| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
20 let s vámi
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: 11. března 2020 zemřel Z. K. Slabý
ze dne 18.05.2020, autor článku: Krizmen

Komentář ze dne: 21.05.2020 17:31:40     Reagovat
Autor: - pete (michalek66@seznam.cz)
Titulek: Pro upřesnění...
Starší rozhovor s panem Z.K.Slabým přineslo letošní dubnové číslo kulturního magazínu UNI.
Když je připomínáno členství Slabého ve Foglarově Dvojce... Nemělo by se zapomínat na to, že po únoru 1948 mladý novinář Z,K, Slabý značně opovržlivým způsobem útočil v tisku na svého bývalého skautského vedoucího... V tomto ho nemůže omluvit ano jeho mládí, ani - snad - naivita a víra v lepší příští... Stačí si nalistovat citace v publikaci Zdeňka Pírka "Čtenářské kluby Jaroslava Foglara". To, že později, v 60. letech, pomáhal k Foglarovu návratu do literatury v diskusi na stránkách Zlatého máje, je chválihodné, ale pokud se řekne "á", mělo by se říci i "bé". Snad výčitky svědomí za to, co on a ostatní svazáci a mladí komunisté způsobili. Vědomě zničili člověku, kterého navíc dobře znali, život na dlouhá léta. Nemluvě o tom, že popřeli některá ustanovení skautského slibu a zákona...

Komentář ze dne: 21.05.2020 22:42:59     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Díky
Ahoj Pete, ano, je to přesně tak, jak píšeš, Zdeněk Pírek vše popsal ve zmíněné knize. Díky za doplnění a upřesnění.

Komentář ze dne: 23.05.2020 11:13:45     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Agent Racek
Dne 29. února 1978 byl Siki, někdejší člen pražské Dvojky - zanesen do registračních svazků StB jako agent Racek. Je zajímavé kolik StBáků se motalo kolem Jestřába.

Komentář ze dne: 23.05.2020 15:15:37     Reagovat
Autor: - Bárta (@)
Titulek: 29.únor 1978 ?
Pravdivost příspěvku Michala Beránka zpochybňuje skutečnost, že rok 1978 nebyl přestupný. Tudíž neexistovalo datum 29.února 1978.

Komentář ze dne: 23.05.2020 18:09:56     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Stala se chyba - mea culpa....
Údaje jsem převzal z Archivu bezpečnostních složek Ústavu pro studium totalitních režimů , kde Siki figuruje jako zavedený agent Racek dne 24.02.1978. Můj údaj 29. 2. je nesprávný – překlep – správně jde o den 24.2.. Stejně je Siki označen v Cibulkových seznamech kde figuruje dokonce dvakrát – jednou jako agent Racek a jednou jako tajný spolupracovník Racek. Nehodlám kritizovat proč Siki je v obou seznamech uveden, proč také, spousta lidí je také ve stejné situaci a bylo by dobré vědět proč se tak stalo. To se bohužel Sikiho zeptat dnes už nemůžeme – a rád bych to udělal. Mám obsažný seznam bývalých členů Dvojky kteří jsou v těchto dvou seznamech také uvedeni. Na přímou otázku to někteří dokázali celkem věrohodně vysvětlit, jiní to přešli mlčením. To mi nevadí – nechci pitvat jejich duše – a když se v lednu sejdeme bez problému jim potřesu pravicí. Uvědomme si – Kdož ví? Ale je faktem, že se kolem Jestřába agenti StB jen rojili.

Komentář ze dne: 23.05.2020 19:41:14     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: agenti
Zdravím,

bylo by možné onen seznam zveřejnit? Kdo se omluvil, kdo mlčí?

Díky.

Komentář ze dne: 23.05.2020 19:58:14     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: A proč?
A proč bych měl nějakému anonymovi předložit tento seznam, který jsem dal kdysi dohromady.? K čemu ho potřebuje? Vše je černé a bílé – když odhlédneme od toho, že existuje ještě šedivá a jeji další odstíny. Atˇ se anonymní PetrV „odhali“, ať transparentně komunikuje, jako já, a pak jsem ochoten s ním dále komunikovat- HOWGH.

Komentář ze dne: 24.05.2020 00:25:38     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Souhlasím. Ty lidi jsem neznal předtím, nebudu je znát ani potom.
Co se odhalování týče, s tím bych byl opatrný, zvláště poté, co se mě v několika mailech místostarosta Junáka Petr Vaněk snažil pobavit tvrzením, že skauting bytostně není postaven na naturismu a nikdy nebyl xDDDD.

My si dokonce psali, i mailově, takže je smutné, že si nevzpomínáte. A škoda taky, že jste nepřišel na výstavu Marka Čermáka, občas jsem tam průvodce. Foglara sypu řadu let do naší původně astronomické redakce, dostal jsem ho mezi lidi s úplně jinými zájmy, nu a popřít mě a označit za anonyma je úsměvné.

Komentář ze dne: 24.05.2020 10:52:14     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: PetrV je pro mne nadále anonym

Správně – ať už někdo zná více jmen nebo ne, velkým přínosem pro společnost Foglaristů a příznivců Jestřába to nebude. Ti co kdysi „spolupracovali“ už pomalu vymírají, takže tu přímou otázku jim položit nemůžeme. Ne každý se to také odváží – někomu je to trapné, jiný třeba sám má nějakého umrlce ve skříni.

Jsem přesvědčen, že skauting na naturismu – nudismu nikdy nebazíroval. At´ člověk hledá v historii českého skautingu o nějakém nudismu není nikde vůbec řeč. Nějaké informace, resp. prameny by mne velice zajímaly – prosím uvést.

Že jsme si psali to nevím, možná dávno – a také jsem to ve svém, poměrně dost zvýšeném věku možná zapomněl – třeba nešlo o žádnou světobornou věc. O co šlo?

Na výstavu Marka jsem nepřišel – nemám to zrovna u nosu (jen asi 800 km) – a také ta situace ohledně corona – viru to nedovolovala. Málem jsem “zkejsnul” na severu Canady, kde jsem byl navštívit naší dceru, vrátil jsem se do Evropy na poslední chvíli a pak spadla klec – a všechny hranice byly uzavřeny. Spousta lidí bylo odsouzeno k tomu, aby proseděli svůj čas před barákem, ti ve velkých městach, jako je Paříž nesměli dokonce týdny z domu.

Co máte společného s astronomií? V Canadě jsem severní zář neviděl.

Bohužel PetrV zůstává nadále pro mne anonymem – ale já uvádím vždy svou majlovou adresu, tu můžete použít a pak si to soukromě vysvětlíme.


Komentář ze dne: 24.05.2020 13:23:38     Reagovat
Autor: - PetrV (valach@exospace.cz )
Titulek: Anonym
OK, já vás určitě obtěžovat mailově nechci, a pokud ten seznam není veřejná informace, pak pro mě nemá smyslu.
Prosil bych důsledně oddělovat nudismus od naturismu a zkusit zjistit si o tom něco blíže. Na filozofii naturismu je skauting postavený zcela zásadně, možná více než na křesťanství.

Zdravím do Kanady 😏☺️

Komentář ze dne: 24.05.2020 17:08:04     Reagovat
Autor: - Michal Beránek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Naturismu je nudismus
Pane Valach,
údaje v archivu bezpečnostních složek a v Cibulkově seznamu StBáků jsou veřejné a každý má možnost si vytvořit jakýkoliv seznam – třeba bývalých spolužáku z vysoké, bývalých spolupracovníků v nějakém podniku anebo osob z širokého příbuzenstva. Takže stačí mít seznam, jména, datum narození a někdy se člověk podiví.

Naturismus je podle wikipedie nudismus a ten se v Českém skautu nikdy nepěstoval. Další debatu deklinuji do sféry soukromé, nemá cenu tady „oblažovat“ našimi rozdílnými názory zdejší čtenáře.


Komentář ze dne: 24.05.2020 19:18:57     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: odpověď
Díky za mail, již jsem odpověděl. Skutečně se nejedná o totéž, i když je to tak občas chápáno. Je to ale velká chyba. Jedno je podmnožinou druhého (zhruba řečeno).

Komentář ze dne: 24.05.2020 23:19:00     Reagovat
Autor: - Američan z Vysočan (@)
Titulek: Get the facts straight
Naturismus zahrnuje více než jen nudismus, to je pravda. Ovšem nudismus je nedílnou součástí naturismu, bez něj není naturismus naturismem. Aby bylo tvrzení, že skauting je založen na naturismu pravdivé, muselo by platit, že skauting je založen i na nudismu.

Komentář ze dne: 25.05.2020 00:25:38     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Mám pocit, že se tohle opravdu nevztahuje k tématu článku.
Nicméně trvám na tom, že naturismus hlásá "návrat k přírodě", a je celkem lhostejné, zda se realizuje staženými trenýrkami. Podle mě je to sice prvek, který si drtivá většina lidí s tím spojí, ale pro mě je to nepodstatné. Podstatnější je způsob myšlení a života a světonázor. A tady není pochyb, z jakých zdrojů skauting čerpal.

Ještě jinak. Naturismus vznikl na základě učení J. J. Rousseaua. Na týchž základech, z nichž vznikl skauting. Můžeme tedy minimálně tvrdit, že skauting má s naturismem společný základ.

Ovšem neskutečně mě baví ta usilovná snaha hlavně junáckých pohlavárů zapřít jakékoliv koincidence a souvislosti mezi skautem a naturismem :D. Tedy mám smíšené pocity. Může mě to pobavit, na stranu druhou je to šílený doklad zpitomělé doby. Už je problém děcko pohladit, aby se náhodou neřeklo. A samozřejmě naturismus byl odklizen jako první. Stačí se podívat na táborová videa a fotky skautských oddílů, kdysi pionýrských. Za dob pionýrských na nich najdete i velmi spoře (či vůbec) oděná děcka (hochy od bobří řeky nevyjímaje), třeba při koupání, dnes to samozřejmě není možné a junáčtí bafuňáři každého, kdo se o to pokusí, vyslýchají a suspendují (výživná diskuse zde: https://diskuse.doktorka.cz/je-to-pedofil). Zájemcům mohu poslat sken článku skautské vůdkyně jednoho pražského oddílu Děti + naturismus = věc přirozená, zachycující naturismus v jejich skautském oddíle. Za naturistickou a nezávadnou činnost byl oddíl vyloučen z Junáka. (Tedy dle slov jistého nezaujatého skautského zpravodaje. S autorkou jsem telefonicky mluvil a ta to nepotvrdila. Že však problémy byly, je zřejmé.)

Nebylo by lepší se na to vykašlat a prostě nezavírat oči před skutečnostmi? Protože by mohly být řeči???
Směšné, trapné.

Komentář ze dne: 25.05.2020 01:59:43     Reagovat
Autor: - Get the facts straight (@)
Titulek:
Když jste jako první naturismus nadhodil, tak nějak nevadilo, že se to článku netýká.
Trvat můžete na čem chcete, nic to nezmění na tom, že naturismus je na nepoužívání svršků založen, což se dá doložit výklady a definicemi slova.

Dokladem zpitomělé doby je zvláště blábolení některých o tom, o čem nemají ani šajnu a navrch trvání si na nesmyslech, které základají na domněnkách, nikoliv na faktech, která se dají dohledat. V tomto případě jak ve slovnících českého jazyka, tak ve slovnících cizích slov.

Komentář ze dne: 25.05.2020 07:57:50     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Milý anonyme, bylo by fajn přestat učit orla lítat 😂
Vy se stydíte za své jméno? 😏

Komentář ze dne: 28.05.2020 12:10:48     Reagovat
Autor: - Jura z Ostrova (@)
Titulek: Kniha STOLETÝ HOCH aktuálně
Uvádím aktuální informaci do této rubriky, která doplňuje informaci z 18. 5. 2020 na Bohouškovi. Kniha Stoletý hoch od Bobří řeky je ke koupi včetně zaslání nejen v JUNSHOP Praha 7 a obchůdek SPJF, ale od 25. 5. 2020 se slevou ke koupi za 250 Kč u obětavého Luboše Trkovského (restaurace Balarama, Orlická 9, Praha 3 - v ulici, kde sídlí Všeobecná zdravotní pojišťovna). Pokud se uskuteční letošní červnové setkání foglarovců ve Sluneční zátoce, bude i tam k dostání za stejnou cenu. Pokud to bude jen trochu možné, do Sluineční zátoky zavítá i autor knihy Jiří Zachariáš - Pedro a můžete si dát knihu podepsat.

Komentář ze dne: 29.05.2020 00:19:08     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: Stoletý hoch
Díky za zprávu. Mám dotaz, proč vlastně tu knihu odmítl vydat Albatros, jak bylo údajně původně záměrem?

Komentář ze dne: 15.06.2020 22:13:17     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: albatros
Mám dotaz, ta odpověď je tak tajná? Nebo o co jde?
A když už jsme u toho - proč Albatros tají prodeje foglarovek? Není to ze stejného důvodu, proč se opožďuje jejich vydávání a proč zde nevyšel Stoletý hoch? Protože prostě o to NENÍ ZÁJEM?

A nakonec dotaz na Romana Šantoru, proč neuvádíte počty prodejů a reálný zájem o foglarovky na pravou míru?

Stokrát a tisíckrát bych uvítal, pokud by foglarovky byly trendem, jako tomu bylo v dobách jejich slávy. Foglara považuju za nejvýznamnějšího světového dětského literáta a významem největšího českého spisovatele minimálně 20. století. Jeho dílo prezentované v současné edici od Albatrosu je ale poměrně nedůstojné, neodpovídající hodnotě a stylu daného tématu. To je podle mě důvod, proč se to těší tak minimálnímu zájmu. A jako další faktor vidím podivnou politiku SNJF, která likviduje jakoukoliv propagační profoglarovskou činnost. Z Foglara se stal sprostý byznys - není to již tolik věc zájmu. A to je důvod, proč jsou foglarovkami postižení hlavně staromilci a důchodci. Jako opačný příklad bych mohl uvést způsob, jak se s ochrannými známkami apod. jedná např. v linuxové a opensource komunitě. A jaký zájem pak je ze strany konzumentů. Protože to vnímají jako svou věc.

Komentář ze dne: 16.06.2020 09:14:10     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek:
Není ničí povinnost zveřejňovat nebo sdělovat to, co je nad rámec zákona. Neznamená to hned, že je to tajemství. Taky je možné, že s určitými lidmi, jako je např. ten, kdo se táže, nechtějí mít někteří, včetně dotazovaných, nic společného. Ani se jim nedivím.

Nemusím o S. nic znát na to, abych z jeho litánie dokázal posoudit, že ten člověk má dost slušný issue, neléčený mindrák a poruchu osobnosti.
https://bit.ly/37vnXaW

Nicméně je celkem pravděpodobné, že nikoliv. Stačí totiž jedno jméno... Roman Šantora. Udělat průůůůůšvih jako on, profláknout se na mě, že jsem chtěl prostřednictvím Junáka vydělat miliony, zalezu do nějaké zemljanky, kde mě nikdo nespatří, a vylezu, až nebude pamětníka.
https://bit.ly/2UNdsua

Pokud jde o ten myšlenkový guláš "kde není odpověď, je tajemství, kde je tajemství, tak je neúspěch": I kdyby o knihy nebyl zájem, neznamená to, že někdo něco dělá špatně. Naopak to klidně může znamenat, že kdyby to dělal kdokoliv jiný jakkoliv jinak, byl by zájem ještě menší.

Ovšem podle žebříčků prodejnosti se knihám od Foglara daří, některým velmi, ale opravdu velmi dobře, některým jen slušně, ale daří. Toto hodnocení je sice velmi subjektivní, uznávám, ale pokud se většina knih z edic několik týdnů po sobě drží v desítce nejprodávanějších titulů pro děti a mládež a minimálně jedna kniha má dotisk, těžko mluvit o tom, že o knihy není zájem. Pardon, NENÍ ZÁJEM. Jedině snad, že by dotyčný měl o ZÁJMU odlišné představy. Nebo si informace neuměl zjistit.

Je úsměvné, jak na základě scestné úvahy - něco se nezveřejňuje, je to tedy tajné, nemá tudíž úspěch - přispěchal se svým pro něj typickým mudrováním, proč se knihy J. F. od Albatrosu "těší minimálnímu zájmu". A ještě úsměvnější je, jak se tu otíral o každého, kdo si tu dovolil cokoliv zkritizovat, včetně ilustrací, nedej bože anonymně, a teď tu kope hned do dvou subjektů naráz, protože to ty subjekty, dle něj, dělají blbě.

I když se komentář týká komentáře od dotyčného, je určen všem ostatním, hlavně těm, kterých se dotyčný táže. Jako přátelské varování ;-)

Komentář ze dne: 16.06.2020 11:22:25     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: anonym
Obyčejně nemám ve zvyku si dopisovat s anonymy, tak jen dotaz: Pane anonyme, vy se stydíte za své jméno?
A možná je to tak i dobře :)

Komentář ze dne: 16.06.2020 15:46:46     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: Tak jen reakce
Nemám ve zvyku, obyčejně ani neobyčejně, zabředávat do diskuze s lidmi jistého typu, a už vůbec ne s takovými, kteří do diskuze nikoho ani nepotřebují, jak je zřejmé z komentáře ohledně údajného nezájmu o knihy z Albatrosu, ani jim odpovídat, ale tentokrát udělám výjimku.

1. Být anonymní ve smyslu neuvádět své jméno má každý všude tam, kde to je na internetu povoleno, tak toho využívám, jako jiní využívají možnosti své jméno uvádět. Ptát se na to, zda se ti, kteří jméno neuvádějíí, za jméno stydí, je stejně tak nechytré jako se ptát, zda se za jména nestydí ti, kteří jména uvádějí.

2. Nemám zájem na tom, aby s mým jménem bylo nakládáno podobně jako v https://bit.ly/3d1weEA kde někdo nazývá lidi ze SNJF výlupky, ale především nemám zájem na tom, aby lidi takového typu používali mé jméno kdekoliv v jakémkoliv kontextu, protože jen samotné užití mého jména takovými lidmi mi vadí.
A ještě víc by mi to vadilo s přihlédnutím k tomu, že jediné, čeho jsou tito lidé schopni, je někoho osočit, očernit, obvinit, aniž by padlo jediné slovo, které by tvrzení dokládalo. Pro jistotu dodám, speciálně pro takové lidi, že fabulace, okecávání a uvádění lží na doložení lží už uvedených nemá s důkazy nic společného.

3. Mám ženu, dvě děti, psa a morče, nemám zájem na tom, aby kdokoliv, zvlášť někdo, kdo je dle slovníku i myšlenkových pochodů osobností značně nevyzrálou, slušně řečeno, dotyčné našel a jakkoliv je obtěžoval nebo jim vytvářel na internetu fóra s historií stalkování, aby se pak svým počínáním zde či jinde ještě chlubil. Ne že by taková individua má manželka nebo mé malé děti nezvládly, ale psa nebo morče všanc dávat nebudu, jsou to přece jen němé tváře.

Komentář ze dne: 16.06.2020 16:36:49     Reagovat
Autor: - JiriG (@)
Titulek:
P V tu nedavno oznacil St.se bouri za mistrovske dilo...

Kniha Stolety hoch podle me do edice nepatri. Tam bymely mit misto rozsirujici knihy nebo foglarovske materialy zpracovane nekym jinym. Ted vychazi u Ostrova, muze za pet let v Alb.vyjit.

ANON, si nic nedelej z toho,ze ti vycita nenapsani jmena. Hlavne ze ti nikdo nemuze vycitat chovani.Na to jsou tu jini machri.

Komentář ze dne: 16.06.2020 23:39:14     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: ubohost
Vytahovat 6 let staré věci považuju za ubohost. Jasně, psal jsem hrozné nesmysly a uznávám to. Jenže narozdíl od takového Peciny nebo Radka Petra má nějakou sebereflexi a dokážu to uznat. Případně poškozeným se omluvit. V něčem jsem měl pravdu, někdy jsem se mýlil, někdy jsem psal dobře, jindy hrozně neumětelsky, A co jako??

Komentář ze dne: 17.06.2020 08:54:29     Reagovat
Autor: - Ubohý ANONYM (@)
Titulek:
Dávám druhým přátelská varování a pak do toho septiku spadnu sám...

Naposledy, slibuju.

Padl tu dotaz, zda se stydím za své jméno. Tazatel k dotazu připojil i jízlivě se jevící dodatek. Na to jsem odpověděl a uvedl důvody, proč své jméno neuvádím. Mj. aby mé jméno nebylou užíváno jistými lidmi, kteří pro urážku a obvinění nejdou daleko. Nejen před šesti lety, to byla shoda okolností, protože se to vzhledem ke snaze o zavedení debaty s tím, koho se ty urážky před šesti lety týkaly, nabízelo, ale i v současnosti, vizte použitý slovník a styl jednání vůči panu Stegbauerovi například nebo opětovné užití jmen dvou zmíněných pánů či předvčerejší hanění práce druhých a podsouvání jim snahu něco tajit.

Ale jak to u některých osob bývá, dopadlo to opět tak, jak je v jejich případě zvykem. Na druhé hodili ubohé počínání, ze sebe udělali téměř oběť a neopomněli přidat pár slov o tom, jací to nejsou kabrňáci. A taky, nevědomě, názorně předvedli, proč je pro druhé lepší tam, kam mají tihle chudáčci, kterým každý ubližuje, přístup, neuvádět své jméno. Mohlo by to totiž dopadnout tak, že chudáčci budou po letech blábolit něco o omluvách (a to až ve chvíli, kdy jim někdo jejich počínání předhodí), ale jména druhých v tu dobu budou už dávno pošpiněna.

Jestli to stále někdo nechápe a stále v mé snaze odpovědět a vysvětlit důvody, proč neuvádím své jméno, bude někdo hledat jak o sobě zase něco napsat a sdělit ostatním, jak skvělí jsou (a při tom neopomenout druhé za něco sprdnout, případně je urazit), tak pak už fakt nemůžu sloužit, více polopaticky to neumím.

P. S. Teď koukám, že své komentáře připojuji ke článku, kam se to vůbec nehodí. Omlouvám se a vynasnažím se, abych se už nikdy za něco takového omlouvat znovu nemusel.

Komentář ze dne: 17.06.2020 11:54:05     Reagovat
Autor: - ANONYM (@)
Titulek: kontakt
Předpokládám, že jste z Prahy. Zde je kontakt na odborníka, kterého můžete navštívit. Jistě vám rád pomůže.
https://psycholog-praha.cz/kontakt-jak-se -objednat-u-psychologa

Komentář ze dne: 17.06.2020 22:42:10     Reagovat
Autor: - Dinik (@)
Titulek: Pro Anonym
Prosim Vas, s tou navstevou odbornika opravdu neotalejte.
A pokud mozno, uz to tady dal nezaplevelujte.
Diky.

  Reklama
Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Rychlé šípy v Praze jsou v ...
"Slavné Bratrstvo Kočičí pracky oznamuje ctěným čtenářům Bohouška, že stejně jako v minulých letech, i v roce 2020 vypátralo úkryt Rychlých š ... "
Hledáme Rychlé šípy v Praze a Prostějově
Díky
"za sdílení odkazu na další díl seriálu člena naší redakce Ládi Lahody."
Rváčov I vychází 24. listopadu
Pojďte se podívat do podzemní Prahy protkanou
"železničními tratěmi z mistrných obrazů Káji Saudka ... https://www.televizeseznam.cz/video/tajemne -podzemi/zahady-podzemnich-zeleznicni ... "
Rváčov I vychází 24. listopadu
bez titulku
"Taky si to milerád odpustím..."
Rváčov I vychází 24. listopadu
Opičí stromy
"Díky moc, jsem 250 km daleko, takže asi z výpravy nebude nic, ale budu se těšit na výsledky vašich objevů. Nad tou Klukovickou jeskyní je to ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"I když se na výpravu s AJF k Opičím stromům těším, (a doufám, že mi to časově vyjde), tak mi to nedalo a byl jsem se tam s rodinkou podívat. ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Lokalizace Opičích stromů
"Romane, zkraje příštího roku uspořádáme průzkumnou výpravu na místa v Prokopském, která by měla být lokalitou Opičích stromů. Na základě dos ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Opičí stromy
"Nazdar kamarádi! Docela by mě zajímala ta lokalizace Opičích stromů. Letos jsem navštívil v Prokopáku místo nad Klukovickou jeskyní, kde to ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Tak z tohoto jsem utrpěl kulturní šok, nicméně kdo bez tohoto díla nemůže být – tak, prosím…"
Rváčov I vychází 24. listopadu
bez titulku
"Tak to si určitě nekoupím. Ilustrace se mi vůbec nelíbí,není to můj šálek kávy.Potom taky ta cena,to je jak za komiks od Káji Saudka! "
Rváčov I vychází 24. listopadu
schůzka
"Výborně, Michale. Tak se můžete přijít podívat na schůzku AJF, případně se účastnit další virtuální schůzky (protože vím, že to máte hodně d ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Lidé jsou rozdílní
"Ahoj Petře – Nad Akademií Jaroslava Foglara vůbec neohrnuji nos, spíše naopak. Také ja si cením aktivit Slávka, o nichž je zbytečné tady d ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
2. Dvojka
"Kluci s Prazske Dvojky HoBř (soucasny oddil - ten 2.) byli na odhalovani lavicky JF, na táboře u prilezitosti narozenin JF soutezili v 13 di ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pojďte se podívat na vynikající č/b fotografie Stínadel
"z března 1981, kdy stále pokračoval archeovýzkum ... https://www.flickr.com/photos/monudet/83018 12444/in/photostream/ POKUD SE V LINK ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Dík, Michale, za komentář. Abych uvedl na pravou míru, já psal o DNEŠNÍ generaci Dvojkařů. Skoro každý den jsem v kontaktu se současným vůdc ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Dvojka dnes a kdysi
"Petře velice nerad rozpoutávám jakoukoliv diskuzi na tšchto stránkách (zkušnost mi ríká, že to není dobré) ale bohužel jsi nějak nezrealizo ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Dvojkaři
"Uvědomil jsem si, že našich schůzek se vyjma Řešetláka neúčastní žádní Dvojkaři. Uvědomil jsem si, že se výročních setkání u rodného domu ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Díky
"... všem účastníkům dnešní ČTYŘHODINOVÉ akce, bylo to prima a Nashvillovi díky. V průběhu jeho čtení článku jsem promítal nějaké fotky, byly ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
'Přestaňte s utajováním
"Myslím si, že utajení týkající se ginkga je trošku dětinské. Nežijeme dnes v dobách před skoro sto lety a tak se tento strom stal prakticky ... "
Po stopách Jaroslava Foglara (2) - Gingo, symbol Stínadel
Doplnění
"Děkuju za reakce na můj komentář. Nebyl míněn nijak kriticky ani na akademii, ani na Bohouška. Jen jsem připomněl, pokud si dobře vzpomínám, ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pokud je program
"přiložen k pozvánce, jako v tomto případě, je zveřejněn ;-) "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
bez titulku
"Program na další schůzky Akademie vždy dává Slávek do komentáře k Martinovu článku shrnujícím poslední schůzku. Pokud má Bohoušek zájem, jis ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Pozdrav akademii z Krušných hor
"Děkuju, skvělý nápad! Už několikrát jsem plánoval cestu do Prahy na Vaše setkání kolegia, ale od nás, z Krušných hor, je to přece jen trochu ... "
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference
Gingo
"Jedno je ve Vysočanech, v proluce takřka na proti vysočanské radnici. "
Po stopách Jaroslava Foglara (2) - Gingo, symbol Stínadel
nečtou?
"K přečtení Chaty jsem přiměl před lety tehdy 13tiletého zakladatele naší redakce. Ač orientovaný spíš technickým směrem, si knížku přečetl a ... "
Záhada hlavolamu opět na obrazovkách České televize (ČT 3)

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .