| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Neexistuji vhodna data!

Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

ZIPSS nebyl jediný...

[ Autor: Ivan Vápenka | zařazeno: 28. 8. 2022 | přečteno 1193 ]

Sekce skauting České námětové společnostiSvaz českých filatelistů měl ve svém nitru speciální společnosti. Jednou z nich byla i Česká námětová společnost. Ta sdružovala specializované sekce na různé filatelistické obory. Jednou z těchto sekcí byla i sekce Skautské filatelie, která vznikla v roce 2002 a kterou jsem měl možnost vést. Hned jsem začal vydávat samizdatový věstník SKAUTFILA, který se věnoval i filatelii podobně, jako ZIPSS. Celkem vycházel od začátku do roku 2008. Po dohodě s Windym jsem přejímal všechny filatelistické novinky ze ZIPSSu, které jsem doplňoval svými příspěvky. V roce 2006, kdy byla sekce činná již 5 let, připravila k použití poštovní strojové razítko, které toto 15. prosince t.r. jubileum připomnělo. Členská základna naší sekce se ustálila na patnácti sběratelích, odebírajících všichni Skautfilu. Při pozdějším zániku České námětové společnosti byly zrušeny i všechny sekce. Zájemci ze sekce SKAUTING se pak přihlásili do Klubu skautských sběratelů Junáka.

Poznámka redakce Bohouška: Protože sekce Skautské filatelie stála za vydáním celé řady foglarovských filatelistických artefaktů, zařazujeme ji mezi související foglarovské organizace.

Skautfila

5 let sekce skautingFoglarovské výroky
"Já nejsem žádný Metráček! A pracovat nebudu! Já byl před pěti lety nemocný! Já měl rýmu!" - Metráček na Rychlonožkovu výzvu k práci na stavbě sněhové chýše Rychlých šípů
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .