| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Děti si ke svému svátku přejí čistší ovzduší

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 7. 6. 2002 | přečteno 534 ]

Tisková zpráva Agentury Koniklec a Sněmu dětí ČR pro životní prostředí - Janov nad Nisou - 1. června 2002 V Jizerkách se Sněm dětí ČR pro životní prostředí zabýval ovzduším O víkendu vyvrcholilo přijetím závěrečného „Prohlášení“ v Janově nad Nisou v Jizerských horách devítidenní setkání Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR-ŽP), který se letos zaměřuje na problematiku znečištění ovzduší. Toto setkání již devátým rokem vždy na přelomu května a června organizuje Agentura Koniklec. Letos probíhá díky finanční podpoře programu Phare - Access a Ministerstva životního prostředí ČR. Prohlášení je v příloze k této tiskové zprávě a je určeno centrálním orgánům státní správy, budoucím poslancům Parlamentu ČR a představitelům průmyslu a dopravy v České republice.„Téma Vzduch, lidé a životní prostředí děcka velice zajímá. Hovoří o tom i relativně vysoká účast na letošním setkání. Baví je poznávat vlastnosti vzduchu hrou, pokusy, ale také při odborných přednáškách, které se zde konaly,“ komentoval letošní setkání SDČR-ŽP jeho hlavní organizátor, Václav Bratrych z Agentury Koniklec. 49 dětí reprezentujících jednotlivé okresy z celé České republiky se v závěru devítidenního setkání shodlo na tom, že stav znečišťování ovzduší je v ČR i přes značné zlepšení stále vážným problémem. Za závažné považují znečišťování ovzduší dopravou, ale také upozornily nebezpečí organických látek vypouštěných do životního prostředí chemickým průmyslem, hutními provozy, spalovnami odpadů či energetickými závody. „Sněmačky a sněmáci narazili na bariéru při poskytování informací o škodlivinách vypouštěných do ovzduší jednotlivými průmyslovými podniky. Proto ve svém prohlášení mimo jiné požadují zavedení integrovaného registru znečišťování a informačního střediska, kde by se občané mohli dozvědět konkrétní hodnoty škodlivin vypouštěných průmyslovými zdroji znečištění,“ upozornil na jeden z problémů zmíněných v závěrečném usnesení SDČR-ŽP jeho letošní odborný lektor, RNDr. Jindřich Petrlík ze sdružení Arnika. „Požádala jsem o informace spalovnu odpadů Ekotermex Vyškov, ale dosud mi nedopověděli,“ udala konkrétní příklad Radka Štěpánová reprezentující v SDČR-ŽP okres Vyškov. Podobně dopadly žádosti o informace zaslané členy SDČR-ŽP spalovně v Praze-Malešicích (Pražským službám) anebo elektrárně ČEZu v Hodoníně. Agentura Koniklec, Chelčického 12, 130 00 Praha 3, Václav Bratrych, tel.: 0603/741160, e-mail: sdcr@koniklec.cz Tisková zpráva Agentury Koniklec a Sněmu dětí ČR pro životní prostředí Janov nad Nisou - 1. června 2002


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .