| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: Foglar v Městské knihovně Praha
ze dne 21.07.2017, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 24.07.2017 22:54:17     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Spor o Foglara
Časopis Týden č. 31 přináší na titulní straně anonc: Spor o Foglara, Stát vs. skauti. Uvnitř na str. 20 - 23 text "Tajemství Foglarova dědictví" s řadou fotografií atd. Vhodné nejen pro sběratele...

Komentář ze dne: 26.07.2017 16:23:58     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: "J.Foglar opět v časopise!"
Článek v časopise "Týden" stojí za přečtení! Doporučuji!
Hezké dny! E.Samek

Komentář ze dne: 26.07.2017 18:58:04     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Bezva :)
Dovolím si předložit malá zjištění na ostravsku, kde jsem pátral po osudech S.Sohra... nebudu vysvětlovat, kdo to byl a jak byl důležitým človíčkem pro Jestřába... snad jsem vybalancoval vzpomínky bývalých komunistů a také bývalých StBáků, kteří byli v době likvidace RŠ a Pulsu u ryta... start osobní a psych likvidace S Sohra zahájilo ostravské KV KSČ, které mělo dostat befel z Prahy. jednalo se o tlaky se ztrany UV SSM Praha, kterému si měli opakovaně stěžovat soudruzi z pražských mládežnických periodik. mělo se oficiálně jednat o zatajování zisků z publikačních činností. ostravské KV KSČ procházelo personálními změnami kvůli Praž jaru a kvůli okupaci, nicméně Sohr a potažmo Jestřáb měli velké zastání u odborových předáků ostravského kraje, takže ostravské KV KSČ nakonec couvlo a všechny žádosti UV SSM a bonzy od soudruhů z periodik předalo krajské správě StB... odboráři měli mít takový vliv na KV KSČ, že dokonce nedovolili, aby se Sohr, Puls nebo Jestřáb stali objekty pro SNB... která filcka to tedy z KV KSČ vynesla do StB jsem nezjistil... jak potom probíhal šikanzen StBáckého ražení už znalci určitě ví.......

Komentář ze dne: 27.07.2017 17:38:05     Reagovat
Autor: - Čenda (@)
Titulek: Komunistům šéfoval Mamula
Komunistům v Severomoravském kraji šéfoval po dlouhá léta soudruh Miroslav Mamula. Jako vedoucí tajemník KV KSČ nese plnou odpovědnost i za šikanování Standy Sohra, Jirky Goje - Gauča (který tlak StB neunesl - spáchal sebevraždu; podobně tragicky řešil svou perzekuci v Praze v polovině 70. let i skautský činovník Pepa Zikán - Bobr) a dalších foglarovců, skautů (Kája Liba) či trempířů. Doufám, že se už Mamula a jeho podřízené filcky s krajské partaje smaží v pekle ve stejném kotli jako celostátní zrádci národa Bilak. Indra, Švestka, Rigo, Hoffman a celá ta pakáž.
Upozorňuji ale Datla Voznicu na nesprávné přiřazení rodové vazby sloves v návaznosti na zkratku KV KSČ. Jde o krajský výbor KSČ (čili "ten"), takže nemůže být přiřazováno sloveso s vazbou středního rodu. Tedy např. "KV KSČ provedl..." nikoliv "provedlo" atd. V Datlově komentáři je ale bohužel gramatických chyb jak máku, např. "ostravsko" či malá-velká písmena - stylem "vsjo rovno"... a další.

Komentář ze dne: 27.07.2017 20:54:39     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Volovina, perzekuce Sohra Mamula nezadal...
na gramatiku kašlu, jsou důležitá fakta....s. Mamula tenkrát ještě neměl takovou politickou sílu, jak uvádíš...následně tj. od poloviny 70let skutečně Mamula byl zosobněním neostalinismu na ostravsku, ale tvrdit, že Mamula zahájil likvidaci Sohra, je blbost...znovu opakuji: ostravské KV KSČ musel řešit zadání, které mu předložil UV SSM Praha!!! to, že pražským rudokravaťákům vadil Foglar i Sohr v Ostravě, vzniklo na základě písemných udání z několika pražských redakcí, jež vydávaly periodika pro tehdejší mládež!!!

Komentář ze dne: 27.07.2017 21:30:55     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ..a proč měli Sohr a Foglar zastání u odborářů?
odboráři na ostravsku měli největší členskou základnu...odboráři v hutích a dolech měli více členů, než celá KSČ!! a pokud ostravské odborářské organizace podporovaly vydávání RŠ a zastávaly se Sohra a Foglara, bylo to z jejich hlediska jediné možné řešení, jak zpomalit nebezpečný nárůst dětské kriminality!! na ostravsku byly v té době největší výplaty z celé republiky, ale otcové rodin byli v šachtách nebo hutích a jejich dětičky parchantěly!! PROTO MĚLI SOHR A FOGLAR TAKOVOU PODPORU SE SVÝMI ČASOPISY U ODBORÁřSKÝCH ORGANIZACÍ na ostravsku!! šípáci na ostravsku ještě mohli vycházet v roce 1971, protože zde nejen odboráři ale také komunisti viděli, že to má dobré vlivy na mládež... ale pak přišel befel z UV SSM, což jsem už psal.....

Komentář ze dne: 28.07.2017 21:40:36     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek: Komunisticky boss Mira Mamula z Ostravy
Naopak, za vše rudé na Ostravsku - tedy i perzekuci Sohra, potažmo Foglara a dalších - mohl tenhle rudý boss z Ostravy.

RSDr. Miroslav Mamula (5. června 1930 Slezská Ostrava – 6. května 1986 Ostrava) byl komunistický funkcionář a politik. V době normalizace od roku 1970 byl krajským tajemníkem KSČ v Ostravě.
Proslul pořádáním mimořádných pracovních sobot (tzv. Mamulova sobota).
Zdroj: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=161472

P.S.: Ignorací české gramatiky se, Datle Voznico, neukazuješ v nejlepším světle, To jsou také fakta!

Komentář ze dne: 28.07.2017 22:42:07     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Mamula ani S.Sohra ani Puls neřešil.. to je lež!!
A žvásty o "Mamulových sobotách" apod. si nech do hospody... Puls byl výdobytek S.Sohra a celý nakladatelský kumšt měl zmáknutý, navíc odbory a vedení šachet finančně a politicky celou akci podporovali!! Kdyby TEN TVŮJ DÉMON MAMULA BYL LIKVIDÁTOR SOHRA, TAK PROČ RYCHLÉ ŠÍPY VYCHÁZELY AŽ DO ČERVNA 1971?? ............. pro střízlivé čtenáře chci vysvětlit: tady na ostravsku je havlovským zvykem říkat, že za všechno může soudruh mamula, který byl kovaný komouš, ale na jednoho tajemníka se tady toho svádí až trochu moc............... Likvidace S.Sohra byla práce ostravské StB, ale StBákům to vynesli z KV KSČ a Mamula to nebyl, ten v době 1971 měl mnohem vyšší politické ambice, než uspokojovat zmatečné fantazie přechozího taky-pisatele nebo snad pitavala?

Komentář ze dne: 29.07.2017 17:16:29     Reagovat
Autor: - Vontové (@)
Titulek: Bláboly do stoky v kostele sv. Jakuba
Hele, Datle Voznico, už jsi před časem zaplevelil časopis sdružení přátel Foglara Bobří stopu nekonečnými bláboly, jak jsi jednou navštívil Foglara. Byl z toho nečitelný seriál skoro na celej ročník. Pak jsi zase vedl s kdekým spor o tom, že Foglar prý nebyl na obnově skautingu v Praze v knihovně v prosinci 89. Když Ti všichni dokázali, myslím, že i fotkami, že v knihovně byl, tak jsi vše jen okecával a bagatelizoval a své žvásty neodvolal. Teď tady zase otevíráš jakousi historickou kapitolu o odborářské rebelii na podporu Foglara, Sohra a kdekoho. Proč Bohoušek takové blbosti nesmaže? Koho to zajímá? Nás, ve Stínadlech, ne!

Komentář ze dne: 30.07.2017 17:13:14     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
no, argumentuješ kravsky... takže si svoje hodnocení o tom, co je a není článek, si radši nech pro sebe :))) meleš mimo mísu taky-vonte :)

Komentář ze dne: 30.07.2017 20:29:31     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Co kdyby
jste už těch dohadů a urážek nechali,kazí to vzhled této stránky.

Komentář ze dne: 31.07.2017 20:46:37     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
:) hezký srpen všem :))))))

Komentář ze dne: 09.08.2017 12:01:17     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Pěkná pátračka
V rámci projektu a činnosti Akademie Jaroslava Foglara jsme v úterý 8. 8. navštívili Městskou knihovnu v Praze a v ústřední budově na Mariánském náměstí absolvovali pátrací hru, modifikovanou z předchozího projektu na veletrhu Svět knihy (Velké ulčovky).
Pátračka je dobře připravena, najít všech 17 karet není snadné (jednotlivci to zabere cca 30-60 minut času. Je třeba respektoval provoz knihovny - neběhat po sálech jako v lese, ale kultivovaně a tiše procházet po všech odděleních!; toto je doporučení zejména pro dětské kolektivy (oddíly, družiny, kluby, party...).
Herní kartička se vyzvedává v Informacích v hlavním sále. Vyluštění "tajenky" není úplně snadné, některá písmena si nelze s naprostou jistotou správnosti domyslet, je třeba najít všechny karty (velké ulčovky).

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:22:07     Reagovat
Autor: - Kroutihlav (@)
Titulek: Omyl!!!
Omylem jsem svůj předchozí komentář přidal k článku, kam nepatří. Omluva všem čtenářům - vše má mít své místo. Ale na postoji, že komentáře o Mamulovi či Babulovi k článku o hře v knihovně nepatří, si trvám!!!!!

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:55:34     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Vzkaz přispěvatelům
Pokud chcete zveřejnit své stanovisko, pozvánku na akci - nevkládejte to prosím nesmyslně k článkům, které s tím nesouvisí a pošlete nám to rovnou na info@bohousek.cz - rádi zveřejníme jako zvláštní článek. Nechejme prostor pro komentáře k tématu článku. Díky a hezké léto!

Foglarovské výroky
Svátek má Bořek
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
??
"Co je to za blábol? Ale jako vtip, že by takové nesmysly alespoň nerozdmýchaly oheň svárů mezi foglarovci jako jedovaté články ve sborníku, ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Příspěvek do osmého sborníku...
"Internetový portál solarninovinky.cz zveřejnil 16. 7. 2018 článek s názvem Rychlý šípy II: Proč vznikne nový expertní právnický tým, který p ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Bezvadná kniha
"Jsem v dokonalém transu, faktografie ve foglarologii, bezva … a nejlepším ilustrátorem je R. Russ na straně 52. "2 řízci s krystalkou n ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Pan Lebeda je mistr převleků
"Bohužel mi nakonec účast na akci u rodiště JF nevyšla, ale podle obrázků to mohlo být příjemné setkání a zajímavé vyprávění. Předpokládám, ž ... "
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara - 6. 7. 2018
Konec diskuse!?
"No, stovky komentářů se už asi nedočkáme, ale žádná škoda. Už mě ta smršť výkřiků, pomluv a invektiv, způsobených jedním hloupým článkem ve ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
J. ĆVANČARA PROTI J. STEGBAUEROVI (I.)
"Vážený pane Šusteku, měl byste svůj příspěvek nazvat spíše J. ČVANČARA PROTI J. STEGBAUEROVI. Proč? Protože, jak píšete, "osobně jsem n ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
bez titulku
"Ježek očima cizinců, možná ne nejinteligentnějších https://www.stream.cz/jak-nas-vidi-svet/10026356-j ezek-v-kleci-ocima-cizincu-je-to-zbran ... "
Za Rychlými šípy do všech koutů České republiky. Odstartovala velká pátrací hra
Vše podstatné k akci Na Ostrůvku
"...je sděleno v článku - tedy to, co lze říci před akcí. :-) Loňská komentovaná vycházka po všech možných nuselských bydlištích rodiny Fogla ... "
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara 6. 7. v den výročí jeho 111. narozenin a za Vojtěchem Vontem do ulice Na Ostrůvku
Těším se po roce
"Nějaké bližší sdělení k akci Za Vojtěchem Vontem…? To bude jako místo loňské vycházky?"
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara 6. 7. v den výročí jeho 111. narozenin a za Vojtěchem Vontem do ulice Na Ostrůvku
PANE FRANTIŠKU…
"K vaší domněnce o možném „překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33“, které uvádíte… V zásadě by k takovému nonsensu jistě dojít mohlo. Ve ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Milý Slávku!
"Skutečně! V závěrečném „Poděkování“ chybí Tvůj akademický titul! MEA CULPA, mea maxima culpa! Věř, že to bylo zcela neúmyslné. Zároveň sklán ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Zdeněk Bauer bude uveden do AJF
"Kniha o Foglarově činnosti v období Protektorátu Čechy a Morava je jednou z nejkvalitnějších prací v oblasti "foglarologie" jaká b ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
"Jindra Hojer vzpomíná!"
"V novém dvojčísle časopisu "Téma": 26 - 27, je obsáhlý rozhovor s již 94-letým Jindrou Hojerem. Následuje pak článek s titulem: &q ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Bimba
"Také mám tuto knihu již doma a je opravdu krásná,mohu jen doporučit !!! Hezké léto všem na Bohouška ,Jeep."
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Naprostý souhlas s Františkem. Bimba je naprosto úžasný malíř a kreslíř, a stále nedostatečně oceněný. Kniha je skvělou poctou tomuhle umělc ... "
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Jen k tomu titulu Slávka Janova. Nejde ani tak o to, že mu je titul autorem upřen, ale že Slavomilovo jméno pan Bauer umístil těsně za další ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
pochvala
"Knihu už mám doma a jsem z ní nadšený. Tolik ilustrací Bimby ve velkém formátu, na křídě a v tuhé vazbě, to je opravdu radost prohlížet. Nav ... "
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Zdravím a informuji, že v novém čísle 7/2018 - "Nostalgie" je uveden obsáhlý článek: "Proč se Foglarovi seriál nelíbil?" ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Celý náklad musí do stoupy!
"Jak pěkná a faktograficky obsažná kniha to mohla být, prostě radost v ní číst, nebýt toho - jak v samém závěru své recenze píše Ivo Fencl - ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
překroucení skutečnosti
"Ahoj, všimli jste si prosím někdo také překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33? Autor píše, že Foglar nebyl architektem původní myšlenky ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
První osobní postřehy ke knize „Klub zvídavých dětí“
"Některé věci jsem od Jestřába znal. Ani době protektorátní se při svém vyprávění úplně nevyhýbal. Až při listování knihou „Klub zvídavých dě ... "
Klub zvídavých dětí – Jaroslav Foglar a Protektorát: Neznámá foglarovka poodhaluje, co Jaroslav Foglar dělal během Protektorátu
První hodnocení třetího vydání knihy „Mýtus zvaný Stínadla“
"Třetí vydání knihy „Mýtus zvaný Stínadla“ má velice vysokou úroveň. Kniha je myslím hlavně pro foglarovské badatele. Populárně naučný sloh j ... "
Nová odhalení ve třetím vydání knihy Mýtus zvaný Stínadla
Jíří Stegbauer proti Jaroslavu Čvančarovi
"Praha 26. června 2018 Určeno Nakladatelství Ostrov. JIŘÍ STEGBAUER PROTI JAROSLAVU ČVANČAROVI. Vážení přátelé. Prosím Vás dovolte ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .