| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: 19. a 20. vydání Hochů od Bobří řeky. Přetisk prvního časopiseckého vydání a sběratelský výtisk dle rukopisu prvního knižního vydání
ze dne 23.10.2019, autor článku: Skautská nadace Jaroslava Foglara

Komentář ze dne: 24.10.2019 11:54:02     Reagovat
Autor: - Pepik (@)
Titulek:
Promiňte, ale při reprodukování 3 kvašů z 8 původních, nenalézám důvod proč bych si knihu měl pořídit. Nuže, obejde se to beze mne.
Jak chcete potom vydat CHATU V JEZERNÍ KOTLINĚ, kde se dochoval jediný kvaš Buriana…!

Komentář ze dne: 24.10.2019 16:11:01     Reagovat
Autor: - tajemný_EMzák (@)
Titulek:
Nejde jen o kvaše, ale i o text. Když kvaše nejdou, tak prostě nejdou, s tím se nedá nic dělat. Jde o nejvíc retro vydání, jaké může vzhledem k dostupnosti a technickým možnostem být a není pro každého, pro každého jsou ta regulérní vydání.

Komentář ze dne: 28.10.2019 17:33:25     Reagovat
Autor: - Opožděný EMzák (@)
Titulek: Sběratelské vydání už není
Objednávku sběratelského vydání od Albatrosu jsem nechal na dnešek a už mám smůlu. Když je takový zájem, tak to určitě dotisk nebude :D

Komentář ze dne: 29.10.2019 09:53:42     Reagovat
Autor: - Roman Šantora - Bobo (bobo@skaut.cz)
Titulek: SBĚRATELSKÉ VYDÁNÍ STÁLE K DOSTÁNÍ
Nevím, kde jste tuto informaci vzal, ale sběratelské 19. + 20. vydání stále k dostání je, i když už se zásoby tenčí.

Komentář ze dne: 29.10.2019 13:53:58     Reagovat
Autor: - tajemný_EMzák (@)
Titulek: Tak už zase je
Sběratelské vydání od Albatrosu na webu Albatrosu už nebylo. Teď už zase je, ale asi jde o dotisk, nebo další várku, je tam posunuté datum vydání oproti datu, které tam bylo minulý týden.
Jestli třeba neměnili údaje na webu, to datum, a na chvíli nešlo tu knihu objednat, to nevím. V každém případě jsem měl v košíku po třech dnech jen dvě knihy místo třech, Hoši chyběli a byli označeni jako nedostupná kniha. Ráno už ji šlo objednat.

Komentář ze dne: 30.10.2019 00:41:16     Reagovat
Autor: - Uuu (@)
Titulek: Knihu nešlo objednat
Je to tak, kniha byla na eshopu Albatrosu nedostupná. Druhý den už opět byla k objednání. Mají v tom, s prominutím, pěkný binec.

Komentář ze dne: 11.12.2019 17:30:25     Reagovat
Autor: - Urbikova kostka (@)
Titulek:
Přišly mi všechny tři verze a ve vší úctě k vydání od Albatrosu, které je pěkné, hezčí, než jsem čekal, se mi líbí to slovčkovské víc. Asi to dělají ty malé obrázky a vědomí, že takhle to dřív vyšlo a je to to původní vydání, které se poté měnilo.

Zaujalo mě číslování, červené verze je sto kusů a mám č. sto a něco, takže se číslovalo vše najednou bez ohledu na verzi vydání asi. By mě zajímalo, kteří šťastlivci mají jedničku, třináctku, stovku, dvoustovku a třístovku. Ještě stojedenecátka a dvěstědvacetdvojka jsou zajímavá čísla. A za kolik to budou nabízet šmelináři, kteří to kupovali právě pro účely předprodeje a budou tak vlastně rýžovat na práci lidí Sk. nadace.

Vydání od Albatrosu se povedlo a všech osm kvašů tam je, těch pět nedostupných ve zmenšené verzi na konci knihy. Poznámky a vše o starších vydáních jsou zpracovány obsáhle a kvalitně. Škoda, že Václav Nosek - Windy do dalších knih, včetně Zapletalových, už další ediční poznámky nenapíše.

Všem doporučuju jak vydání od Albatrosu, tak to slovíčkovské vydání, i když je k dispozici už jen to sběratelsky ménně cenné, zelené.

Komentář ze dne: 12.12.2019 11:56:00     Reagovat
Autor: - Čísla (@)
Titulek:
Zajímavá čísla si logicky rozeberou 1. ti co to připravují a 2. jejich kamarádi a známí...tohoto by logicky využil každý.

Pokud si někdo koupil víc vydání a později je prodá se ziskem, tak to bohužel není nic nezákonného. Protože on to přece nikomu násilím nutit nebude. Myslím si, že se to tomu prostě nedá nijak zabránit. Ani omezeným prodejem (co kus to 1 objednávka atp.) protože i tohle lze jednoduše oblafnout.

Komentář ze dne: 12.12.2019 14:26:58     Reagovat
Autor: - Roman Šantora - Bobo (bobo@skaut.cz)
Titulek: čísla
Číslován 1-120 bylo nejprve vydání s červeným tiskem na obálce, 121-300 bylo vydání se zeleným tiskem na obálce.
Čísla 1-10 dostali lidé, kteří nějak pomohli, ostatní čísla byla distribuována naprosto náhodně.

Komentář ze dne: 12.12.2019 20:54:09     Reagovat
Autor: - Tajemný EM (@)
Titulek:
Aha, tak to nevyšlo sto červených, ale stodvacet. Nešlo by to na webu Sk. nadace opravit, když je to nejspíš jediný zdroj s informacemi o tomto sběratelském vydání? Ať to pak mají na nejrůznějších databázích a webech, které budou ty informace přebírat, správně.

Jak teď koukám na https://skautskanadace.cz/19-a-20-vydani-hochu-od- bobri-reky tak jsem si všiml chyby. Ve větě Je zajímavé ho porovnat s prvním knižním vydáním, jenž vychází zároveň má být jež, nikoliv jenž.

O další sběratelská vydání si vzhledem k roku vydání i oblíbenosti knih říkají Přístav volá (vydání od Kobese Albatros, od Melantrichu Sk. nadace) , Pod junáckou vlajkou, Záhada hlavolamu (kobesovské vydání od Albatrosu, přílohu z Hlasatele od Sk. nadace), Stínadla se bouří (příloha od Sk. nadace a 1. vydání od Olympie v Albatrosu), Chata v Jezerní kotlině, možná Tábor smůly, Když duben přichází, Boj o první místo.

Vydání od Albatrosu jsem viděl, od Skautské nadace taky a obě jsou hezká, s tím souhlasím. Ceny jsou na to, že jde o limitovaná vydání pro sběratele poměrně nízké, dokážu si představit, že někteří nakladatelé by cenu za to vydání ze Slovíčka napálili na pět stovek a vydání s Burianovými ilustracemi by udělali v hodně omezeném nákladu a nabízeli za litr.

Komentář ze dne: 16.12.2019 20:08:07     Reagovat
Autor: - Robin (@)
Titulek: Číslování
Tak nevím, nevím kde se stala chyba. Napřed je zmíněno vydání 100ks od každého, pak 120ks .... (celkem tedy 240ks) ... A v knize je náklad 300ks. Jsem z toho - himbajs - nějaký tumpachový. V jakém nákladu to tedy vyšlo?

Jdu si opakovat počty .... jedná .. dva .. tři .. víc ... moc !

Komentář ze dne: 16.12.2019 20:43:06     Reagovat
Autor: - Tajemný EMzák, geniální matematik (@)
Titulek:
Robin, původně bylo 100 + 200, tedy 300 kusů dohromady. To sedí. Podle R. Šantory té původně stovkové edice je 120 kusů. Možná to v tiskárně pomotali, nebo je v tom jiný důvod, kdo ví, v každém případě těch 300 sedělo od začátku a jestli to je 120 plus 180, tak jedinou změnou je těch 20 navíc u červené verze a 20 méně u zelené.

Komentář ze dne: 16.12.2019 21:03:24     Reagovat
Autor: - Bobo (bobo@skaut.cz)
Titulek: náklad
Vyšlo to v nákladu 300 ks, původně jsme chtěli 100 červených a 200 zelených, ale zájem byl tak velký, že jich bylo uděláno 120 červených a 180 zelených. Červené jsou vyprodané a zelených zbývá asi 50 ks.

Komentář ze dne: 17.12.2019 15:50:01     Reagovat
Autor: - Kdy padne magická hranice? (@)
Titulek: Iljič
Bohoušek se blíží k magické hranici 3 000 000 čtenářů... Kdy padne?

Komentář ze dne: 17.12.2019 22:20:33     Reagovat
Autor: - Robin (robin@skaut.cz)
Titulek: Náklad
Aha .. již jsem to pochopil. Děkuji za vysvětlení.

Jinak pokud by se objevil šťastlivec s očíslovaným výtiskem č. 13 měl bych zájem o výměnu - tedy sháním výtisk s číslem 13 (jen na upřesněnou)

Komentář ze dne: 16.01.2020 16:05:47     Reagovat
Autor: - Fantoci (Fan@)
Titulek: náklad
Kolik tedy bylo vydáno kusů.
Na webu skautské nadace je uvedeno 120ks červená a 200ks zelená. V knize je uvedeno 300ks celkem.
Nějak mi nesedí počty....
Psal jsem i do skautské nadace ale nikdo mi ani po opakování dotazu neodpověděl...
Prostě na mě s.... .

Komentář ze dne: 16.01.2020 19:28:38     Reagovat
Autor: - Bobo (bobo@skaut.cz)
Titulek: naklad
Nevím na jaký email jste psal, ale ke mě žádný takový dotaz pro nadaci nedoputoval. Váš dotaz je zde v diskusi zodpovězený o dva příspěvky výše.

Komentář ze dne: 17.01.2020 06:31:41     Reagovat
Autor: - Fantoci (Fan@)
Titulek: náklad
Psal jsem na jestrabuv.obchod@skautskanadace.cz
Nicméně koukám, že jste na stránkách už upravil počty ( nyní tam je 120 + 180). To už mi souhlasí.
Děkuji

  Reklama
Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Objednal jsem si nyní 2. doplněné vydání na eshopu megaknihy a poslali mi místo toho 1. vydání :-) Tak nevím, jestli je to pech nebo ne :-)"
Paměti Marko Čermáka Poslední romantik v druhém doplněném vydání
Kniha a tiskové listy na výstavě
"Budou k dostání na výstavě kniha Poslední paběrkování a soubor tiskových listů? Bude výstava pro mimopražské otevřena i o víkendu? Na webu G ... "
Romantické paběrkování. Výbor povídek a článků Marko Čermáka
Připravuje se výstava Marko Čermák / 80 let
"V pražské Galerii 1 na nároží ul Štěpánská a V Jámě se připravuje výstava s název Marko Čermák / 80 let. Otevřena bude 5. března a potrvá do ... "
Romantické paběrkování. Výbor povídek a článků Marko Čermáka
bez titulku
"Jediné co mě trochu mrzí je to, že obě dvě doposud vydané knihy z edice Příběhy táborových ohňů od nakladatelství Turistashop (Soví jeskyně ... "
Junáci na Otavě. Čtvrté vydání táborového příběhu Josefa Pavla
bez titulku
"Objednáno :) Tábor na vodopády, Hoši od Bobří řeky, Soví jeskyně, Rychlé šípy, Cvoci, Chata v jezerní kotlině, Bratrstvo kočičí pracky, T ... "
Soubor 12 kreseb k 80. narozeninám Marko Čermáka právě vyšel
bez titulku
"Zajímalo by mě, jestli někdo nevíte, jaké se chystají další svazky této edice a kdy časově by měly vyjít. Rád bych si to pohlídal."
Junáci na Otavě. Čtvrté vydání táborového příběhu Josefa Pavla
bez titulku
"Skvělý! Ještě Jaroslava Nováka, a víc si nepřeji!"
Junáci na Otavě. Čtvrté vydání táborového příběhu Josefa Pavla
bez titulku
"Děkuji. Konečně někdo pochopil o co mi šlo. Rád mám ve věcech jasno. 100 ks je sběratelsky zajímavé. Ale 50 ks dotisk bude asi ještě zajím ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Jednou to budou ceněné informace
"Že je něco důležitější neznamená, že to ostatní není též důležité. Tyhle informace o počtu výtisků, dotiscích, variantách atd. budou jedn ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
číslování
"Důležitější než číslování, je přeci obsah a četba vydávaných publikací. A za vydávání patří nadaci velký dík."
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"Péťo, podle tebe je psychopat každý. Péťo, podle tebe je Kubala každý. Péťo, trpíš stihomamem a jsi Kubalou posedlý. Péťo, už si přiznej, ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Edit k 27.lednu
"Dobrý den. Děkuji za odpověď. Záhada objasněna.. Z vaší odpovědi dovozuji, že kdo objednal do 24.1. dostane 1.vydání a kdo objednal pozdě ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Edit Hromadných dopisů
"Dobrý den, žádný dotaz prostřednictvím nadačních kanálů ke mně nedorazil, tak Vám odpovím zde. Datum editu jsem změnila já a to ryze z p ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Edit Hromadných dopisů
"Dobrý den, žádný dotaz prostřednictvím nadačních kanálů ke mně nedorazil, tak Vám odpovím zde. Datum editu jsem změnila já a to ryze z p ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Edit k 27.lednu
"Děkuji Bobo. Napíši tam. Nevím, proč ,,neuvěřitelně zajímavá" .. Prostě jen zajímavá. Právě proto, že se to jeví jako banalita, ta ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
ad edit
"Znovu opakuji, napište nadaci, tam ten dotaz patří. Když vám odpověď přijde tak neuvěřitelně zajímavá, že by ji měl znát každý čtenář Bohouš ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Edit k 27.lednu
"Právě proto, že se to nejeví podstatné, jsem zvědav, proč to Nadace změnila. Proč si dal někdo práci a změnil dataci o dva dny ? Nemyslím t ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
edit
"Nevím proč to píšete sem a nenapíšete nadaci, tohle opravdu nevím a hlavně vůbec nevím proč je to podstatné, když na smyslu věci se nic nemě ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Odešel J. Vodenka
"Dnes jsem obdržel smutnou zprávu, že zemřel Jíra VODENKA - asi včera či v pondělí. Datum není ještě známo. Čest jeho památce!"
Z lednového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 15. 1. 2020
Edit k 27.lednu
"Nevíte, prosím někdo, proč Nadace změnila v Jestřábově obchodě info o tom, ze je všech 100ks rozebráno. Konkrétně se jedná o to, že dříve t ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"Díky za komentář a ano, máte pravdu. Jistě by bylo bývalo lepší na výkřik Petra Kubaly nijak nereagovat. Z letité zkušenosti však vím, že te ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"PetrV, nedávno jste panu Stegbauerovi podsouval neléčený mindrák, poruchu ososbnosti, dost slušný "issue", dalším jste doporučoval ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
díky
"Díky, Bobo, za tuto práci, která je dalším kouskem do sbírky sběratelů i dalších zájemců o dílo a život Jaroslava Foglara. Věřím, že zaujme ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
ad jaké dopisy
"Ahoj Krizmene, v tomto tě bohužel zklamu. Do žádných verzí jsme nešli, pouze pokud to byla verze vytvořená samotným Jestřábem, což je jeden ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .