| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Vyšel desátý Sborník Kruhu nezávislých foglarovců
ze dne 17.05.2022, autor článku: Luboš Trkovský

Komentář ze dne: 17.05.2022 10:27:56     Reagovat
Autor: - Martin Rosol (rosolmartin@seznam.cz)
Titulek: Výborně!
Díky kluci, že pokračujete! Sborníky mají svou kvalitu! Na desáté číslo se moc těším!
Zdar, Martin.

Komentář ze dne: 17.05.2022 11:03:35     Reagovat
Autor: - Roman Šach - Šachíno (@)
Titulek:
Vážení přátelé, kolegové, kamarádi. Dovolte, abych tímto obrovsky poděkoval VŠEM!, kteří se na vydání jubilejního 10. čísla sborníku podíleli. Foglarovský svět, si už bez sborníku snad ani nedokážu představit a pevně doufám, že budete ve vydávání sborníku i nadále pokračovat. Díky za Vaší práci, díky za Vaše odhodlání. S úctou, poděkováním a s pozdravem Šachíno.

Komentář ze dne: 17.05.2022 14:45:22     Reagovat
Autor: - Jiří Filípek (filipek13@seznam.cz)
Titulek: Sborník 10
Přidávám se s poděkováním, že Sborník pokračuje a já osobně děkuji i za možnost také trochu přispět do nového čísla, jen tak dál a AHOJ na Zátoce, Jeep.

Komentář ze dne: 18.05.2022 08:54:06     Reagovat
Autor: - Jaro (samela@vajak.sk)
Titulek: Nový Zborník
Som rád , že vydávanie Zborníka neskončilo. Vždy je plný nových informácií a poznatkov. Viem, že je za tým množstvo práce a ďakujem partii nadšencov okolo Luboša T., že sa tomu stále venujú. Verím, že aj Jura by mal z neho radosť, vždy mi ho bude pripomínať.
P.S
Na Slovensku očakávame zásielku nového Zborníka :-) .

Komentář ze dne: 18.05.2022 14:41:29     Reagovat
Autor: - Slavomil Janov (slavomil.janov@email.cz)
Titulek: Krásná jubilejní desítka plus poděkování
Ač neznám ještě obsah sborníku, obálka i anotace jsou lákavé a zajímavé. Jsem tak přesvědčen, že jubilejní "desítka" potěší všechny příznivce díla a odkazu JF! Sám se na ni těším, až ke mně doputuje - a jistě mi zpříjemní dlouhé dny rehabilitace a rekonvalescence po operaci/výměně kyčelního kloubu. Kvůli tomu letos vynechávám i Setkání ve Sluneční zátoce. Zároveň děkuji všem, kteří mi různou formou přáli rychlé uzdravení. První část - samotná operace - se bezesporu povedla, za což i takto veřejně chci poděkovat prim. MUDr. Petru Libánskému z FN v Praze-Motole, který operaci provedl - a mj. je odchovancem Foglarových Hochů od Bobří řeky a členem Dvojky z přelomu 50. a 60. let, tedy oddílovým vrstevníkem Jaroslava Čvančary - Jáčka, Michala Beránka a dalších z té významné generace dvojkařů.

Komentář ze dne: 18.05.2022 17:54:12     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: Pozdrav!
Ahoj Slávku, přeji brzké uzdravení a další krásné akce! Zdraví Eda

Komentář ze dne: 23.05.2022 18:29:51     Reagovat
Autor: - Petr Sedlecký (david.sedlecky@volny.cz)
Titulek: Díky za Sborník č.10
Zajímavé články, cenné informace a fotky! Určitě pokračujte v dalším vydávání, bude-li to trochu možné. Sborníky mají mnoho příznivců. Pan Jiří Stegbauer-Jura by měl jistě radost. Děkujeme autorům a spolupracovníkům redakce!

Komentář ze dne: 27.05.2022 19:24:08     Reagovat
Autor: - Honza (jan.nadhera@gmail.com)
Titulek: Sborník č. 10
Číslo 10 patří mezi ty nejlepší Sborníky . Už se těším na příští číslo. Doufám, že za rok vyjde. Honza

Komentář ze dne: 29.05.2022 00:18:52     Reagovat
Autor: - Datel (@)
Titulek: Sborník č.10. je super
Když napíšu, že Sborník č.10. je super, budu až netypicky stručný, což si 74stránková publikace nezaslouží. Tým KPOJF vyprodukoval neuvěřitelný časák. Neskutečná story Vladimíra Stárka - Wabiho by dnešním tištěným periodikům stačila na jedno "speciální číslo", ale ve Sborníku č.10. je to "jenom rozjezd". Následně přichází pecky o foglarovských malířích a filmovém světě kultovní Záhady hlavolamu, takže jsem si musel uvařit další kafe... Abych se nechal "po stole rozmáznout" studií Petra. Vylety, který svou neúprosnou argumentaci vyfutroval precizní anketou mezi bývalými členy Foglarovy Dvojky. Jestli někdo doposud pochyboval, že "stopy ze Stínadel vedou rovnou do Foglarovy Dvojky", pak si musí přečíst aktuální Sborník č.10., protože to je dokonalý mazec... Jsem nesmírně vděčný za článek s rozborem od Jiřího Zachariáše - Pedra, který doplnil a více do souvislosti zařadil mnohé složitosti a okolnosti událostí v období Kuratoria, kterým se nedávno věnovaly knihy: "Klub zvídavých dětí" a "15 besídek Klubu zvídavých dětí". Přebohatá historie Foglarovy Dvojky totiž dostala v aktuálním Sborníku velký prostor, což je moc dobře. Foglar se pro mnohé čtenáře vykreslí v realistickém obraze pečlivého pedagoga, který neuměl a ani nechtěl budovat vzdušné zámky. Krásného medailonu se dostalo dalšímu skautskému spisovateli Josefu Červinkovi - Grifinovi a také velkému foglarovci Edovi Pazourkovi - Zlaťákovi, který dodnes patří k velkým propagátorům Foglarova odkazu (vyrobil nám do Beskyd bezva placky pro vlčata, fakt gut). Jiří Filípek - Jeep a Milan Krejčí detailně vysvětlují vznik a tvorbu (bohužel) posledního tvůrčího uměleckého tandemu u komiksové ságy "Modrá rokle 1-3" s kultovním označením: Píše Foglar/Kreslí Saudek. Určitě jsem neuvedl vše, protože Sborník č.10. je našlapaný mnoha dalšími zajímavostmi, proto se těším na jeho další pokračování. Ahoj z Beskyd zdraví Datel :)

Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .