| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Komentáře

ke článku: Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
ze dne 27.06.2018, autor článku: Ivo Fencl

Komentář ze dne: 27.06.2018 12:56:16     Reagovat
Autor: - František (@)
Titulek: překroucení skutečnosti
Ahoj, všimli jste si prosím někdo také překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33? Autor píše, že Foglar nebyl architektem původní myšlenky klubů (dobrá) a potvrzuje to údajným Foglarovým citátem několik let před vznikem jeho klubů: Můžete psát ... zprávy ... ze svých klubů... (str. 34). Jenže tento text autor už na straně 33 přepsal špatně -- přímo na straně 34 totiž je reprodukce Čigoliga s původním tímto citátem, kde Foglar psal: "Můžete psáti do Čigoliga všechny správy ze své třídy nebo ze svého dorostu či skautského oddílu." Slovo "klub" Foglar vůbec nepoužil. A ač lze souhlasit s tím, že vynálezcem klubové myšlenky nebyl, dokazovat tento fakt pokroucením (hádám nechtěným) podloženého faktu není pro důvěryhodnost knihy i další bádání dobré.
Jinak je kniha vskutku studnicí informací a čte se takřka sama. :)

Komentář ze dne: 28.06.2018 15:18:45     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov - Nashville (@)
Titulek: Celý náklad musí do stoupy!
Jak pěkná a faktograficky obsažná kniha to mohla být, prostě radost v ní číst, nebýt toho - jak v samém závěru své recenze píše Ivo Fencl - že "...snad jediným nedostatkem této knihy je vysokoškolský titul, jenž autor upřel současnému foglarologovi Slavomilu Janovovi v Poděkování..."
Toto je jistě kaz zcela klíčový, který nelze jen tak odbýt pouhým stručným recenzním konstatováním. No uznejte přece, že jinak kvalitní foglarologickou studii toto zcela znehodnocuje: Proto v souvztažnostech navrhuji, ať celý dosud neprodaný náklad jde šupem do stoupy, a knížky, které již prodány byly, ať jsou za protihodnotu vráceny nakladateli, aby je stihl stejný osud!
Věru, je to nepořádek (= bordel) v tom foglarovském světě: Jeden erudovaný historik je kýmsi kdesi nařčen, že se strpí, že je v titulcích v TV označován za historika, ačkoliv prý žádným historikem není, neboť pro toto označení prý nemá bezpodmínečně nutné univerzitní vzdělání, jinému je zase kýmsi jiným kdesi jinde VŠ titul odepírán...
Fialové kouzlo mastičkářky Jeremiášky na vás, plantážnící!
:-)
:-) :-)
:-) :-) :-)
Mgr. S.J.

Komentář ze dne: 28.06.2018 17:00:43     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek:
Zdravím a informuji, že v novém čísle 7/2018 - "Nostalgie" je uveden obsáhlý článek: "Proč se Foglarovi seriál nelíbil?" Popisuje se zde natáčení slavného televizního seriálu "Záhada hlavolamu". Článek zaujme a jsou zde i hezké fotografie!
Přeji Vám pohodové letní dny!"
E. Samek

Komentář ze dne: 29.06.2018 10:18:21     Reagovat
Autor: - Připomínka (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek:
Jen k tomu titulu Slávka Janova. Nejde ani tak o to, že mu je titul autorem upřen, ale že Slavomilovo jméno pan Bauer umístil těsně za další jména lidí, které v Poděkování tituluje.

Komentář ze dne: 01.07.2018 16:10:42     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: "Jindra Hojer vzpomíná!"
V novém dvojčísle časopisu "Téma": 26 - 27, je obsáhlý rozhovor s již 94-letým Jindrou Hojerem. Následuje pak článek s titulem: "Tajemství Rychlých šípů". S J. Hojerem hovořil a článek napsal redaktor Lukáš Kašpar. Je zde také řada hezkých snímků.
Příjemné letní dny Vám přeje
E. Samek

Komentář ze dne: 03.07.2018 10:10:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Zdeněk Bauer bude uveden do AJF
Kniha o Foglarově činnosti v období Protektorátu Čechy a Morava je jednou z nejkvalitnějších prací v oblasti "foglarologie" jaká byla kdy zpracována!
S ohledem na složité období, jehož průsečíky tak citelně zasáhly do Foglarova života a tvorby, je obdivuhodné, jak se Zdeněk Bauer bravurně zhostil zpracování ohromného množství dat a faktů z několika tematických rovin - přelomem první a druhé republiky počínaje přes okupaci, protektorát, skauting, novinářskou a literární činnost JF, odboj..., které následně shrnul do velice kompaktního souboru. Ať se autor zabývá kteroukoliv oblastí, fakta jsou podávána prakticky bezchybně, ideálně a přehledně zkomponována do větších i dílčích celků. Nutno ocenit i objev nových, neznámých či dosud zkreslovaných událostí a dějů, například poválečné osudy Jurije Moravce, člena Dvojka a syna kuratorního prominenta Emanuela Moravce.
Akademie Jaroslava Foglara vysoce oceňuje tuto práci a Zdeňku Bauerovi bude při nejbližší příležitosti uděleno členství v AJF.

Komentář ze dne: 03.07.2018 14:04:11     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: Milý Slávku!
Skutečně! V závěrečném „Poděkování“ chybí Tvůj akademický titul! MEA CULPA, mea maxima culpa! Věř, že to bylo zcela neúmyslné. Zároveň skláním se před Tvou velkorysou nabídkou, k pozvánce do Vašeho vznešeného společenstva! Vůbec si ale nejsem jist, zdali jsem hoden povznesení takového…


Komentář ze dne: 03.07.2018 14:07:26     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: PANE FRANTIŠKU…
K vaší domněnce o možném „překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33“, které uvádíte… V zásadě by k takovému nonsensu jistě dojít mohlo. Ve Vámi uváděném případě tomu tak ale NENÍ. Podrobnosti jsme pro Vás připravili na našem blogu, včetně několika unikátních fotografií (vložte do adresního řádku prohlížeče):
https://blog.abcRedakce.cz/kzd-kluby-a-cigoligo. htm

– Obecně k dalším možným připomínkám: V množství dat, s kterými kniha pracuje, je pravděpodobnost nějaké nemilé chyby jistě nemalá. Pokud máte ke zlepšení naší práce co říci a chcete nám SKUTEČNĚ konstruktivně POMOCI, zašlete nám svou připomínku přímo na náš redakční email, který najdete na webu www.NZB.cz, případně www.abcRedakce.cz/kontakt. V takovém případě nám umožníte, abychom se k Vaší připomínce mohli nějak postavit, případně můžeme počítat s její opravou, bude-li nějaké „příště“. O diskuzi na Bohouškovi.cz jsem se zavčas dozvěděl jen díky laskavosti jednoho ze čtenářů.

Komentář ze dne: 03.07.2018 14:12:51     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: Respektive:
blog.abcredakce.cz/kzd-kluby-a-cigoligo.htm

Komentář ze dne: 17.07.2018 00:02:09     Reagovat
Autor: - Letadlo (letadlo@spjf.cz)
Titulek: Bezvadná kniha
Jsem v dokonalém transu, faktografie ve foglarologii, bezva … a nejlepším ilustrátorem je R. Russ na straně 52. "2 řízci s krystalkou na pařezu" a je vysvětleno vše :)

  Reklama
Foglarovské výroky
"Tak vám řeknu, že už mám té zimy až po krk! Místo jara zase ještě znovu sníh a mráz!" - Červenáček při pohledu z okna klubovny RŠ při plánování výpravy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Jezival original 1966 prodán
"Tak Jezival original 1966 prodán českému sberateli. Jsou už jen novodobé verze."
Krabičky na ježka v kleci za poštovné či odvoz
Foglar v Čs. rozhlase především potkal redaktora
"zapáleného pro "stínadelskou věc".. jméno tehdejšího redaktora v rozhlase neřeknu.. tragičnost spočívá v tom, že v čase, kdy je za ... "
Třetí svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Příloha soutěž Poselství ze Stínadel
Děkuji
"Děkuji, já jenom abych jestli jsem třeba nezadal špatný email 😉 jinak to chaou a teď si počkám 😊"
Skautská nadace Jaroslava Foglara spustila Jestřábův e-obchod
ad dodání
"Vše administrujeme ručně, takže potvrzení objednávky chvilku trvá. Jak uvádíme na webu, rozesílku děláme jednou týdně, většinou v úterý nebo ... "
Skautská nadace Jaroslava Foglara spustila Jestřábův e-obchod
Dodání
"Dobrý den, chtěl bych se zeptat, za jak dlouho můžu očekávat platební údaje? A také za jak dlouho mi dodávka přijde? Objednával jsem si v ... "
Skautská nadace Jaroslava Foglara spustila Jestřábův e-obchod
Ne-Rychlonožkova čepice
"Jakýpak "merch"?! Vždyť to vůbec není Rychlonožkova čepice! Ten měl na lemu kulicha žluté pruhy široké a navíc ve svislém směru. T ... "
Limitovaná edice Rychlonožkovy čepice
bez titulku
"Plánek kola možno získat zde: http://obchod.jezcivkleci.cz/?39,jezek-v-kle ci-original-nerez. Jinak malované je to hezky."
Třetí svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Příloha soutěž Poselství ze Stínadel
ad příloha
"Každá kniha JF vydaná v této řadě pro dnešní děti má v sobě přílohu, jejímž smyslem je vést čtenáře k aktivitě. Soutěž Poselství ze Stínadel ... "
Třetí svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Příloha soutěž Poselství ze Stínadel
To zase znamená co?
""Ke knize bude přiložena soutěž Poselství ze Stínadel poprvé vydaná spolu se Záhadou hlavolamu v nakladatelství Blok v roce 1968." ... "
Třetí svazek souborného díla Jaroslava Foglara v novém vydání. Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Příloha soutěž Poselství ze Stínadel
Merch jede........
"Tak koukám, že nadace i akademie se v produkci originálních artefaktů předhánějí jako o závod. Nu, což, už v době kamenné, železné a kdejaké ... "
Skautská nadace Jaroslava Foglara spustila Jestřábův e-obchod
Minigalerie Rychlých šípů Marko Čermáka
"Magnetky jsou zatím k dostání jen na akcích v rámci projektu Akademie Jaroslava Foglara. S ohledem na složitost zasílání magnetek na objedná ... "
Z lednového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 1. 2019
Magnetky Rychlých šípů
"Dají se někde koupit, nebo objednat magnetky Rychlých šípů? Je možno získat i jen vybrané obrazy?"
Z lednového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 1. 2019
bez titulku
"Tomu říkám merch! Výborně!"
Limitovaná edice Rychlonožkovy čepice
JF-Jestřáb v novinách...,
"a to v titulu Deník, dnes tj. ve středu na straně 10. Sběratelé máte možnost si noviny ještě zakoupit v supermarketech atd."
Poslední čtyři vstupenky na Záhadu hlavolamu pro Jestřába. Při představení grafický list Pavla Čecha a nově objevená autobiografie Jaroslava Foglara.
JF v televizi (pátek)
"Nejnovější tel. program TV Expres č. 3 přináší v tomto týdnu 2 stránky o JF-Jestřábovi a také současně upozornění na film "Hlavolam jmé ... "
Poslední čtyři vstupenky na Záhadu hlavolamu pro Jestřába. Při představení grafický list Pavla Čecha a nově objevená autobiografie Jaroslava Foglara.
Na idens.cz článek o Jestřábovi
"Na idnes.cz je článek o Jestřábovi: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ja roslav-foglar-byt-zizkov-kristanova-ulice-preklada tel-spisovatel ... "
Členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara se setkají u Jestřábova hrobu
První setkání se uskuteční ve 13.13 hodin
"Protože ve středu 23.1. se chystají uctít památku Jaroslava Foglara u jeho hrobu i další příznivci jeho odkazu, upřesňujeme, že první vzpomí ... "
Členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara se setkají u Jestřábova hrobu
Poděkování
"Ahoj Slávku, Písnička je moc hezká, pouštím si ji stále dokola. Text se velice vydařil ! V tvém podání to zní velmi pravdivě, přirozeně a ... "
Díky za Rychlé šípy - Slavomil Janov - Nashvile
prodej i jinde
"Na četné dotazy upřesňuji, že autobiografie Běh mého života se bude prodávat i později, nejen na divadelním představení. Podrobnosti o jejím ... "
Poslední čtyři vstupenky na Záhadu hlavolamu pro Jestřába. Při představení grafický list Pavla Čecha a nově objevená autobiografie Jaroslava Foglara.
Fischerovy a Čermákovy RŠ jsou klenotem
"Foglarovy tvorby.. málokdo si uvědomuje, že komplet originál příběhů RŠ vč. stínadel se odehrává v době dvojkařské zlaté generace a 2. světo ... "
Marko Čermák: Rychlé šípy se vytrácí, jejich idea by měla přežít. | Filip Nesládek
To je jedno
"Já si myslím, že konec věrohodný je.Nějaké přátelství i přes takové problémy přežít musí, i kdyby to bylo jen jedno z desíti, dvaceti, prost ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
Výročí RŠ 1939-2019
"K výročí názvu Rychlé šípy (tj. poprvé tato dvě slova pronesená Jarkou Metelkou v kresleném seriálu před 80 lety na památku Mirkova běhu, př ... "
Tříkrálová cukrárna s Pražskou pobočkou SPJF
Komentář k videu
"Video, řekl bych, má část pravdy s Tarantulí. Ta parta nepředstavuje dost síly a ani dost zla. A proč vykladač úplně pominul Derneta? Dernet ... "
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině
bez titulku
"Naprosto stupidní a necitlivé hodnocení knihy J.Foglara!"
Komiksové bubliny: Knížky - Jaroslav Foglar: Chata v jezerní kotlině

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .