| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

TV: Vetřelci v Coloradu - nový český dětský film

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 24. 10. 2002 | přečteno 330 ]

Po delší době se budeme moci podívat na nový český dětský film - prázdninovou televizní filmovou komedii Vetřelci v Coloradu o třech malých kamarádech, kteří závidí svým starším bratrům, že se mohou vydat sami na letní čundr.
Naši hrdinové pojmou vážné rozhodnutí - své idoly budou tajně sledovat! Těší se, že prožijí neméně napínavé dobrodružství. A skutečně - cesta malých i "velkých" mužů se promění v poutavý sled nečekaných, veselých i napínavých příhod, při nichž se bude dětský divák dobře bavit.
V televizní premiéře uvede film Česká televize na prvním programu 28. října v 16.45.
Na 7. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti v Chemnitzu získal film hned tři ceny. Český snímek byl oceněn Hlavní cenou dětské poroty, dále Cenou diváků a také Čestným uznáním hlavní poroty.
Více o filmu...Péťa, Ríša a Ivana se rozhodnou tajně sledovat staršího bratra Ríši Radka a jeho kamaráda Tomáše na jejich dobrodružné cestě do Colorada. Tři malí hrdinové se domnívají, že Colorado - kopec nad malou českou vesnicí - je to pravé Colorado, kde, jak zaslechli v televizi, možná přistávají mimozemské civilizace. Cesta Péti, Ríši a Ivany je plná napínavých okamžiků - Radek s Tomášem je nesmí spatřit a zároveň je naši malí dobrodruzi, chtějí-li dorazit do cíle, nemohou ztratit z očí. Navíc je třeba vyhýbat se dospělým, snadno by mohli přijít na to, že děti vlastně utekly z domova. Ivana s Ríšou Péťu, který by se nejradši vrátil, neustále udržují v domnění, že v zóně mimozemšťanů budou každou chvíli... A vše tomu nasvědčuje.
Baťohy jsou po ránu rozvěšeny po stromech, na poli se objevují tajemné obrazce a lidé z okolí mizí neznámo kam! K tomu všemu se naši malí i velcí hrdinové dostávají do konfliktu s místní "drsnou partou", která si hájí území a také "své" holky. Péťa, Ivana a Ríša se spřátelí s dětmi z vesnice a coby Indiáni s vtipem přelstí "ostré hochy" a osvobodí tak Tomáše s Radkem z jejich zajetí. Ale protože byli svědky, jaký tu Tomáš s Radkem vedli "nespoutaný život" a dost neradi by o tom rodičům vyprávěli, mají je nyní tak trochu v hrsti. A tak se situace obrací, teď ti malí udávají směr příští cesty za dobrodružstvím a ti velcí je budou muset následovat.
Připravila Česká televize, tvůrčí skupina Dušana Kukala
Hrají: D. Vokurková, V. Zajíc, O. Duchek, M. Písařík, M. Beran, H. Kovacsová, M. Hádek, Z. Žák, M. Moravec aj.
Scénář: Karel Janák
Dramaturgie: Šárka Baborovská
Kamera: Martin Šácha
Režie: Karel Janák

foto: Česká televize


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
05. 11. 2023
Počet komentářů: 24

Knihy o Jaroslavu Foglarovi
16. 11. 2023
Počet komentářů: 7

Dvacet tři let krmíme články Bohouška
27. 10. 2023
Počet komentářů: 3

Výroční turistická známka Memoriál Jana Tleskače 2023
02. 11. 2023
Počet komentářů: 2

Sedmička Miloše Zapletala poprvé jako komiks. Nakreslená Jiřím Petráčkem dopluje do Vánoc
12. 11. 2023
Počet komentářů: 2

Přehled turistických známek s foglarovskou tematikou
06. 11. 2023
Počet komentářů: 2

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .