| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Po jednatřicáté na závod Prahou plnou strašidel

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 7. 1. 2015 | přečteno 2976 ]

Tradiční orientační závod chystají skauti na sobotu 10. ledna 2014. Vedle členů skautských oddílů mohou strašidelné bytosti v ulicích Starého Města a Malé Strany hledat skupiny kamarádů nebo děti s rodiči či prarodiči. Na webu strasidla.net se skautské oddíly mohou zaregistrovat do čtvrtka 8. ledna.
Závodníci v kategoriích „veřejnost", do níž spadají hlavně rodiny s dětmi, a „dospělí" se budou přihlašovat přímo na startu. Pořadatelé uvedli, že letošní účast odhadují na více než 1300 lidí.
Z toho by mělo být minimálně 750 dětí. Ze základny u Tyršova domu v Praze 1 po rozluštění zašifrované informace závodníci vyrazí podle mapy na místo, kde by se mělo strašidlo nacházet.
„Zatímco tajenky v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte," uvedl Lukáš Bauer, jeden z organizátorů ze žižkovského skautského střediska.
Masky strašidel, mezi nimiž budou například žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo jednorožec, jsou vybírány podle knihy Pražská strašidla Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty.
Zatímco se budou hlídky vydávat do ulic, bude na hřišti u Tyršova domu k vidění doprovodný program v podobě šermířských vystoupení, hrátek s ohněm a různých kejklí.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .