| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
ze dne 21.03.2019, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 21.03.2019 12:12:52     Reagovat
Autor: - martin777 (@)
Titulek: Závidím ...
Smutně opakuji už poněkolikáté - a je to jako z písničky "Závidím", tuším že od od Nadi Urbánkové: Závidím ..., že v Praze mají možnost takové akce akademie! Škoda, že se nekoná v sobotu nebo neděli, určitě bychom přijeli i my, někteří "venkovští". Jak čtu zápis, i ten poslední program, to byl nářez "par-exeláns". Je škoda, že takového Slávka Janova a další, kteří jsou toto schopni připravit, nemáme jinde..

Komentář ze dne: 22.03.2019 15:53:51     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Píseň Žlutý lebky
"Tisíce děkovných dopisů..." :-) Proslulou hláškou z filmu Limonádový Joe by se téměř dal charakterizovat čtenářský ohlas na článek Martina Rosola o průběhu 104. kolegia Akademie Jaroslava Foglara, které proběhlo před několika dny v polovině března...
Zároveň se ale několik čtenářů obrátilo na AJF s dotazem na vzpomínanou píseň Mirka Hoffmanna Žlutý lebky, kterou prý neznají, tak se ptají, cože je to zač ten chválený song...
Takže odpovídáme hromadně odkazem na jednu z verzí této písně na kanálu YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=JmpEURX8 7cQ
Příjemný poslech a krásné jarní dny přeje
48. klub oldskautů Jestřábi / Akademie Jaroslava Foglara

Komentář ze dne: 25.03.2019 16:13:08     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Nenadávat
To stýskání si po Praze je podle mě nemístné. Když už, tak bych si stýskal, že jsem neprožil v Praze dětství. Ano, ano, ne vždy si lze vzít volno a jet "za Janovem, neplatí to ale i pro sto dalších pražských událostí? Za druhé je jednoduše naivní čekat, že budou právě foglarovské akce jinde než v Praze, protože sám Foglar je trochu Praha.

Komentář ze dne: 26.03.2019 00:13:51     Reagovat
Autor: - Menh+art (@)
Titulek: Foglarovské Brno
Pavel Hošek na foglarovkách vyzdvihuje, že dobrodružství čeká na čtenáře za každým rohem, v každém městě... - že je reálné a dosažitelné.
O Praze nehovoří. Proč taky? V Brně teď probíhá hra Stínadla tudy už 4. rokem. Startovali na 558 skupinových účastnících, pak 712, 629 a loni nevím.

V Praze jsme při Lítačce rádi za 70 účastníků. Brno má při Šalinění dvojnásobek.
V Brně badatelsky a pravidelně zkoumají podzemí a mohl bych pokračovat dál a dál, ale Praha je daleko za nimi asi v každé oblasti.
Je to v lidech. Brno je má.

Myslím, že Foglara můžeme najít a prožít jen venku - v uličkách, v roklích, za měsíčního svitu, na táborech a výpravách. Hledat ho někde u stolu je jen lítost, že to člověka minulo.
A minout nemuselo - Brno je teď více Foglarovo než Praha. Tak neskuhrat a raději sám něco dělat. Šup, šup.

Komentář ze dne: 26.03.2019 20:40:33     Reagovat
Autor: - Oko3 (zatajemstvimfrantisku@stinadla.cz)
Titulek: Praha
Brno je možná víc Foglarovský, ale pořád je to jenom Brno. Stínadla tam nikdy nebudou!

Komentář ze dne: 10.04.2019 10:31:58     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Upřesnění programu 105. kolegia AJF
* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně?
...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hlavolamu? Scénář je už na světě!

* …a ještě jednou do Sluneční zátoky: Pátrání u Bobří řeky
...Hudební instrumentální skladba Bobří řeka je obestřena tajemstvím...

* Kterak se Rychlé šípy (ne)podívaly do kosmu
...Komu a proč vadilo, aby se legendární chlapecký klub vznesl „na výpravu“ do kosmu? A rozplynula se už šance, aby z paluby orbitální stanice ISS mohli Mirek Dušín & spol. pozorovat „modrou planetu“ z nadhledu, podobně jako Stínadla z věže kostela sv. Jakuba?

* Táborové znaky pro Pražskou Dvojku – Hochy od Bobří řeky
...Členové oldskautského klubu Jestřábi s přáteli mohou přispět k výzdobě klubovny sdružení Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky výrobou tří dřevěných placek s táborovými znaky nejstaršího českého skautského oddílu, konkrétně z letních táborů 2012–2014. Kdy se do toho pustíme?
Stínadla tudy… Kudy ano, kudy ne?!
Reflexe „jestřábího průletu“ Brnem v rámci hry Stínadla » 2019. Zajímavá kratochvíle v jihomoravské metropoli nastražila účastníkům do cesty nejedno těžko překonatelné úskalí.

* Rychle šípy na gramofonových deskách
...Vzpomínka na ojedinělou edici příběhů Rychlých šípů na gramofonových deskách. Byly vydány v letech 1941 a 1942 s etiketou ESTA. Do obchodní sítě se však téměř nedostaly a krátce po skončení války byly všechny zásoby nepochopitelně zlikvidovány. Následná snaha Jaroslava Foglara o nové nahrávky nevedla ke kýženému cíli – a gramopříběhy téměř upadly v zapomenutí. Na reedici pak čekaly skoro přes půl století. Díky Tiskovému a distribučnímu centru Junáka se však přece – po 55 letech – podařilo staré příběhy vzkřísit a po technicky zdárném „vyčištění“ letitého záznamu byly znovu vydány na CD.

* Jak fotografovat Stínadla?
...Workshop o minimálních požadavcích na fotografické zachycování Stínadel a podobných míst. „Nalejvárnu“ doprovodí komentovaná fotogalerie Stínadel, zachycených objektivem od Ladislava Lahody.

* Pele-Mele
...Tradiční nůše informací, které se nevešly do hlavního programu…

Komentář ze dne: 13.04.2019 15:07:28     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Stínadla v Brně
Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit, nebo to taky může být propagací.
Na Stínadlech je krásné, že není přesně definováno, kde jsou, takže si každý může určit jejich lokaci. Každopádně největší inspirace pochází samozřejmě z Prahy...

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Alois
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Kdy už těch jedovatostí bude konec?
"Stegbauer vydal další sborník a z jeho posledních čtyř stran zas vytéká jedovatá slina. Fuj!"
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Bohužel příběhy nejsou v knize všechny, jeden chybí ( číslo 151). Vydavatel přehlédl, že díl 150 se rozkládal původně na dvou stránkách, tím ... "
Mimozemšťané: Vyšlo první souborné vydání kresleného seriálu Jiljího Záruby a Jiřího Petráčka
Suvenýr - výroční turistická známka
"S ohledem na to, že zejména v období druhé obnovy skautingu, v letech 1968 - 1970, byl Eduard Marek v úzkém kontaktu s Jaroslavem Foglarem, ... "
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu
díky
"Díky Slávkovi za připomenutí galerie Ládi Lahody, bývalého zástupce vůdce skautského oddílu v Loděnicích u Prahy, letitého badatele a fotogr ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Výhoda pro Pražáky
"Není to postaveno na hlavu, že kvalifikace soutěže se koná v běžný pracovní a školní den, a v sobotu, kdy do Prahy může přijet většina mimop ... "
Memoriál Jana Tleskače - zámečnického učně ve Stínadlech - Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece, veletrh Svět knihy 2019
Především to není recenze
"Především to není recenze, i když sám v tom videu o recenzi mluví. Že Albatros zasílá zdarma výtisky na takováto videa (k tomu skvělých 200 ... "
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
bez titulku
"Velmi připitomělá recenze. Ten člověk objevil „Ameriku“."
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar [TIP]
Stažení
"Mě to stáhnout jde ;-) Pokud máš nainstalovanou čtečku PDF souborů, stačí na odkaz kliknout, otevře se v prohlížeči. Funguje i pravé tlačítk ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Jde magazín stáhnout?
"Zajímavá a čtivá novinka, ten elektronický magazín V jestřábích pařátech! V patičce ale je uvedeno, že jde celkově o 3. číslo. To vydávají s ... "
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019
Žvýkačka
"Ahoj, kamarádi! BS č. 4/2018 přečtena. Potěšil mě, byť zkrácený, přepis řeči předsedy akademického senátu MU Brno. Info, že Bobr (MV) hov ... "
Vyšla Bobří stopa 4/2018 - zima
Moralizování se týká mravů, morálky
"Nepijte na ovoce není moralizování. Nerdi, geekové a Záhada hlavolamu? Aha. "
Knížky - Záhada hlavolamu | Rychlé šípy v nejlepší formě
Co se vlastně tam dělo?
"Na akci byla velká pozvánka, ale co porada přinesla? Vkládání letáků do časopisu nám je fuk, a co tam tedy bylo jiného??"
Otevřená porada Pražské pobočky SPJF se koná 4. 4. 2019
bez titulku
"Tak úplně na konci knížky mě moc potěšilo - Připravujeme: Boj o první místo, Dobrodružství v zemi nikoho ( jsem zvědav na ilustrace Jindřich ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Stínadla v Brně
"Netuším, proč na počet obyvatel menší Brno má větší účast na foglarovských akcích. Buď je to tím, že je (možná) v Brně menší nabídka aktivit ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
Upřesnění programu 105. kolegia AJF
"* Hoši od Bobří řeky na stříbrném plátně? ...Začíná se z vajíčka myšlenky klubat na svět zfilmování legendárního Foglarova románu Záhada hl ... "
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019
bez titulku
"V oddíle trenujeme jak uzly, tak skautskou ideu a znalosti, které by skaut dle mého měl znát. Ovšem znám oddíly, kde ani rádkyně neznají tém ... "
F. A. Elstner se několikrát obrátil
bez titulku
"Tak Záhada už je doma :) Bylo příjemné minout x knihkupectvích a v každém byla ve výloze, někdy i ve více exponátech v jednom štůsku. Vydání ... "
Záhada hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse. Vychází třetí svazek souborného díla J. Foglara v novém vydání. Se soutěží Poselství ze Stínadel
Odkaz na videoreportáž
"10. ročník Pražské lítačky objektivem iDnes.cz https://tv.idnes.cz/domaci/prazska-lit acka-zavod-doprava-tramvaje-autobusy-vlaky-pid-sou ... "
10. ročník Pražské lítačky - závodu v používání hromadné dopravy startuje 5. dubna 2019 na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov
Nedůležité
"Myslím, že to zda použijí úřední název nebo obecný není až tak zásadní, teda až na variantu, že jde o nějakou dotační nebo vyhláškovou povin ... "
Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá i letos Příměstský tábor s Rychlými šípy v Praze

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .