| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Vzduchoplavec Steve Fossett členem Světového skautského výboru

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 28. 8. 2002 | přečteno 505 ]

Tisková zpráva Junáka - svazu skautů a skautek ČR

Od 15. do 20. července se v řecké Soluni uskutečnila 36 Světová konference Světové organizace skautského hnutí (World Organization of the Scout Movement). Při této příležitosti bylo uděleno nejvyšší světové skautské vyznamenání prvnímu Čechovi - Dr. Jiřímu Navrátilovi, místostarostovi Junáka.
Od 15. do 20. července se v řecké Soluni uskutečnila 36 Světová konference Světové organizace skautského hnutí (World Organization of the Scout Movement).

Zástupci Junáka - svazu skautů a skautek ČR spolu s delegacemi dalších 150 členských zemí, reprezentujících téměř 30 miliónů mladých lidí, rozhodovali o dalším směřování největší celosvětové organizace dětí a mládeže.
Konference přijala Strategii skautingu do roku 2007, kdy hnutí oslaví 100. výročí existence. Při této příležitosti za pět let bude žhavým kandidátem na Nobelovu cenu za mír.

Delegáti zvolili nové členy čtrnáctičlenného Světového výboru, jenž bude organizaci řídit v příštích třech letech. Jedním z nich se stal i čerstvý rekordman v obletu země balónem, aktivní americký skautský činovník Steve Fossett. Předsedkyní výboru byla poprvé v historii zvolena žena, navíc černé pleti - Marie-Louise Correa ze Senegalu.
Konference také rozhodla o konání velkých světových akcí (jamboree a mooty) v následujících letech.

Vedoucí české delegace, dlouholetý starosta a současný místostarosta Junáka Dr. Jiří Navrátil, převzal jako první Čech nejvyšší světové skautské vyznamenání - Řád bronzového vlka. Bylo mu uděleno Světovým výborem Světové skautské organizace skautského hnutí dvanáct let po konci Studené války jako prvnímu zástupci skautské organizace ze střední a východní Evropy za „mimořádné služby naprosto výjimečného charakteru“ pro skautské hnutí. Toto vyznamenání lze zároveň chápat jako ocenění vedoucích v naší zemi, kteří udržovali ideály skautingu v Československu v době nesvobody a stejně jako Jiří Navrátil strávili mnoho let v komunistických žalářích.

Více informací lze nalézt na http://www.scout.org/wse/conf.htmlFoglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .