| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
ze dne 27.06.2018, autor článku: Ivo Fencl

Komentář ze dne: 27.06.2018 12:56:16     Reagovat
Autor: - František (@)
Titulek: překroucení skutečnosti
Ahoj, všimli jste si prosím někdo také překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33? Autor píše, že Foglar nebyl architektem původní myšlenky klubů (dobrá) a potvrzuje to údajným Foglarovým citátem několik let před vznikem jeho klubů: Můžete psát ... zprávy ... ze svých klubů... (str. 34). Jenže tento text autor už na straně 33 přepsal špatně -- přímo na straně 34 totiž je reprodukce Čigoliga s původním tímto citátem, kde Foglar psal: "Můžete psáti do Čigoliga všechny správy ze své třídy nebo ze svého dorostu či skautského oddílu." Slovo "klub" Foglar vůbec nepoužil. A ač lze souhlasit s tím, že vynálezcem klubové myšlenky nebyl, dokazovat tento fakt pokroucením (hádám nechtěným) podloženého faktu není pro důvěryhodnost knihy i další bádání dobré.
Jinak je kniha vskutku studnicí informací a čte se takřka sama. :)

Komentář ze dne: 28.06.2018 15:18:45     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov - Nashville (@)
Titulek: Celý náklad musí do stoupy!
Jak pěkná a faktograficky obsažná kniha to mohla být, prostě radost v ní číst, nebýt toho - jak v samém závěru své recenze píše Ivo Fencl - že "...snad jediným nedostatkem této knihy je vysokoškolský titul, jenž autor upřel současnému foglarologovi Slavomilu Janovovi v Poděkování..."
Toto je jistě kaz zcela klíčový, který nelze jen tak odbýt pouhým stručným recenzním konstatováním. No uznejte přece, že jinak kvalitní foglarologickou studii toto zcela znehodnocuje: Proto v souvztažnostech navrhuji, ať celý dosud neprodaný náklad jde šupem do stoupy, a knížky, které již prodány byly, ať jsou za protihodnotu vráceny nakladateli, aby je stihl stejný osud!
Věru, je to nepořádek (= bordel) v tom foglarovském světě: Jeden erudovaný historik je kýmsi kdesi nařčen, že se strpí, že je v titulcích v TV označován za historika, ačkoliv prý žádným historikem není, neboť pro toto označení prý nemá bezpodmínečně nutné univerzitní vzdělání, jinému je zase kýmsi jiným kdesi jinde VŠ titul odepírán...
Fialové kouzlo mastičkářky Jeremiášky na vás, plantážnící!
:-)
:-) :-)
:-) :-) :-)
Mgr. S.J.

Komentář ze dne: 28.06.2018 17:00:43     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek:
Zdravím a informuji, že v novém čísle 7/2018 - "Nostalgie" je uveden obsáhlý článek: "Proč se Foglarovi seriál nelíbil?" Popisuje se zde natáčení slavného televizního seriálu "Záhada hlavolamu". Článek zaujme a jsou zde i hezké fotografie!
Přeji Vám pohodové letní dny!"
E. Samek

Komentář ze dne: 29.06.2018 10:18:21     Reagovat
Autor: - Připomínka (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek:
Jen k tomu titulu Slávka Janova. Nejde ani tak o to, že mu je titul autorem upřen, ale že Slavomilovo jméno pan Bauer umístil těsně za další jména lidí, které v Poděkování tituluje.

Komentář ze dne: 01.07.2018 16:10:42     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: "Jindra Hojer vzpomíná!"
V novém dvojčísle časopisu "Téma": 26 - 27, je obsáhlý rozhovor s již 94-letým Jindrou Hojerem. Následuje pak článek s titulem: "Tajemství Rychlých šípů". S J. Hojerem hovořil a článek napsal redaktor Lukáš Kašpar. Je zde také řada hezkých snímků.
Příjemné letní dny Vám přeje
E. Samek

Komentář ze dne: 03.07.2018 10:10:20     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Zdeněk Bauer bude uveden do AJF
Kniha o Foglarově činnosti v období Protektorátu Čechy a Morava je jednou z nejkvalitnějších prací v oblasti "foglarologie" jaká byla kdy zpracována!
S ohledem na složité období, jehož průsečíky tak citelně zasáhly do Foglarova života a tvorby, je obdivuhodné, jak se Zdeněk Bauer bravurně zhostil zpracování ohromného množství dat a faktů z několika tematických rovin - přelomem první a druhé republiky počínaje přes okupaci, protektorát, skauting, novinářskou a literární činnost JF, odboj..., které následně shrnul do velice kompaktního souboru. Ať se autor zabývá kteroukoliv oblastí, fakta jsou podávána prakticky bezchybně, ideálně a přehledně zkomponována do větších i dílčích celků. Nutno ocenit i objev nových, neznámých či dosud zkreslovaných událostí a dějů, například poválečné osudy Jurije Moravce, člena Dvojka a syna kuratorního prominenta Emanuela Moravce.
Akademie Jaroslava Foglara vysoce oceňuje tuto práci a Zdeňku Bauerovi bude při nejbližší příležitosti uděleno členství v AJF.

Komentář ze dne: 03.07.2018 14:04:11     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: Milý Slávku!
Skutečně! V závěrečném „Poděkování“ chybí Tvůj akademický titul! MEA CULPA, mea maxima culpa! Věř, že to bylo zcela neúmyslné. Zároveň skláním se před Tvou velkorysou nabídkou, k pozvánce do Vašeho vznešeného společenstva! Vůbec si ale nejsem jist, zdali jsem hoden povznesení takového…


Komentář ze dne: 03.07.2018 14:07:26     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: PANE FRANTIŠKU…
K vaší domněnce o možném „překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33“, které uvádíte… V zásadě by k takovému nonsensu jistě dojít mohlo. Ve Vámi uváděném případě tomu tak ale NENÍ. Podrobnosti jsme pro Vás připravili na našem blogu, včetně několika unikátních fotografií (vložte do adresního řádku prohlížeče):
https://blog.abcRedakce.cz/kzd-kluby-a-cigoligo. htm

– Obecně k dalším možným připomínkám: V množství dat, s kterými kniha pracuje, je pravděpodobnost nějaké nemilé chyby jistě nemalá. Pokud máte ke zlepšení naší práce co říci a chcete nám SKUTEČNĚ konstruktivně POMOCI, zašlete nám svou připomínku přímo na náš redakční email, který najdete na webu www.NZB.cz, případně www.abcRedakce.cz/kontakt. V takovém případě nám umožníte, abychom se k Vaší připomínce mohli nějak postavit, případně můžeme počítat s její opravou, bude-li nějaké „příště“. O diskuzi na Bohouškovi.cz jsem se zavčas dozvěděl jen díky laskavosti jednoho ze čtenářů.

Komentář ze dne: 03.07.2018 14:12:51     Reagovat
Autor: - Zdeněk Bauer (www.NZB.cz/kzd)
Titulek: Respektive:
blog.abcredakce.cz/kzd-kluby-a-cigoligo.htm

Komentář ze dne: 17.07.2018 00:02:09     Reagovat
Autor: - Letadlo (letadlo@spjf.cz)
Titulek: Bezvadná kniha
Jsem v dokonalém transu, faktografie ve foglarologii, bezva … a nejlepším ilustrátorem je R. Russ na straně 52. "2 řízci s krystalkou na pařezu" a je vysvětleno vše :)

Foglarovské výroky
Svátek má Karolína
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Organizace
"Díky za doplnění. Zatím mapujeme pouze organizace s institucionálním charakterem, nikoliv aktivity těchto organizací."
Výzva pro čtenáře Bohouška: Historický přehled foglarovských organizací
Organizace x aktivity
"V seznamu by měla být Dvojka Praha, 6. oddíl Širokko Tábor, středisko Stínadla Písek, Příměšťák Rychlé šípy Praha a spousta dalších - " ... "
Výzva pro čtenáře Bohouška: Historický přehled foglarovských organizací
"Zlozvyky" pracovníků časop. Signál
"Časopis Signál byl v polovině osmdesátých let líhní "propagandy" a "dezinformací" pod taktovkou StB. Lidé pracující pod ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Odpověď Jiřímu Stegbauerovi
"Odpověď Jiřímu Stegbauerovi na komentář ze dne 12. 6. 2018. Vážený pane Stegbauere, hned od prvního řádku svého komentáře ze dne 12. 6. ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
??
"Co je to za blábol? Ale jako vtip, že by takové nesmysly alespoň nerozdmýchaly oheň svárů mezi foglarovci jako jedovaté články ve sborníku, ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Příspěvek do osmého sborníku...
"Internetový portál solarninovinky.cz zveřejnil 16. 7. 2018 článek s názvem Rychlý šípy II: Proč vznikne nový expertní právnický tým, který p ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Bezvadná kniha
"Jsem v dokonalém transu, faktografie ve foglarologii, bezva … a nejlepším ilustrátorem je R. Russ na straně 52. "2 řízci s krystalkou n ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Pan Lebeda je mistr převleků
"Bohužel mi nakonec účast na akci u rodiště JF nevyšla, ale podle obrázků to mohlo být příjemné setkání a zajímavé vyprávění. Předpokládám, ž ... "
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara - 6. 7. 2018
Konec diskuse!?
"No, stovky komentářů se už asi nedočkáme, ale žádná škoda. Už mě ta smršť výkřiků, pomluv a invektiv, způsobených jedním hloupým článkem ve ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
J. ĆVANČARA PROTI J. STEGBAUEROVI (I.)
"Vážený pane Šusteku, měl byste svůj příspěvek nazvat spíše J. ČVANČARA PROTI J. STEGBAUEROVI. Proč? Protože, jak píšete, "osobně jsem n ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
bez titulku
"Ježek očima cizinců, možná ne nejinteligentnějších https://www.stream.cz/jak-nas-vidi-svet/10026356-j ezek-v-kleci-ocima-cizincu-je-to-zbran ... "
Za Rychlými šípy do všech koutů České republiky. Odstartovala velká pátrací hra
Vše podstatné k akci Na Ostrůvku
"...je sděleno v článku - tedy to, co lze říci před akcí. :-) Loňská komentovaná vycházka po všech možných nuselských bydlištích rodiny Fogla ... "
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara 6. 7. v den výročí jeho 111. narozenin a za Vojtěchem Vontem do ulice Na Ostrůvku
Těším se po roce
"Nějaké bližší sdělení k akci Za Vojtěchem Vontem…? To bude jako místo loňské vycházky?"
Setkání u rodného domu Jaroslava Foglara 6. 7. v den výročí jeho 111. narozenin a za Vojtěchem Vontem do ulice Na Ostrůvku
PANE FRANTIŠKU…
"K vaší domněnce o možném „překroucení skutečnosti na stranách 32 a 33“, které uvádíte… V zásadě by k takovému nonsensu jistě dojít mohlo. Ve ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Milý Slávku!
"Skutečně! V závěrečném „Poděkování“ chybí Tvůj akademický titul! MEA CULPA, mea maxima culpa! Věř, že to bylo zcela neúmyslné. Zároveň sklán ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Zdeněk Bauer bude uveden do AJF
"Kniha o Foglarově činnosti v období Protektorátu Čechy a Morava je jednou z nejkvalitnějších prací v oblasti "foglarologie" jaká b ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
"Jindra Hojer vzpomíná!"
"V novém dvojčísle časopisu "Téma": 26 - 27, je obsáhlý rozhovor s již 94-letým Jindrou Hojerem. Následuje pak článek s titulem: &q ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Bimba
"Také mám tuto knihu již doma a je opravdu krásná,mohu jen doporučit !!! Hezké léto všem na Bohouška ,Jeep."
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Naprostý souhlas s Františkem. Bimba je naprosto úžasný malíř a kreslíř, a stále nedostatečně oceněný. Kniha je skvělou poctou tomuhle umělc ... "
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Jen k tomu titulu Slávka Janova. Nejde ani tak o to, že mu je titul autorem upřen, ale že Slavomilovo jméno pan Bauer umístil těsně za další ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
pochvala
"Knihu už mám doma a jsem z ní nadšený. Tolik ilustrací Bimby ve velkém formátu, na křídě a v tuhé vazbě, to je opravdu radost prohlížet. Nav ... "
Vyšla kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
bez titulku
"Zdravím a informuji, že v novém čísle 7/2018 - "Nostalgie" je uveden obsáhlý článek: "Proč se Foglarovi seriál nelíbil?" ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Celý náklad musí do stoupy!
"Jak pěkná a faktograficky obsažná kniha to mohla být, prostě radost v ní číst, nebýt toho - jak v samém závěru své recenze píše Ivo Fencl - ... "
Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .