| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
ze dne 21.03.2019, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 21.03.2019 12:12:52     Reagovat
Autor: - martin777 (@)
Titulek: Závidím ...
Smutně opakuji už poněkolikáté - a je to jako z písničky "Závidím", tuším že od od Nadi Urbánkové: Závidím ..., že v Praze mají možnost takové akce akademie! Škoda, že se nekoná v sobotu nebo neděli, určitě bychom přijeli i my, někteří "venkovští". Jak čtu zápis, i ten poslední program, to byl nářez "par-exeláns". Je škoda, že takového Slávka Janova a další, kteří jsou toto schopni připravit, nemáme jinde..

Komentář ze dne: 22.03.2019 15:53:51     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Píseň Žlutý lebky
"Tisíce děkovných dopisů..." :-) Proslulou hláškou z filmu Limonádový Joe by se téměř dal charakterizovat čtenářský ohlas na článek Martina Rosola o průběhu 104. kolegia Akademie Jaroslava Foglara, které proběhlo před několika dny v polovině března...
Zároveň se ale několik čtenářů obrátilo na AJF s dotazem na vzpomínanou píseň Mirka Hoffmanna Žlutý lebky, kterou prý neznají, tak se ptají, cože je to zač ten chválený song...
Takže odpovídáme hromadně odkazem na jednu z verzí této písně na kanálu YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=JmpEURX8 7cQ
Příjemný poslech a krásné jarní dny přeje
48. klub oldskautů Jestřábi / Akademie Jaroslava Foglara

Komentář ze dne: 25.03.2019 16:13:08     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Nenadávat
To stýskání si po Praze je podle mě nemístné. Když už, tak bych si stýskal, že jsem neprožil v Praze dětství. Ano, ano, ne vždy si lze vzít volno a jet "za Janovem, neplatí to ale i pro sto dalších pražských událostí? Za druhé je jednoduše naivní čekat, že budou právě foglarovské akce jinde než v Praze, protože sám Foglar je trochu Praha.

Komentář ze dne: 26.03.2019 00:13:51     Reagovat
Autor: - Menh+art (@)
Titulek: Foglarovské Brno
Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné.
O Praze nehovoří. Proč taky? V Brně teď probíhá hra Stínadla tudy už 4. rokem. Startovali na 558 skupinových účastnících, pak 712, 629 a loni nevím.

V Praze jsme při Lítačce rádi za 70 účastníků. Brno má při Šalinění dvojnásobek.
V Brně badatelsky a pravidelně zkoumají podzemí a mohl bych pokračovat dál a dál, ale Praha je daleko za nimi asi v každé oblasti.
Je to v lidech. Brno je má.

Myslím, že Foglara můžeme najít a prožít jen venku - v uličkách, v roklích, za měsíčního svitu, na táborech a výpravách. Hledat ho někde u stolu je jen lítost, že to člověka minulo.
A minout nemuselo - Brno je teď více Foglarovo než Praha. Tak neskuhrat a raději sám něco dělat. Šup, šup.

Komentář ze dne: 26.03.2019 20:40:33     Reagovat
Autor: - Oko3 (zatajemstvimfrantisku@stinadla.cz)
Titulek: Praha
Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!

Komentář ze dne: 10.04.2019 10:31:58     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Upřesnění programu 105. kolegia AJF
* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně?
...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hlavolamu? Scénář je už na světě!

* …a ještě jednou do Sluneční zátoky: Pátrání u Bobří řeky
...Hudební instrumentální skladba Bobří řeka je obestřena tajemstvím...

* Kterak se Rychlé šípy (ne)podívaly do kosmu
...Komu a proč vadilo, aby se legendární chlapecký klub vznesl „na výpravu“ do kosmu? A rozplynula se už šance, aby z paluby orbitální stanice ISS mohli Mirek Dušín & spol. pozorovat „modrou planetu“ z nadhledu, podobně jako Stínadla z věže kostela sv. Jakuba?

* Táborové znaky pro Pražskou Dvojku – Hochy od Bobří řeky
...Členové oldskautského klubu Jestřábi s přáteli mohou přispět k výzdobě klubovny sdružení Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky výrobou tří dřevěných placek s táborovými znaky nejstaršího českého skautského oddílu, konkrétně z letních táborů 2012–2014. Kdy se do toho pustíme?
Stínadla tudy… Kudy ano, kudy ne?!
Reflexe „jestřábího průletu“ Brnem v rámci hry Stínadla » 2019. Zajímavá kratochvíle v jihomoravské metropoli nastražila účastníkům do cesty nejedno těžko překonatelné úskalí.

* Rychle šípy na gramofonových deskách
...Vzpomínka na ojedinělou edici příběhů Rychlých šípů na gramofonových deskách. Byly vydány v letech 1941 a 1942 s etiketou ESTA. Do obchodní sítě se však téměř nedostaly a krátce po skončení války byly všechny zásoby nepochopitelně zlikvidovány. Následná snaha Jaroslava Foglara o nové nahrávky nevedla ke kýženému cíli – a gramopříběhy téměř upadly v zapomenutí. Na reedici pak čekaly skoro přes půl století. Díky Tiskovému a distribučnímu centru Junáka se však přece – po 55 letech – podařilo staré příběhy vzkřísit a po technicky zdárném „vyčištění“ letitého záznamu byly znovu vydány na CD.

* Jak fotografovat Stínadla?
...Workshop o minimálních požadavcích na fotografické zachycování Stínadel a podobných míst. „Nalejvárnu“ doprovodí komentovaná fotogalerie Stínadel, zachycených objektivem od Ladislava Lahody.

* Pele-Mele
...Tradiční nůše informací, které se nevešly do hlavního programu…

Komentář ze dne: 13.04.2019 15:07:28     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Stínadla v Brně
Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit, nebo to taky může být propagací.
Na Stínadlech je krásné, že není přesně definováno, kde jsou, takže si každý může určit jejich lokaci. Každopádně největší inspirace pochází samozřejmě z Prahy...

  Reklama
Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Dobrý nápad
"K Večeru světel vždy drobná hra patřila. Z doby skoro před třiceti lety vzpomínám např. na svíčkový běh. "
Pražský Večer světel 2019 - hra jako za Jestřába
bez titulku
"Nevíte někdo, zda budou Zetovy knihy dále vycházet? A jestli dojde i na Cvoky, Severku, případně na Zetovy knihy mimo beletrii, tedy příručk ... "
Soví jeskyně Miloše Zapletala právě znovu vyšla. Chystají se další vydání jeho příběhů
bez titulku
"Přišly mi všechny tři verze a ve vší úctě k vydání od Albatrosu, které je pěkné, hezčí, než jsem čekal, se mi líbí to slovčkovské víc. Asi t ... "
19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky. Přetisk prvního časopiseckého vydání a sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání
Situace se uklidňuje
"No, pan Č. nic nepředkládá, pokud jde o reakci na pana S. Pan Č. se vyjádřil, řekl, že se stalo to či ono, nebo že se to či ono nestalo, j ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
bez titulku
"Stegbauerovi kouká z očí taková faleš, že se na to nedá ani dívat. To musí být tak strašně zlý a falešný člověk! Jáček se dobře obhajuje a p ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
bez titulku
"Čvančarovi kouká z očí taková faleš, že se na to nedá ani dívat. To musí být tak strašně zlý a falešný člověk! Jura se dobře obhajuje a před ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
bez titulku
"Už toho nechte! Tohle když si přečte člověk prd znalý, tak si z toho vyvodí, že foglarovci jsou naprostí idioti."
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
MÍSTOPŘÍSEŽNÉ SVĚDECTVÍ
"MÍSTOPŘÍSEŽNÉ SVĚDECTVÍ Roky jsem pomáhala Jaroslavu Foglarovi – Jestřábovi nejen při vyřizování pošty, ale prala mu i jeho osobní prádlo a ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
Hledáme RŠ v Jevíčku
"V pátek 13. prosince se plánuje v rámci Akademie Jaroslava Foglara "let" oldskautského klubu Jestřábi & přátel do Jevíčka. I t ... "
Hledejte s námi Rychlé šípy, hoši se ukryli v několika městech
Podlepení
"Vystřihovánky se můžou podlepit, dokonce se to doporučuje. Gůglujte papírové modely podlepení a odkaz na papermanii byl měl být mezi prvními ... "
Vystřihovánka Natáčení Záhady hlavolamu v ABC 25-26 je věnována padesátému výročí televizního seriálu
Jen si postěžuj
"Nojo, měkkej papír... Pro ábíčkáře normální. Kdo umí, ten umí! Já tam tehdy byl na reportíýi o natáčení a mohu potvrdit, že to byla jedna z ... "
Vystřihovánka Natáčení Záhady hlavolamu v ABC 25-26 je věnována padesátému výročí televizního seriálu
bez titulku
"Vystřihovánka je prťavá, postavičky jsou jak broky. A ke všemu je to celé natištěné na docela měkkém papíru. Nic moc :-("
Vystřihovánka Natáčení Záhady hlavolamu v ABC 25-26 je věnována padesátému výročí televizního seriálu
Movember s RŠ a skautskými osobnostmi
"Měsíc listopad je už sice za námi, přesto charitativní akce Movember ještě neprotnula cílovou čáru. Až do 9. 12. se je možno připojit k ch ... "
Z listopadového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 11. 2019
Ad) O Červenáčkovi
"Kousek pubertálního vzplanutí v postfoglarovských dílech je k prospěchu věci, tak je skvělé, že Pavel Čech začal otevírat i tato dvířka. Kol ... "
Překvapující odhalení: člen klubu Rychlých šípů potkal ve Stínadlech děvče
bez titulku
"Také se připojuji s poděkováním Pavlu Čechovi za knihu O Červenáčkovi,je skvělá a už je zařazena v mé knihovničce,Pavel je opravdu jednička, ... "
Překvapující odhalení: člen klubu Rychlých šípů potkal ve Stínadlech děvče
Pavel Čech stvořil báječný příběh
"Stěny mi zdobí jeho stínadelské pohlednice vč. stínadelské mapy. Tudíž jsem se opravdu těšil na knihu O červenáčkovi a tužba se vyplnila :) ... "
Překvapující odhalení: člen klubu Rychlých šípů potkal ve Stínadlech děvče
Kolik švestek, tolik pecek
"Pan_keras, je fakt, že jako ten, co tyhle výplody celé nečte, bych se měl zdržet toho, že to je zbytečné, protože tam třeba něco navíc, nej ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
bez titulku
"Celé je to stejně o ničem!!! Příznivci pana S. budou celou dobu stát za panem S. a příznivci pana Č, budou logicky stát za panem Č. Nic víc, ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
Zbytečné to není.
"Jednou se takové texty třeba můžou stát podkladem pro zajímavou bakalářku. Literární historie se píše i takhle. Jo a do zápisu: místo Kor ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
Ještě jednuc
"Že jsou tyhle články ztrátou času lze prokázat na vzorku lidí, kteří se k tomu vyjadřují. Například PetrV se vůbec nevyjadřuje k obsahu, já ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
bez titulku
"PetrV, s tím nesouhlasím a tohle předhazování problémů na základě toho, co druhý napsal (až to bude psát pravidelně, dlouhodobě, pak už by t ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
A odsuzujeme tímto oba dva k dvaceti ranám tenisovým míčem
"Staří muži si posílají otevřené dopisy na dvacet normostran, kde si vyčítají staré bolístky. Je to trochu nevkusné a bylo by neskonale mužně ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)
ke zvídavému
"Pane, prosím vás, dělejte něco s tou češtinou, protože když vypadáte jako žák 5.B, pak vás nikdo nebude brát vážně. Za další, i kdyby měl S ... "
Otevřený dopis jako odpověď Jury Stegbauera na pamfletický rozhovor M. Beránka a J. Čvančary namířený proti němu (I. část)

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .