškovi je devatenáct let!
Dva Rychlonožkové
"Naše malá akademická pátrací soutěž zná prvního vítěze! Jako první dva Rychlonožky objevil a na výhru se tak může těšit Tomáš Mikulecký z Dě ... "
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci
Kdy vyjdou nové Rychlé šípy?
"Už se těším na vydání nových příběhů Rychlých šípů. I když už scénáře nepíše pan Foglar a obrázky budou také trochu jiné, než byly od Jana F ... "
TV Polar (7. 8. 2019): Restart Rychlých šípů v podání současných tvůrců
"Velký dík!"
"Windy, budeš i nadále s námi a velký dík! Čest Tvé památce! E. Samek"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
bez titulku
"Je škoda když odejde dobrý člověk. Ještě větší škoda je, když odejde vynikající člověk. A takový Windy byl. Už zůstanou jen vzpomínky. Vláďa ... "
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Windy
"Windy,nikdy nezapomenu na tak přátelského a rovného člověka,jako jsi byl Ty,jsi příkladem nám všem ostatním,nezapomeneme. Jeep"
Vždy s úsměvem! Za Václavem Noskem – Windym
Babička
"Knihu již mám a je nádherná. Předmluva pana Svěráka mě dojmula k slzám. Všem fanouškům B. Němcové, Marko Čermáka Zdeňka Svěráka a Š. Barto ... "
S Marko Čermákem od Rychlých šípů po Babičku
Zdeněk Srstka
"K uvedenému článku lze připojit smutnou aktualitu, že 29. července 2019 zemřel herec Zdeněk Srstka, který si v seriálu zahrál vedlejší roli ... "
Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi
Děkuji za vysvětlení
"Ahoj Bobo, děkuji moc za vysvětlení, kdy co vyjde. To bude radosti pod stromečkem. :-)"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Ad Poselství ze Stínadel
"Je pravda, že došlo k přesunu několika titulů Albatrosu za jara na podzim. Na podzim tedy vyjde Poselství ze Stínadel, Dobrodružství z Zemi ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Chybička se vloudila do odkazu: https://www.databazeknih.cz/knihy/stinade lska-trilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680"
Výloha plná foglarovek z Albatrosu
Poselství ze Stínadel
"Našel jsem jen toto.. https://www.databazeknih.cz/knihy/stinadelska-tr ilogie-poselstvi-ze-stinadel-396680 Není to přímo od Albatrosu, ... "
Výloha plná foglarovek z Albatrosu

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .