| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

ZIPSS nebyl jediný...

[ Autor: Ivan Vápenka | zařazeno: 28. 8. 2022 | přečteno 686 ]

Sekce skauting České námětové společnostiSvaz českých filatelistů měl ve svém nitru speciální společnosti. Jednou z nich byla i Česká námětová společnost. Ta sdružovala specializované sekce na různé filatelistické obory. Jednou z těchto sekcí byla i sekce Skautské filatelie, která vznikla v roce 2002 a kterou jsem měl možnost vést. Hned jsem začal vydávat samizdatový věstník SKAUTFILA, který se věnoval i filatelii podobně, jako ZIPSS. Celkem vycházel od začátku do roku 2008. Po dohodě s Windym jsem přejímal všechny filatelistické novinky ze ZIPSSu, které jsem doplňoval svými příspěvky. V roce 2006, kdy byla sekce činná již 5 let, připravila k použití poštovní strojové razítko, které toto 15. prosince t.r. jubileum připomnělo. Členská základna naší sekce se ustálila na patnácti sběratelích, odebírajících všichni Skautfilu. Při pozdějším zániku České námětové společnosti byly zrušeny i všechny sekce. Zájemci ze sekce SKAUTING se pak přihlásili do Klubu skautských sběratelů Junáka.

Poznámka redakce Bohouška: Protože sekce Skautské filatelie stála za vydáním celé řady foglarovských filatelistických artefaktů, zařazujeme ji mezi související foglarovské organizace.

Skautfila

5 let sekce skautingFoglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .